Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis kérdésben tapasztalt...

Ovis kérdésben tapasztalt anyukák/ apukák melyik ovit választanátok?

Figyelt kérdés
Ez egyik óvoda jól felszerelt, szép új épület , rend , nagy udvar, sok játékkal kis medencével, saját konyha,sószoba stb. De! Egy nagyon kellemetlen ,ellenszenves, a gyermekkel egyáltalán nem törődő óvónéni, aki csak azt várja, hogy elteljen a munkaideje és ez nem csak az én véleményem. Másik csoportba meg nem lehet áthelyezni, ez meg a vezetőnő rugalmatlansága. Ja meg a dadus sem szimpatikus. Egyáltalán nem hagyom ott jó szívvel , nyugodtan a gyereket! Vagy legyen egy olyan ovi aminek pici, koszos az udvara,benne egy mászóka és egy homokozó meg egy csúszda több mint 100 gyerekre, hozatják az ennivalót ami gyakran hideg,néha összecsuklik az ágy a gyerek alatt stb., de kedves és megbízható az óvónéni?

2013. ápr. 11. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló volt a helyzet.

Körzetes ovi: fuksz az egész, jól felszerelt, szép, blabla, de borzasztó lusta óvónénikkel, borzalom ellenszenves vezetővel.

Másik ovi: kis csóringer az egész, kb esik szét, de az óvónénik isteni szuperek, a vezető is egy istennő.

Én ezt választottam, ide jár a lányom több mint egy éve, és egyáltalán nem bántam meg. A többi anyuka meg csak panaszkodik a körzetes ovira, hogy mennyire hanyagok ott az óvónénik.

2013. ápr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is a másodikat választanám :-)

Inkább ne legyen csillivilli cucokkal körülvéve, de minden nap tanuljon valami újat, boldogan jöjjön haza és úgy tudjam őt otthagyni, hogy tudjam, hogy biztonságban van és kedvesek vele az óvónők...

2013. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a második. Nem azt kell nézni, hogy csili-vili szép épület, játékok. Hanem az óvónénit és a dadust.
2013. ápr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hasonlóan jártunk. 3 és fél éves lányom nagy élvezettel várta az ovit, nyílt napokon is még minden oké volt, gyönyörűen felszerelt, mindenféle új fejlesztő cuccal ellátott tornaterem, saját konyha minőségi étlappal, gyerektorna, gyerekzumba, néptánc választható kiscsoporttól (persze játékos formában, megnéztem egy két alkalmat).

Viszonylag sok csoportpénzt kértek, sok eszközt (minőségi zsírkréta, papír, festék, festő köpeny! gyurma stb. évente 2szer). De oké úgy voltam vele, milyen klassz hogy a minőséget próbálják a gyerekek elé tenni stb.

Gyönyörű árnyas udvar bár medence nincs de modern eus játékok az épület mögött-előtt-mellett simán elfér mind a 6 csoport amennyi van. Nagyon örültünk...na és jött a rossz rész, a dadus minősíthetetlen hangnemben beszélt a lányommal, a lányom nem mesélt az oviról semmit, csak hónapokig ordítva jött minden reggel...egyik óvónőt sem szereti, őt se kedvelik, érzem. Én nem puncsolok nekik eleget és ez megérződik.

A lányom nem alszik az oviban (szerintem nem mer, fél elaludni) és hazafelé a buszon szó szerint beájul.

Leszidták durván ha bepisilt stb. Voltam bent beszélni az óvónőkkel hogy mennyire rossz jeleket látok a lányomon, csak néztek értetlenül.

A vezető óvónővel is beszéltem onnan is "lepattantam" annyit mondott hogy már más is panaszkodott jövőre MEGPRÓBÁLJA átszervezni, hát ez nekem meg kevés.

A másik ovi ami szóba jöhet: igazi régi típusú menza kaja, romos kicsi udvar. 4 csoport van össz.

Viszont voltam bent és körbejártam a témát akit csak tudtam felkerestem aki odajárt vagy tud az oviról bármit és egyetlen egy panaszt nem hallottam az óvónőkre, igazi tyúkanyó típusú 50 körüli nők.

Oda fogunk menni szeptembertől. Magas ívben letojom a csillivilli környezetet.

2013. ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én is ezen a véleményen vagyok, de amikor belenézel a műanyag pohárba amit ki hoznak az udvarra , hogy igyanak a gyerekek vizet és olyan koszos, hogy a reggeli maradványa benne van. És ezt komolyan mondom, a csili- vilibe meg minden gyereknek saját jellel ellátott kis műanyag pohara van. Egy csak egy alapvető higiénia szerintem semmi extra.

A második oviba gyakran körül van pisilve a WC , nem gusztusos így ráülni, az előzőbe meg tiszta. Persze én is a második mellett voksolok, de akkor ne csodálkozzon az ember ha a gyerek mindig össze szed valamit.

2013. ápr. 11. 16:54
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen , hogy írtok, nagyon hasznosak a tapasztalataitok:) Továbbra is érdekelnek vélemények .
2013. ápr. 11. 17:00
 7/12 anonim ***** válasza:

4 es vagyok maximálisan megértelek....nekem is fáj a szívem az első gyönyörű környezetért, felszereltségért hogy ahelyett hogy abban lehetne részünk most nem lesz abban részünk.:(((

Nem értem mi a fenéért nem lehet az olyan óvónőket akikre másoktól is csak a panasz érkezik kitenni a fenébe ...:(( egyszerűen nem fér a fejembe. és nem arról van szó hogy azt vártam hogy az én lányomat istenítsék, csak legalább tűrjék meg...

2013. ápr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Teljesen egyet értek Veled !!! Nem az a dolguk, hogy megkülönböztessenek gyerekeket és szeressenek avagy nem.
2013. ápr. 11. 17:12
 9/12 anonim ***** válasza:

Eléggé elgondolkoztató valóban...


Alapból én is a 2-at választanám, de azért amit írtál a higiéniáról, eléggé elkeserítő.

A hideg ennivalós dolgot sem igazán értem, a legtöbb ovinak nincs saját konyhája, csak melegíteni tudnak, de azt megteszik. Egy mikro nem olyan nagy beruházás.


Az udvar még ha kicsi is, nem baj, de mitől koszos???


Amit esetleg tenni tudnál, hogy ha a 2.-ba megy a gyerek, akkor már az első szülőin aktivizálod magad, és megszervezel a szülők közt egy udvartakarítást, rendbetételt.

Hátha szívesen megy más is, na meg a vezető óvónő is kapcsol, hogy máskor ne a szülők feladata legyen a rendteremtés.

2013. ápr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgy értettem , hogy koszos, mert nincs sehol fű csak por-homok( ki van taposva a fű vagy nem is volt ültetve), vagy egy rész beton. Tehát a gyerek vagy térdig poros, vagy ha eső után mennek ki akkor nyakig sáros....
2013. ápr. 11. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!