Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon a mi gyerekeink milyen...

Vajon a mi gyerekeink milyen elvek szerint fognak nevelni?

Figyelt kérdés

A felvetésemet ez a kérdés ihlette: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

de már korábban is sokat gondolkoztam rajta. Ha jobban belegondolok, én mindent egészen máshogy csinálok a babámmal, mint annak idején édesanyám, gondolok itt az öltöztetésre, táplálásra, altatásra. (A kisgyerek az más, az ő nevelése kapcsán már gyakran kikérem a tanácsát).

Szerintetek a mostani, "kötődő" trend fog erősödni? Tehát mondjuk az, hogy szoptassunk 1 évig kizárólagosan? És terjedni fog az együttalvás és a hordozás? Vagy visszatér a "régi" iskola, a korai hozzátáplálás, sírni hagyás, esetleg arra fog rájönni a WHO, hogy a tápszer jobb, mint az anyatej? Vajon akkor még lesz gyed, így az lesz az álláspont, hogy 2 éves korig csak Anyával, vagy összeomlik a rendszer, mindenkinek vissza kell menni hamar dolgozni, és így a korai bölcsibe adás mellett fognak érvelni a szakemberek?

És hogyan fogunk arra reagálni, ha a lányunk - vagy a menyünk, még jobb -, mindent egész máshogy fog csinálni, mint azt mi jónak látjuk?


2013. márc. 21. 07:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahogy a világ változik es bővülnek az ismereteink, mi is váltottunk. Ez teljesen normalis. Valószínű na szabadelvű nevelés lesz az elfogadott, nekik pl normalis lesz, ha egy 13-14 eves aktív nemi életet el. A tálalásban valószínűleg mindig fennmarad a szoptatás minél tovább elv, de egyre korszerűbbek lesznek a tapszeres is, egy idő utan meg az anyatejjel minden szempontbol egyenértékű tapszert is ki fogjak fejleszteni.
2013. márc. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Igazából, érdekes dolog de anyukám már úgy nevelt minket szinte mint én a lányaimat.

32 éves vagyok 2 aprócska gyerekkel.

Anyukám soha nem hagyott sírni minket. Már akkor is csak régiek mondták. Mgaára nem kötött, de azért mert ott volt nagyanyám, nagyapám akik ringattak ha kellett.

Anyukámat már akkor kényszerítette a védönö hogy szoptasson engem és csak 3 hósan kaphattam tápszert, mert nem fejlödtem. Ö is 3-4 hósan kezdte a hozzá táplálást. Akkor sem ajánlották és most sem az együtt alvást stb..


Szerintem régen is és most is a józan eszü anyukák megtalálták a középutat. Rengeteg anyukával beszélgetek és az ismeröseim 90% középutat válassza. vagy is a gyerek nem alszik velük egy ágyban, a hozzá táplálást 5-6 hós kor között kezdik, nem viszik túlzásba. Mindenki próbál szoptatni ameddig tud, és aki nem tud azt telejsen megértik.


Ami biztos, hogy rengeteget számít 1-1 ország hozzá állása. Èn pl No-ban élek itt óriási kampány megy a bölcsö halál ellen. Itt már a korházban az ápolók azt szajkozzák mit nem szabad, és hogyan csináljuk. aztán késöbb minden gyerekorvosi vizsgálatnál kapunk egy papírt az adott életkorra milyen veszélyek leselkednek a gyerekre. Fogápolás, börápolásról,hozzá táplálosról csinálnak a biztosítok kiskönyveket amit az orvos ad oda stb...

szóval a németek azt mondják a megelözés a legfontosabb, figyelmeztessük az anyákat mindenre, olcsobb egy kuruzust fizetni egy ápolónak mint egy agykárosodott gyereket élete végéig fizetni.

Mo-n ezekre nincs pénz. igazából foggalmuk sincsen mennyi bölcsö halál van évente, nincs róla feljegyzés, és sokzsor el is tusolják ezeket. Hogy mennyi alergiás vagy más beteg van azt sem regisztrálják, megpróbálják befoltozni a lyukakat, de rnedes rendszer nincs kiépítve.


Szóval csak remélni lehet, hogy MO is átvesz az évek során a nyugati dolgokból, és a szülés körülményei legalább ilyen jók lesznek mint itt.

2013. márc. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekünk az arany középút az 5-6 hónaposan hozzátáplálás. Anyukám nemrég mutatta a régi babanaplómat, abban az van, hogy 2 hetesen(!) kezdtek hozzátáplálni narancslével(!!!). Akkor az volt az arany középút, szóval ez is változik. :)

Az együtt alvást valaki ajánlja, valaki nem. Az én kislányom enyhe szívproblémával született, és amikor megkérdeztem a kardiológust, szerezzünk-e be légzésfigyelőt, azt mondta, inkább aludjunk vele, az sokkal jobban védi. Tudom, ez valakinek hajmeresztő, d ez is csak azt jelzi, hogy megoszlanak a vélemények.

