Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiús anyukák: Kukac-problémáva...

Fiús anyukák: Kukac-problémával hová forduljak, ha 3-an háromfélét mondanak?

Figyelt kérdés

3 éves a fiam, már szobatiszta. Sugárban pisil, de bőrt korlátozottan lehet csak hátrahúzni neki, kb a makk fele vagy felső harmada látszik csak ki. Egy évesen és két évesen ugyanilyen volt neki, nem változott semmi, a 3 éves státuszon megmutattam a védőnőnek, csak hümmögött szerinte életkorilag rendben van bár mintha kicsit szűk lenne... megmutattam a gyerekorvosnak, őszerinte súlyos szűkülete van, körül kell metélni, más megoldás nincs. Akkor elvittem másik gyerekorvoshoz, szerinte csak letapadás és megoldódhat semmit se csináljunk egyenlőre...


Mit csináljak, vigyem el a gyereksebészetre? vagy ezzel urulógushoz kell fordulni?


2013. ápr. 26. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Urulógus!!!!
2013. ápr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem normális és ne várj vele, azonban körbe sem kell metélni. Az egyik normális gyerek orvost kérd meg írjon valami krémet (sajnos a nevét nem tudom) síkosító és nyugtató van benne. Azzal bekened és szépen lassan (napról napra) fel lehet húzni a kis bőrt. Persze nem fog neki tetszeni, főleg az elején nem, de ha már szépen bejáratódott akkor már jobb lesz (1-2 hét alatt rendbe jön) Ha rendbe jön ne hagyjátok abba legalább 1 hónapig, de van hogy tovább is kell húzogatni hogy szépen működjön. Na ha ez nem válik be akkor lehet szó körülmetélésről. Ha egyik orvos sem ír fel krémet akkor menj be a patikába és kérj valamit. De ha más nem akkor vegyél vazelint (az is van ebben a krémben) és azzal csináld hogy ne fájjon annyira. Ha begyulladna kis kamillával lehet borogatni, esetleg kamillás ülőfürdő, vagy szintén patikában erre való nyugtató krém. Mindenképpen próbáljátok meg szép fokozatosan normálissá alakítani a bőrt, mert minél később van vele foglalkozva annál nagyobb a probléma. És a bőr alá nagyon könnyen beköltöznek a baktériumok és abból lesz ám a jó kis gyulladás.
2013. ápr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen urológusnak mutasd meg ebben ott vannak a szakik.
2013. ápr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne kísérletezz, hanem vidd el urológushoz.
2013. ápr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fognak felírni pimafucortos kenőcsöt az szépen oldja a tapadást.

Ha hátra jön akár egy picit is, ott nincs letapadás, "csak " szűkület


Pont most voltam kredites továbbképzésen, ahol erről volt szó, a legújabb kutatások szerint a fitymaszűkület 10 éves korra 98% ban magától oldódik, akkor kell csak hozzányúlni, ha komolyabb letapadás van.

2013. ápr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen probléma van, akkor ajánlanám a fityma.net oldalt a figyelmetekbe, nagyon hasznos az az oldal, és nagyon segítőkészek és tapasztaltak a szerkesztők.:)
2015. jan. 9. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kaptam egy privátot a kérdésemmel kapcsolatban, gondoltam másokat is érdekelhet, mi lett a vége a dolognak:

Elvittem urulógushoz, életkori letapadást diagnosztizált és középsúlyos szűkületet. Ezt egy másik urulógus is megerősítette egy héttel később, mindketten műtétet javasoltak a szűkület miatt, bár az egyikük teljes körülmetélést akart, amit mi nagyon nem szerettünk volna. Így addig keresgéltem, míg találtam olyan gyereksebészt, aki más módon is vállalta a probléma megoldását: úgymond Z alakban bemetszették a bőrt és azt elnyújtva varrták vissza, így megnőtt a bőr kerülete. Az altatás alatt a letapadást is megoldották amúgy.

Szépen gyógyult, mostmár minden a legnagyobb rendben van vele.

2015. jan. 9. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!