Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki 1.3-asom (1997-es)...

Suzuki 1.3-asom (1997-es) menet közben, ahogy a motor melegedni kezd, menet közben rángat és megáll. Mit tegyek (már azon túl, hogy vigyem el szerelőhöz)? Volt-e esetleg hasonló tapasztalatotok és milyen megoldást sikerült (és mennyiért) találni rá?

Figyelt kérdés

Van egy régi, de amúgy eddig nagyon megbízható 1.3-as Suzuki Swift GLX-C-m. Mostanában (főleg esős időben, de újabban szinte mindig)produkál egy hibajelenséget, hidegen mindig indul, aztán, ahogy a motor hőfoka melegszik, ehhez elég 2-3 km, nem gyorsul, rángat, majd egyszerűen megáll. Az akkumulátora jó.

Elektromosság van, nem csak a CHECK ENGINE lámpa gyullad ki, hanem lényegében az összes többi is. Újraindítani utána nem tudom (jobb esetben, ha 1-2 óra múlva), akkor viszont azonnal indul. Általában megismétli ugyanezt a hibát.

Régebben olyan is volt, hogy ha megállítottam, már üzemmeleg állapotban, 10-15 perc múlva már nem indult újra, 1-2 óra után viszont mindig, de soha nem állt le eddig alattam. Voltam vele szerelőnél, de nem sikerült kideríteni, mi okozza. Most viszont már le is áll. (Ahogy utánanéztem, elég sok dolog okozhatja).

Minden tanácsot nagyon köszönök.


2013. febr. 24. 02:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ritka suzukid van mert általában ezekkel ilyen gond nem szokott adódni,sőt a motor az nagyon ott van,mert pont azokkal nem szokott baj lenni,elöbb rohad el a kipuf,adja meg magát a féltengely stb.


Ami ezt okozhatja:Rángatás:nem megy valamelyik henger ehez lehet hogy egy gyertyacsere is elég,nekem volt már rá példám skodánál.A rossz mínőségű benzintől is csinálhat érdekességeket,de nem erőteljeset.

Esetleg gyújtáselosztó fedél nincs megrepedve?

Szerintem hívj fel egy szak szervízt,magyarázd el ezt a problémát nekik és kérdezd meg hogy mi lehet a baja és mennyiért csinálják meg (nem muszály velük csináltatni)

2013. febr. 24. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Benzinszűrőt cseréltétek a szerelővel?
2013. febr. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Na mert a benzinszűrő mit kezdene ezzel a problémával, hogy hidegen jó melegen hol jó hol nem?!


Szerelő kompjuterből pillanatok alatt kiolvassa mi a hibakód.

2013. febr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Azt megnézem ,hogy egy 97-s suzi mit vall a diagnosztikai műszerrel :)

nagy valószínűség szerint semmit !!!

Ne hidd ,hogy mindent megmond egy olvasás...

Igen benzinszűrő is lehet mmert a lusta és tudatlan szerelők nem cserélik.Itt is írt már olyan aki büszkén vállalta ,hogy 10 éve nem cserélte le ..

2013. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én Ac-ra gondolok ...
2013. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

# 4


Miért, ha a benzinszűrő koszos lenne akkor vagy átmegy rajta a benzin vagy nem! Köze nincs ahhoz, hogy melegen hibásan megy, miközben hidegen jó!


Szerintem amúgy simán lehet szivató probléma is.

2013. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Befecskendezős motor ,nincs szívató........
2013. febr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Olyan értelemben nincs, mint egy karburátorosban. De amúgy a funkciója és a működése természetesen van. Az ECU dúsítja a keveréket, amíg hideg a motor. Ha az ECU megkergült, akkor simán kapja a meleg motor a rossz keveréket, ettől dadog, leáll és nem indul el.
2013. febr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hőfokjeladó inkább, a vezérlő hmmm nem is hallottam ilyet. Nagyon ritka a vezérlő egység hibája..
2013. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Esetleg lambdaszonda?
2013. febr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!