Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éveseddel mennyit játszol...

2 éveseddel mennyit játszol egy nap? Háztartás és kisebb (vagy nagyobb gyerek) mellett?

Figyelt kérdés

Amikor konkrétan odaülsz mellé arra gondolok, nem arra mikor bevonod a háztartási munkába.

Valamit nem jól csinálok szerintem, mert nekem valahogy napi 1-másfél óra jut összesen rá és borzasztó lelkifurdalásom van már emiatt. 3 gyerekem van, a nagyobb 5 éves, a középső kettő (kislány) a legkisebb pedig 2 hónapos.

A legnagyobbam ovis, tehát hétköznap napközben nincs itthon.Reggel felkelünk, rendezem mindhárom gyereket,elmegyünk az oviba.Hazafelé bevásárolok de csak kisebb dolgokat tudok megvenni. Olyan fél10-10 re érünk haza (kis település messze van az ovi és a bolt is tőlünk babakocsival), autóm nincs.

Mikor hazaérünk,rendezem a kettőt (szoptatás, tízórai,pisi kaki stb.) aztán nekiállok főzni még ha csak vmit összedobok akkor is fél12 legalább mire kész. Itt gyorsan kimegyünk még az udvarra egy-másfél órára.Ha nagyon rossz az idő (de mi még hidegben hóban, sőt ha csak szemerkél vagy lóg az eső lába akkor is stb. is kimegyünk inkább) . Aztán ebédelünk,majd lefekszik aludni.Ekkor általában a kicsi élénkül meg,sokszor 1-másfél óráig is altatok szóval nem sok időm marad.

A 2 évesem ébred olyan fél4-4 felé. Ekkor gyors házimunka végzés, oda bevonnám én meg a főzésbe is délelőtt de akkor 3szor annyi idő alatt készülnénk el, mert persze nem olyan ügyes és mindent egyedül akar, segíteni nem enged. Azután a férjem hazaér a nagyobbal 5kor. Onnantól meg már 3 gyereket terelgetünk, a nagyfiam ráadásul elég nehezen kezelhető, mert nagyon aktív és figyelemzavaros így igen kevés ideig tudja lekötni magát.

Hipp hopp eljön az este 7, vacsi, aztán fürdetés, majd rövid mese és alvás.

Tehát a napban sehol se tudtam vele leülni hogy kettesben legyünk. Más hogy csinálja?


2011. szept. 20. 12:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és hozzátenném hogy olyan 3 naponta pedig elmegyünk így délután este 6-7 felé bevásárolni együtt mivel csak apának van kocsija, és jogsija és a helyi kisközértben minden méregdrága valamint a nagyobb méretű dolgokat nem is tudom hazahordani. Tehát még ott azokon a napokon az este is egy merő rohanás.
2011. szept. 20. 12:58
 2/11 anonim ***** válasza:
hát nem eleget ,de igyekszem változtatni rajta !
2011. szept. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3éves a nagyfiam, 1hónap múlva születik a kistesó.délelött játszótér(9körül indulunk,1óra játszózás) ,hazafele bolt.11körül hazaérünk,felkészítem az ebédet(2naponta főzök)pl, ha rakott krumpli ,mindent feldobok hozzá a gáztűzhelyre, és este teszem be a sütőbe,közben hintázik a konyhaajtóba szerelt hintába, vagy kisasztalán kirakozik,oda-oda tudok lépni segíteni.gyurmázik, ilyenek.ebéd után alvás,1.5-2óra, én most ezt szigorúan kihasználom, vele együtt alszok.3körül felkel,uzsi,előkészítem a vacsorát.pl.szalámi,zöldség csak tálcán bedobom a hűtőbe, este csak lekell tenni az étkezőasztalra enni.vagy rántott sajtnak bepanírozok, este csak kisütöm.aztán játszótér 2órát kb.6körül hazajövünk, addigra ér haza apa is.mi fél7kor vacsorázunk, utána apával van el a fiam én befejezem a másnapi ebédet,ilyenek.a nagybevásárlást heti 1x szombat délelött intézzük.nemtudom a kicsivel milyen lesz a napirend, a fiam januártól lesz csak ovis.de szerintem mindenkinél ilyen rohanósak a napok(főleg ha már több gyerek is van),mint ahogy te is írtad.
2011. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát lehet...:( nekem is amíg a nagyfiam volt meg a középsőm (aki nem mellesleg sokkal nyugodtabb kisbaba volt mint a mostani) jobban jutott időm rájuk.

Mikor egy gyerekem volt akkor meg főleg! Szinte az egész napom róla szólt, de mi is 2szer mentünk játszózni vagy sétálni, mára ez egy rövidre szűkült.

A nagyobbammal mindig mondókáztunk, énekeltünk, jártunk Daloló foglalkozásra, kirakóztam rajzoltam vele stb. Mondjuk érdekes mert mindezek ellenére későn kezdett beszélni és nem igazán érdeklik ezek a művészi dolgok.

A középsőm meg egy éve beszél,biztos ügyesebb lenne ha fejleszteném is, de egyszerűen nem jut idő vhogy. El vagyok keseredve.

