Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor indult el gyereked és...

Mikor indult el gyereked és mikor kezdett el szavakat mondani?

Figyelt kérdés
Csak azért tettem fel így a kérdést, mert mostanában több gyereknél is észrevettem hogy amelyik baba hamar elindul, az később beszél, amelyik meg hamar beszél később indul be mozgásba.Kislányom 16 hónaposan indult el, viszont 8-9 hónaposan már mondta, hogy apa, baba, pá-pá.Kisfiam 10 hónaposan indult el viszont most 1 éves elmúlt de még egy szót sem mond, talán azt próbálgatja, hogy tű-tű.Gyereketeknél ez hogy alakult?
2013. ápr. 22. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő 1 évesen indult el, az egyik 2 évesen már hosszú mondatokban beszélt, a másik 2,5 évesen kezdett csak mondatokban. Nálunk ebben nincs összefüggés.
2013. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
8 hónaposan már sok szót mondott (papa, mama, hamm, vaú, pápá stb.), most 10 hónapos, de még nem indult el, kapaszkodva lépeget.
2013. ápr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom: stabilan 13 hónapos kora óta megy, 12 hónaposan (felírtam) 16 szavas szókincse volt (első szava a "háló" volt, kezében telefonnal, szóval eléggé félreimserhetetlenül tudatos volt, nem úgy Mint a legtöbb babamama 8-9 hónaposan"), másfél évesen mondatokban beszélt, 2 éves korára több mondókát tudott

Kisfiam: 11 hónapos kora óra jár stabilan, 17 hónaposan mondta az első szavát, 2 évesen pár szavas mondatokat mondott, most 2 és fél, mmár hosszabbakat mond, és tud 1 mondókát.


Nem hiszem, hogy ez minden esetben attól függ, hogy vagy az egyikben jó, vagy a másikban. (Persze lehet).

De pl ugye a kislányok előbb tanulnak meg beszélni a legtöbb esetben, a fiúk később, nagyobb korukban a fiúk jobb sportolók (ez mondjuk kamaszként már, de lehet kisebb korban is van valami benne, és ezért megy gyoesabban a mozgásfejlődés)

2013. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen járt stabilan. beszélni majdnem 2 volt.
2013. ápr. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kislányom 10 és fél hónapós volt amikor elindult, szavakat hogy apa, anya,papa , mama 1 évesen kezdte el .
2013. ápr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

valóban van összefüggés a két dolog között. Mi ezt végigjártuk. De azért 1 évesen ne várjuk már el, hogy beszéljen! Komolyan, nem értem a mai társadalmat...


a mi lányunk pont félévesen állt fel és elég hamar el is indult. Első szavai 15 hónaposan voltak. Most 2 év 2 hónaoos és nem bsezél mondatokban, alig beszél, még ez várat magára. Mi elvittük orvoshoz, és ott is tájékoztattak, hogy túl gyors volt a mozgásfejlődése.

2013. ápr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is nagyon korán csinált minden mozgásdolgot.

5 napos volt mikor megnézte a körzeti gyerekorvos meg a védődő.Az első reakciója a gyerekorvosnak: "Anyuka gratulálok ehhez a tökéletesen egészséges 3 hónapos kisfiúhoz".5 naposan mindent megcsinált amit egy három hónapos már tud.6 hónaposan állt fel.9 hónaposan már futott.16 hónaposan már szavakat mondott.De igazán beszélni 2,5 évesen kezdett el.3 évesen lett szobatiszta.

2013. ápr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
8 hónaposan már volt 4-5 szó amit tudatosan használt,egyedül,önállóan 11 hónaposan indult el,de bútorok mellett már 7 hónaposan ment,1,5 évesen már tőmondatokban beszélt,és 21 hónaposan már folyékonyan,neki a mozgása beszéde és a kézügyessége is igen gyorsan fejlődött,viszont még nem szobatiszta csak néha pisil a bilibe és pénteken lesz 2 éves
2013. ápr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam pontosan 10 hónapos 29 napos volt amikor elindult, és 13 hónapos amikor kimondta az első rendes szót (kakaó), 2 évesen már rövid mondatokat alkotva beszélt.Most múlt 3 éves.
2013. ápr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én nem várom el, hogy 1 évesen beszéljen csak voltunk a védőnőnél 1 éves státuszvizsgálaton és kérdezte, hogy mond e már egyszerű szavakat, és mondtam, hogy nem.Nem problémáztam azon sem hogy a lányom későn indult el és azon sem, hogy a fiam még nem mond szavakat csak egy "közvélemény-kutatás"-ként tettem fel a kérdést. :)

Mindenki zöld kezet kapott :)

2013. ápr. 23. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!