Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek ha valaki...

Ti mit tennétek ha valaki névtelenül feljelentene titeket gyermekmolesztálásért?

Figyelt kérdés
Teljesen ledöbbenve vettük tudomásul a fenti dolgot, és teljesen értetlenül állunk előtte. Férjemmel mindketten diplomás emberek vagyunk, én pedagógus, ő mérnök, rendezett anyagi körülmények között, kertes házas részen élünk, és szeretetben neveljük 3,5 és 1,5 éves kislányainkat. Jelenleg várjuk a harmadikat. Utóbbi időben sajnos a nagyobbik gyermekünk nyafogósabb (lehet az új tesó miatt is) és több nehéz percet okoz, mint amit türelmünk időnként elvisel, de soha nem bántottuk, vagy hasonló. Valóban volt rá példa, hogy felemeltem a hangomat, nade szexuális zaklatás?! Férjem 100%-ig megbízható, rengeteget dolgozik, én vagyok itthon gyeden. Családdal kifogástalan a kapcsolatunk, nagymamákra bármikor számíthatunk. Mindenki le van döbbenve, a védőnőtől az óvodáig, és értetlenül áll, mi a legjobban, de persze nagyon kellemetlen. Ma lehet ilyennek kitenni egy családot alaptalanul?
2013. ápr. 27. 20:45
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Tényleg fogalmunk sincs, biztos mi vagyunk a hülye naivak, de ilyet egyszerűen senkiről nem vagyunk képesek feltételezni. De ez most arra remek, hogy tiszta paranoiást csináljon belőlem. ( Férjem próbál megnyugtatni, nem erre vágyik az ember öthónapos terhesen, persze tudom, hogy ő is kivan) Mindegy, most kivárom, hogy eljöjjenek az otthonunkba, mert eddig csak "félhivatalosan" mondta a védőnő, és az óvónő. De onnantól kezdve tényleg nem nyugszom, amíg meg nem teszek mindent, amit tehetek.
2013. ápr. 27. 21:15
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi!!! Ha hivatalból megindul az eljárás, akkor az egyik elsô mozzanata lesz a nagyobb gyerekek pszichológiai vizsgálata. (Ez nekik semmi rossz élményt nem okoz majd, gyakorlatilag játszani fognak

) Ott pillanatok alatt ki fog derülni, hogy szó sincs molesztálásról. Na UTÁNA jöhet a feljelentés ismeretlen személy ellen...

2013. ápr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igen, én is hasonlóan gondolom. Legalább valakit megkérdezek a nyafogással kapcsolatban.
2013. ápr. 27. 21:32
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valamelyik tanítványod szülei tették a feljelentést? S lehet, hogy nem is a te saját gyerekeidre gondoltak, hanem az övékre?
2013. ápr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem, mert a védőnőhöz fordultak, a gyerekem, és az én nevemmel. Nem túl gyakori a nevünk, szóval nem könnyen összekeverhető. ( Először nekem is megfordult a fejemben) Egyébként négy éve otthon vagyok, előtte pedig sérült gyerekekkel dolgoztam a szülőkkel pedig soha nem volt rossz kapcsolat.
2013. ápr. 27. 22:53
 16/20 anonim ***** válasza:
az tisztán látszik hogy haragosod az az biztos.ha a védőnőnél tette a feljelentést akkor ő biztos tudja ki volt,legalább annyit kérdezz tőle van e okod aggódni,szerinte miért csinálta ezt.Kiabálásért,türelemvesztésért,az összes szülöt be lehetne perelni,az első vizsgálat után úgyis kiderül,hogy alaptalan,és ott akkor én is megtenném a feljelentést.
2013. ápr. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Mi alapján jelentettek fel benneteket? Ezt azért tudni kell ám bizonyítani, szóval nincs könnyű dolga a feljelentőnek!
2013. ápr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Te jó ég!

Írd majd meg a fejleményeket, kiváncsi vagyok, ha kiderül, hogy nálatok minden rendben, mit kap majd a feljelentő. Remélem jól megszívja. Ilyennel nem lehet szórakozni, életeket lehet teljesen tönkretenni ezzel.

2013. ápr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Sose fogom megérteni, hogy szórakozhat valaki ilyen jogtalan vádakkal. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek, borzasztó érzés lehet :( Kívánom ,hogy minél hamarabb kiderüljön az igazság és a vádaskodó is kapja meg ami jár neki.
2013. ápr. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Mostanra sikerült kicsit lenyugodnom, úgyhogy várom, mi lesz az ügyből. Igyekeztem tájékozódni, úgyhogy amint bebizonyosodik, hogy alaptalan rosszindulatú bejelentés, elvileg van jogom a pontos tájékoztatáshoz. Amennyiben megvan a bejelentésről a jegyzőkönyv, stb., azalapján el lehet indítani a feljelentést. Naná.
2013. ápr. 28. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!