Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy érhetnénk el, hogy a...

Hogy érhetnénk el, hogy a gyerekeink népszerűek legyenek majd?

Figyelt kérdés

Férjem és én is óvódás és iskolás korunkban népszerűtlenek és szürkék voltunk, sokszor csúfoltak és kiközösítettek minket. Talán komolyabbak is voltunk a korunknál, sokszor ebből eredt a csúfolódás.

Bár mindkettőnkből normális felnőtt lett, rosszul esett az a sok rossz, amit gyerekként kaptunk a többiektől. Hogyan érhetnénk el, hogy a gyerekeink ne legyenek ilyen népszerűtlenek?


2013. ápr. 22. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy, valami miatt mindenkit szekáltak és fognak is.
2013. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

A férjem is és én is úgy nőttünk fel, hogy sok barátunk volt. Jártunk hozzájuk, jöttek hozzánk, rengeteget játszottunk együtt.

Van három gyermekünk, a legnagyobb abszolút nem barátkozó típus, visszahúzódó, talán egy barátnője van, de még ez is alakul. Nem tud azonosulni a többi lánnyal az osztályban, akik festik magukat, facebook-on lógnak egész nap. (13 évesek) Nagyon nehéz és rossz látni ezt, de szerintem nem tudok sokat tenni, mert hiába hívtuk meg a régi barátnőket, őket már más érdekli, eltávolodtak. Talán később, középiskolában alakul a helyzet, jobb lesz:(

2013. ápr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Engem azért csúfoltak és azért nem voltak barátaim, mert a szüleim túl szigorúak voltak, sehová sem engedtek.

Mi ilyen szempontból engedékenyebbek leszünk - legalábbis a kamaszkor kezdetéig :-)


Fogunk tartani szülinapi zsúrt, jöhetnek a gyerekek barátai, ha őt hívják akkor igyekszünk úgy alakítani a családi programokat hogy tudjon menni.

2013. ápr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sumergo ***** válasza:
Nem lehet, és nem kell ezt erőltetni. Mi van, ha ő meg inkább "szürke" szeretne lenni? Amit tehetsz, hogy ne hátráltasd a társas kapcsolatait. De erőltetni meg nem szabad. Nem vagyunk egyformák! :-)
2013. ápr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ti nem sokat tehettek. Valaki vagy társaslény vagy nem. Ez temperamentumból adódik.
2013. ápr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem sem a szülőkön múlik.

Talán az az egy dolog, amit tehettek, hogy önállóságra nevelitek. Vagyis úgy értem, hogy a jászótéren nem fogod állandóan a kezét, hagyod barátkozni, ne aggódjatok mindent túl ( persze könnyű mondani:-) ), hagyjatok, hogy magának oldjon meg helyzteket és talán majd így belejön.....

De ez sem egy tutti módszer, mert a gyereken múlik, hogy milyen a személyisége :-)

2013. ápr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!