2011. szept. 20. 13:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy foglalkozhatnék vele többet, de egyrészt itthon mindig van mit csinálni, pedig nem vagyok egy rend és tisztaságmániás. Másrészt meg a jó időben eddig mindig inkább lementünk. Így még csak most jutottam el odáig, hogy nemrég vettem neki háromoldalú színesceruzát, majd gyurmát is tervezek, de pl. kirakózni leülni? Miaz? Még nem lehet vele élvezetesen ilyeneket csinálni. 22 hónapos ma. Szoktunk mondókázni, de azt is unom, mert mindig ugyanazokat kéri :o) Könyvet nézegetni is, de ezek olyan 5-10 perces elfoglaltságok épp egy teregetés és egy ágyberakás közben. Szóval hogy kisasztal kisszék és gyere ülj le és csináljuk.... ilyen nálunk nem nagyon van. Bár mondom, inkább lementünk. Nem mindig játszótér, van, hogy csak motorozni, van hogy labdázni, de van, hogy piacra, boltba, turiba, baba-mama klubba, újonnan biciklizni mennek az apjával (hátul ül) és beszélgetnek, hogy mit látnak, merre mennek. Szerintem ez is épp olyan fejlesztően hat rájuk, mint ha leülnék vele kirakózni. Majd ha most már jön a rossz idő, és nem napi 2-szer megyünk le, hanem csak egyszer, meg majd szülinapjára kap kisasztalt, széket (még nem ér le a lába egyikről sem), akkor majd elkezdjük. Bár egy hónap múlva bölcsibe is megy, úgyhogy ez megoldja a "problémát". Délután csak vele fogunk foglalkozni! Ja, és eddig még egyedüli gyerkőc, de tervezzük a kistesót... hát nem tudom, akkor még ennyit sem fogok főzni, mint most...
2011. szept. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát én sem konkrétan asztalnál ülésre gondoltam :) Az ő lába se ér le még a kis ülőkéről se:) hanem sokszor előfordul, hogy épp szoptatok/teregetek/állok a forró edénnyel a tűzhelynél/nyakig hajolok a mosógépbe/szedem össze a szennyes ruhát stb.stb. amikor ő jönne és mutatna valamit meg szeretne csinálni velem együtt valamit, és én mindig csak azt mondom neki hogy jaj kislányom most anya épp etet/pelenkáz/főz/tereget stb...aztán hangulatától függően beletörödik, vagy sírni kezd. :(
2011. szept. 20. 13:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon tisztellek, és könny szökött a szemembe, ahogyan olvastam a szavaidat. Mindent megteszel, és mindent a lehető legjobban csinálsz. A gyermekeid pedig érzik rajtad az igyekezetet, hidd el! Nekem csak 2 van. Egy 2,5 éves, és egy 3 hónapos. A kicsi iszonyat nyűgös, és nehéz mellette a naggyal is kellőképp foglalkoznom. Ha leteszem aludni, többször felébred, és kezdhetem előlről. De a nagy ma is megpuszilt, hogy :"Anya, nyugodtan altass, én megvárlak a traktorral! " :)

Most meg, mikor a kicsi is elaludt, ő is kidőlt. :( Hát ez van, ezt az időszakot túl kell érni. Nekem felajánlotta a férjem, hogy inkább rendeljünk kaját, és azt az időt is a gyerekekkel tölthetem, és heti 2x2 órára jön egy babysitter, aki átveszi a kicsit, amíg én a naggyal játszom. Azt ki lehet bírni anyagilag, nekünk annyit megér.

Egyébként nem tudom, hogy egy nap mennyit foglalkozom vele, mert a kicsi miatt szétdarabolódik nagyon, tehát, ha nyügi a kicsi, akkor felállok a nagytól, és vele foglalkozom, vagy együtt próbálok velük... :)

2011. szept. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
élni
2011. szept. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne legyen lelkiismeret furdalasod. Az en helyzetem sokkal rosszabb. Reggel 9-re viszem a kisfiamat bolcsibe. Addig latom amig reggelizunk es enekelunk, mondokazunk az autoba a bolcsi fele, neha megallunk hintazni a parkba ha jo ido van. Aztan irany a munkahely. Delutan 3-kor a ferjem megy utanna o szokta jatszoterre vinni. En 5 utan erek haza, elkeszitem a vacsorat, vacsorazunk es utanna 1 orat vagyok vele mert kisfiam mar este 19:30-kor alszik. Ha tovabb van fent nagyon zsimbes, a bolcsibe nagyon lefarad. En meg osszekapom megam es este 8 orara megyek a masodik munkahelyemre (polcot pakolni egy szupermarketbe) egeszen ejfelig. Ez csak negy oras melo (hetfotol csutortokig) a tobbi napon pihenek es haztartast vezetek (takaritok, vasalok). Szerintem te tobbet vagy a gyerekeddel mint en es nekem megsincs lelkiismeret furdalasom. Kisfiam ezt szokta meg, ehez alkalmazkodot, nem ismer mast, nincs osszehasonlitasi alapja. Ezert ez tokeletes neki es igy imad ahogy vagyok. :)) Szerintem ne emeszd ezen magad, megteszel minden tolled telhetot es ez a lenyeg. :)
2011. szept. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Minden tiszteletem a Tiéd,Te szerintem mindent megteszel.Nekem is 3 gyerkőc van,de a nagy már koleszos.A középső ovis,a kicsivel vagyok itthon,és nekem se könnyű,hát még Neked.Én úgy oldom meg a kicsivel hogy próbálom bevonni a teregetésbe,pakolunk a szobában amibe lehet(1.5éves)De ha ha hazajön a lányom néha 2-en nyafognak értem:)Tanácsként csak annyit hogy próbálj akkor főzni jó nagy adagokat amikor apa is otthon van,legyen ő velük addig(én ezt szoktam)Fagyaszd le egy részét,vagy főzz este ha alszanak már(ezt is szoktam)Például ha szoptatsz,hívd a nagyot mesélj neki.De szerintem ez az időszak is elmúlik,a kicsivel is csak könyebb lesz,kitartást kivánok Neked,és ne keseredj el.
2011. szept. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!