Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy telik egy átlaghétvégéd...

Hogy telik egy átlaghétvégéd a két gyerek, háztartás- ne adj isten munka- mellett?

Figyelt kérdés
2 gyerek, háztartás, férj, programok... Hogy oldod meg, hogy a házimunka is haladjon, gyerekeid se unatkozzanak, velük is legyél, menjetek is valahova, program is legyen, de pihenés is?
2013. ápr. 27. 17:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

A harmadikkal vagyok várandós- És őszintén? Marha nehezen. Mert a férjem nincs itthon hétvégente (4ből 3szor) és így irtó nehéz lekötni is a két nagyobbat meg haladni is a dolgommal úgy hogy elvileg feküdnöm kéne mivel bevérzésem van...

Mozgásigényük hatalmas, türelmük kevés.

Más biztos ügyesebb nálam.

Ja és néha jó lenne mondjuk lenne nagyszülő ha úgy nem is hogy elviszi vmelyiket vmi programra, eseményre de legalább úgy hogy el tudnánk hozzá menni-kis környezet változás a gyerekeknek - de nincs ilyen sajnos úgyhogy ez van. Hétvégéink a bolt-játszótér-biciklizés háromszögben zajlanak.

2013. ápr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 3 gyerekem van.A legnagyobb alig van itthon hétvégén,programok,apukánál stb.A két kicsivel gyakorlatilag egyedül vagyok egész hétvégén.Sokszor nem teszem ki a lábam a házból mert egy folytában megy a vasalás,mosás ,főzés.Időnként leülök közéjük pár percre vagy ők jönnek vmit mondani hívnak.Délután 4-5 körül indulunk bicózni,motorozni,nagyszülőkhöz.Programunk ritkán van.Sokszor fárasztóbb a hétvégém mint a hétköznapjaim:)
2013. ápr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Két gyerekkel vagyok itthon, 3 és 1 évesek. A férjemmel közösen neveljük őket, reggel-este megoszlanak a feladatok így nagypközben minden házimunkával végzek, nagyon ritkán marad hétvégére.


Szóval hétvégén csak együtt vagyunk, pihenünk, rokonokhoz, barátokhoz megyünk.

Megyünk kettesben is valahová majdnem minden hétvégén, addig a gyerekek a nagymamával vannak.


Ha nagyon elúszok mégis a házimunkával, akkor a férjem átmegy a gyerekekkel anyóshoz, én rendberakom a lakást és megyek utánuk.

2013. ápr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én pénteken főzök szombatra is, hogy ne kelljen azt szombaton. Nem mosok hétvégén, csak hétköznap. Hétfőn, szerdán, pénteken általában.

Nagy takarítani sem szoktam, azt pénteken, akkor van 2-3 órám, hamar végzek, és a gyerkőcök az oviban. :)

Így hétvégén semmi extra nincs. Vasárnap vagy megyünk valahová, vagy a kertben sütünk együtt.

2013. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
kösz e lepontozást!ezek szerint akinek van nagyszülő,férj segítség és hétvégén ráér pihenni az ad hasznos választ.Már majdnem elfelejtettem hogy működik ez az oldal.
2013. ápr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

5-ös: itt az a szabály, hogy akinek egynél több gyereke van és panaszkodik, az felelőtlenül túlvállalta magát, minek szült olyan sokat stb.


Nem kell foglalkozni vele :-)

2013. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Múlt hét végén pont szabadnapos voltam.

Szombaton délelőtt elvégeztem a dolgaimat,mosás,főzés és egyebek.Délután elmentünk a Millenárisra a könyvfesztiválra.Onnan tettünk egy nagy sétát,fagyiztunk.Vasárnap apa dolgozott,összeszedtem a gyerekeimet,csináltam szendvicset,és felmentünk a Budai Várba.Csak késő délután értünk haza.


2 műszakos munkahelyem van,éjszakára is járok,igyekszem kihasználni az összes szabadidőmet,hogy a gyerekekkel legyek,és hasznosan töltsük az időt.

Ma dolgoztam,így apával voltak itthon,nemrégen jöttem haza,kimostam,lassan lefektetem a gyerekeket.

Holnap,ha szép idő lesz,akkor elmegyünk kirándulni:)!

Jövő hétvégén mind a két napon nappalos vagyok,7 után érek haza,így akkor minden kimarad.


Én a főzésen nem görcsölök,persze főtt étel párti vagyok,de ha 1 napig nem eszünk,nem esek kétségbe.

2013. ápr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

1 vagyok köszi 6 os jól megfogalmaztad itt tényleg ez megy:)

Megjegyzem szerintem is úgy lenne a normális ahogy a 3 as írta hogy apuka otthon, nagyszülő besegít stb. Így lenne az ideális valóban.

Kár hogy nem rajtam múlik ez hogy így van e...

2013. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
De akkor miért vállaltok be harmadik babát ha se férjed nem tud segíteni se nagyszülő és már a kettővel is alig bírod???Én ezt sose értettem..neharagudj meg tényleg nembántani akarlak de nekem ez magas!!
2013. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére minden hétvégém szabad, de a párom szinte mindig dolgozik, sokszor mindkét nap :(

Igyekszem szombat délelőtt mindent megcsinálni, de ez sokszor nem jön össze, a főzés miatt. Péntek du. tornája van a nagyobbik fiamnak, akkor már későn érünk haza, csak a mosást szoktam elintézni.

A gyerekek szerencsére tök jól elvannak ilyenkor, mert tudják, hogy ha minden kész, akkor az övék leszek :) Játszanak, tévéznek, szóval kiélvezik, hogy nem kell rohanni sehová.

Eleinte még lelkiismeret furdalásom volt, hogy szombat délelőttönként nem megyek ki velük, de rájöttem, hogy ott a délután, meg az egész vasárnap és ha itthon van a párom is, akkor legalább nem kell már házimunkázni, hanem pihizünk vagy elmegyünk valahová.

Szóval most úgy van, hogy szombat de. főzés és takarítás, ebéd után alszom fél órát a kicsivel, a nagy addig Legozik, délután játék/játszótér/nagyszülők, vasárnap pedig az időtől és az egyéb kötelezettségektől függően kirándulás.

Nekem a pihenés a reggeli netezés és az ebéd utáni szundi :)

Ja és a bevásárlást hétköznap szoktam elintézni, hogy egyrészről ne a hétvégéből vegyen el időt, másrészről akkor mindenhol rengetegen vannak...


Amúgy meg rettenetesen unom, hogy egész héten rohanok reggel a gyerekekkel, majd kapkodok a melóban, hogy mindennel kész legyek, délután is rohanok a gyerekekért és próbálok velük minőségi időt tölteni, közben az itthoni dolgokkal is haladni, hogy ne halmozódjon fel minden hétvégére, vacsit csinálni, másnapra előkészülni, minden ovis dolgot fejben tartani, a naggyal logopédiát tanulni, közben intézni minden dolgot (számlák, hitel befizetése, óraállások bediktálása stb), meg aztán nekem is ki kell néznem valahogy, úgyhogy még az edzést is be kellett préselnem valahogy abba a 3 órába délután, szóval rohadt nehéz!

Ezzel szemben a párom 10-12 órát dolgozik heti 6-7 nap, szóval még csak panaszkodnom sem nagyon lehet... :)

2013. ápr. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!