Vagy a szoptatás: van egy régi gyereknevelési könyvem (Velkey László: Gyermekeink gondozása, nevelése), ami azt írja, hogy 10 hónapos kor után már ártalmas az anyatej. Engem anyukám 7 hónapig szoptatott, az akkor nem hogy arany középútnak, hanem még hosszúnak is számított. Ma már teljesen átlagos, ha egy egyéves még szopik, de a másfél-két éves sem ritka.

Úgyhogy az arany középút megítélése is változik szerintem.

2013. márc. 21. 08:15
 4/9 zabmester ***** válasza:

Abban körülbelül biztos vagyok, hogy a mi gyerekeink már nem lesznek otthon 2-3 éveket a babáikkal, mert ez a rendszer már nem lesz sokáig tartható. Nyilván ezzel együtt meg fognak születni az ezt helyeslő gyereknevelési elméletek is, bár azért ilyenek most is vannak, csak most nem ez a "hivatalosan elfogadott", legalább is Magyarországon.

Azt nem tartom valószínűnek, hogy az ilyen együttalvásos dolog lesz az általánosan bevett gyakorlat, és arra fognak furán nézni, aki nem így csinálja, de talán az sem lesz már csudabogár, akinek így tetszik.

De fene tudja, ez végül is csak találgatás a részemről, el nem tudom képzelni, hogy mi lesz.

Pár év alatt is sok minden változik. Pl. amikor a fiam született, 5 éve, akkor még egész mást mondtak arra, hogy mikor lehet először lisztes dolgokat adni, most meg megint máshogy van. Mondjuk én sok dolgot akkor sem vettem véresen komolyan, nevetségesnek tartottam, hogy percre pontosan meg van szabva, mit mikor kaphat, amikor azért bőven lehetnek eltérések a gyerekek között, na meg néha az agyamra is tud menni nagyon ez a "tudomány mai állása szerint" dolog, ami évente változik.

2013. márc. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem egyik trend sem jó kizárólagosan,szóval 2 hetes babának persze ne adjunk még pörköltet galuskával,de egy 4-5 hónapos miért ne ismerkedhetne a zöldségekkel,gyümölcsökkel,6 hónaposan a lisztes dolgokkal,hússal,7 hónapos korától a tejtermékekkel.Ez a kendős dolog nekem nem jön be,azon a véleményen vagyok talán 1-2 hónapos korában még van értelme,bár az én fiam tuti megörült volna ha valamibe bekötöm.Az együtt alvás olyan,ha nagyon muszáj közénk veszem pl beteg és nem tud aludni de ez ritka lassan 2 éves kb 4-5ször volt ilyen.Nem zárom rá a szoba ajtót hagy bőgjön órákat,de minden nyekkenésre sem vettem ki,inkább vittem ahol voltam leraktam valahova babahordozóba vagy játszószőnyegre stb,nézelődjön,hasra fordítottam eszembe nem volt egész nap kézbe tartani,Anyukám engem 1 éves koromig szoptatott de már 2-3 hónaposan kaptam gyümölcsleveket,semmi bajom nincs ételallergiám Ő se zárta a rám az ajtót,hagy bőgjek,szóval okosan és következetesen tanult,nekem csak 3 hónapig volt tejem,mellette kapott inni,mert meleg volt,2 hónapos korától tápszert kapott,3,5-4 hónaposan már kapott gyümölcsöt,6 hónapos korára már 3 étkezést kiváltottam,bár még 3szor kapott tápszert,11 hónaposan megkóstolta a házitejet higítva,forralva,1 éves korától le is cseréltem a tápszert.1 hónaposan már szinte teljesen azt ette amit mi,jó volt pár dolog amit nem adtam,de azt az én kicsi koromban sem adták 1-1,5 éves kor előtt.A 3 évig otthona gyerekkel nekem nem jön be,ha tehetném is 2 évesen menne bölcsibe,bár most 1,5 évesen adtam de muszáj volt,mondjuk szerintem nagyon jól jártunk mindketten Ő imádja én dolgozhatok.A WHO nem érdekel,a védőnőt is meghallgatom,de saját elképzelésemre,esetleg anyukámra,és a gyerekorvosra hallgatok.Arról nem is beszélve hogy már 2-3 hónaposan nagyon ismered a babád tudod,mire hogy reagál,mikor miért sír,és aki figyeli a babáját nem tévedhet.Inkább azt remélem maradnak normális,toleráns emberek és nem az lesz a menő ami itt megy hogy hogy jön egy-egy anyuka aki támad és senki véleményét nem fogadja el.
2013. márc. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
* nem tanult, bocsánat hanem nevelt
2013. márc. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*10 hónaposan,csak vacakol a 0
2013. márc. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a régi elvek biztos nem térnek vissza, inkább a kötődő nevelés fog jobban terjedni, persze arra is lehet bizniszt alapozni,nem félek tőle, hogy akkor majd nem vesznek kiságyat, babakocsit az emberek, mert lesz helyette más eladnivaló. A rendszert nem tudom, bár van rá esély, hogy nem lesz 2-3 éves gyed-gyes, csak akkor kéne több bölcsi
2013. márc. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem tervezem, hogy beleszólnék a jövőben a menyem (kisfiam van) nevelési elveibe. Csak ha kérdez, akkor esetleg megpróbálok majd segíteni
2013. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!