Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mi lehet a gond?...

Szerintetek mi lehet a gond? Más is küzd hasonló problémával?

Figyelt kérdés

3 éves lányom nem volt sosem jó alvó mindig 1x 2x ébred éjszaka mert engem keres. Esténként mellé feküdtem mindig, amíg el nem aludt. Néhány hete viszont éjszakánként is nehezen aludt vissza, sőt esténként szorong, fél valamiért, nem akar aludni,sokszor ordított, mert nem mellé feküdtem, hanem a mellette lévő ágyra. Kislámpa ég, nincs sötét, ezt is Ő kérte, hogy ne kapcsoljuk le. csak ha szorosan összebújok vele úgy elalszik, aztán az ágya mellett lévő szivacságyon töltöm az éjszakát, mert már nem bírom az ingázást a két szoba között, terhes vagyok, meg a lelki nyugalma érdekében jobbnak láttam így.

Nem tudom, mi történhetett, hogy ilyen nehezen és nyugtalanul alszik, nem történt semmi olyan az életünkben. Akinek volt hasonló problémája később megoldódott? Hogyan kezeltétek a helyzetet? Jól teszem, hogy visszaköltöztem mellé aludni?


2012. szept. 21. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Jár oviba? Mert ha igen ott is lehet valami. Nálunk az oviban volt egyszer hoogy behívtak hogy a gyereket biztos trauma érte, mert látják a viselkedésén... hát otthon biztos nem, de aztán kiderült hogy az egyik csoporttársa bántotta mindig... az apja helyretette egyszer a kis undokot, és azóta nincs ilyen.

Szerintem mindenképp az a jó ha mellette alszol.

2012. szept. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem pont ilyen jellegű tapasztalatom van, de én arra gondolok, hogy esetleg érzi a kis tesó érkezését, azt, hogy készülsz valami másra, egy kicsit változtak a dolgok, nem úgy vannak, ahogy eddig. Talán kicsit távolabb vagy tőle, mint ahogyan eddig és így próbál minél több időt veled lenni. De lehet hülyeség, amit gondolok.

Én szinte mindig együtt vagyok a fiammal, de ha a férjem a munkából hazajövet még itthon is nekiáll a ház körül valamit csinálni, akkor sokkal ragaszkodóbb hozzá és folyton sír, hogy vegye fel az apja, meg foglalkozzon vele, mert érzi, hogy kevesebb az idő, amit a férjem vele tölt. Máskor elfogadja, hogy apa dolgozni van, majd délután jön, ilyenkor meg az az első reggel, hogy apa hol van, meg egész nap emlegeti és sír, hogy mikor jön haza. Amikor pedig több időt tölt vele, akkor nincs annyira ez a ragaszkodás.

2012. szept. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az ovit 3 nappal ezelőtt kezdtük, elég jól megy, nincsenek nagy drámák egyenlőre, csak ma reggel pityergett egy kicsit, de jól érzi magát. A gondok korábbra, hetekkel ezelőttre nyúlnak vissza, tehát nem látok összefüggést az ovi, meg az alvás között.
2012. szept. 21. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!