Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Írnátok 2,5-3 évesetek viselke...

Írnátok 2,5-3 évesetek viselkedéséről? Milyen szituációkban és hogyan, milyen gyakran hisztizik, dacol és hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
Apja szerint a fiunk kirívóan neveletlen. Én nem így gondolom, de lehet, hogy tényleg elfogult vagyok.
2013. ápr. 27. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:

3 éves. Túl vagyunk egy nagyon nehéz hisztikorszakon, most már csak akkor viselkedik így, ha fáradt vagy nagyon frusztrált, de nyilvánosan szinte soha. Közepesen szófogadó, bizonyos helyzetekben én is meglepődöm, hogy milyen szépen együttműködik, máskor pedig csak azért is mást csinál, és vigyorog hozzá. Meg persze az alkalmi süketség, gyakran meg sem hallja, ha szólunk hozzá.

Vásárolni nem szeretek vele, pedig minden nap kell, de mindig elrohan, szerintem ez valami szertartás már nála. Mindig ugyanott szalad el. Viszont eddigi pályafutásunk során EGYETLEN alkalommal fordult elő, hogy hisztizett, hogy vegyek meg neki valamit.

Van még hova fejlődni, de sokkal könnyebb vele, mint pár hónapja. A te férjed miért érzi neveletlennek a kisfiatokat?

2013. ápr. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez egy nehéz kor, a gyereknek és a szülőnek is. Nekem a nagyobbnak olyan volt a dackorszaka, hogy más már ördögűzőt hívott volna. Kitartás, türelem és következetesség.
2013. ápr. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lányom bölcsis mivel kismamma vagyok ezért már nem nagyon tudom cipelni. Babakocsit nem használunk, mert 3dikon lakunk és nem tudom levinni a kocsit és a gyereket is. Lift nincs segítségem nagyon kevés van mert szüleim vidéken élnek párom 12 órázik nagyon későn ér haza.

Hisztije inkább a bölcsiből haza felé jövet szokott előjönni amikor nem hajlandó menni. A 20 perces út olyankor másfél két órás szokott lenni. Bár sokkal jobb mint decemberben volt. Na akkor nagyon tud a lányom hisztizni és az szó szerint az. Viszont boltba kényelmesen elmegyek vele, mert tudja, hogy 1 valamit választhat és ha a pénztárnál kifizettük akkor megkapja. Igaziból nyűgös akkor szokott lenni ha fáradt illetve valami olyat akar csinálni ami még nem annyira megy neki akkor szokott sírva fakadni. Sétálni is szeret csak a bölcsi villamos közti távolságot nagyon nagyon nehezen akarja megtenni.

Én is lehet elfogult vagyok a lányommal kapcsoltban de szerintem ő jó nevelt. Tény próbálkozni szokott de szerintem nincsen semmi olyan extra dolgai amit más 2 két és féléves nem csinálna meg és ők nem mennének keresztül.

A párod miből gondolja, hogy neveletlen? Mert tény nálunk is Apjára kevésbé hallgat a lányom de ez szerintem abból fakad, hogy heti egy napot tudunk együtt lenni és hát ne szépítsük a dolgot akkor viszont talán a Párom engedékenyebb és ezt a lányom kihasználja rendesen. Nem lehet, hogy valami ilyesmiről lehet szó?

2013. ápr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A legnagyobb probléma most épp (szerintem), hogy nem lehet hosszabb programokra elvinni. Délben alszik általában (bölcsis), de ha itthon van több napot, ez rendszertelen lesz, néha nem is alszik egész nap (hiába rakom le határozottan, fárasztom ki, csinálok sötétet, olvasok mesét…)

A férjem (ő a szigorúbb, bár én is következetes vagyok) szereti elvinni hétvégén, szünetekben vidéki nagyszülőkhöz, kirándulni, állatkertbe… stb., mert ezek mind fontos dolgok egy gyerek életében (igaza van), csakhogy a gyerek fél12-től már hisztis. Először persze nem akar hazaindulni, aztán csak ölbe akar menni (már 16 kiló + futóbicikli), így marad a hiába való lelkesítés, majd vonszolás. Ezért mérges és üvöltve szid minket, sokszor üt, rúg, harap is, lefekszik a kutyakakis utcára.

Tehát hazaérünk, ahogy sikerült, és akkor jön a másik problémás terület: a válogatóssága. Ha valami nem tetszik neki, inkább 2 napig csak vizet iszik, de nem kéri - vagyis meg sem kóstolja. Mióta bölcsibe jár, azért ez fokozatosan fejlődik, és már nem csak 3-4 fél ételt eszik. De tény, hogy még mindig elég kiakasztóan macerás az etetése. Én próbálom lassan, "alattomban" bővíteni az étrendjét, de amikor fáradtabb vagyok vagy délután is dolgozom és nagymama átjön gyereket rontani, persze maradnak a biztosan hisztimentes régi kedvencei. Apja viszont mostanában nekiállt hétvégén nagyokat főzni (ráadásul ő is fogyókúrázik.. ááá), a gyerek meg persze nem eszi meg… jön az "akkor nem kap mást" = nem eszik = hisztis. Szóval a hétvégi családi programok mostanában mindig ilyen "idilliek" nálunk. :(

A harmadik, hogy olyan, mint egy sajtkukac :) Mindig taktikázni kell és félpercenként kakkukolnom a következő programpontot, hogy ne terelődjön el a figyelme.


Én mondjuk sokkal lazábban veszem az egészet (általában jól érzem magam a gyerekem társaságában, a hisztit életkori sajátosságnak tartom, az üvöltést megtanultam kizárni az agyamból) viszont komolyan félek, hogy az apja egyszer idegösszeomlást kap és jópárszor pedzegette már, hogy elrontottam.

2013. ápr. 28. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:

harmadik válaszoló vagyok. Akkor közösen rontottátok el szerintem. Pláne ha ő viszi ide oda. Én a kaja ügyben igen is ha valamit nem eszik meg akkor nem baj majd legközelebb eszik valamit és nem erőltetem. Lehet kicsinek erőltetve lett. Ebben nem tudok neked segíteni mert szerencsére az én lányom szó szerint minden evő és bármit teszek elé megeszi.

Amiket leírtál talán abban van a baj, hogy nincsen napirendetek. Szerintem fontos, hogy kb tudja a gyerek mi miután következik. Tudom itt most lesz sok olyan anyuka aki ezek után fogja mondani, hogy hülyeség stb. Persze ez nem fog egyik napról a másikra kialakulni. Mikor fekszik estére le a fiad? Nem lehet, hogy szimplán nem tudja magát kipihenni?

2013. ápr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Van napirendünk, elég fix. Reggel 7-kor kel, este fél8-8kor fürdik, fél9kor alszik és ez már nagyjából fél éves kora óta így van. Csak mostanában kezdett el-elcsúszni vagy kimaradni a napközbeni alvás - pedig visszük friss levegôre eleget. Étkezésekben hétvégén is próbálom követni a bölcsis idôpontokat.

Szoktunk együtt és külön is menni vele. Én többet vagyok vele.

A válogatósság már nagyon hosszú történet, sok mindent kipróbáltunk, amit csak a védônô, a gyerekorvos, a rokonok és ismerôsök, és a nevelôs könyvek ajánlottak. Ha nem szereti az ebédet, simán kihagyja. A bölcsiben is ezt csinálta 3 hónapig, de ma már van, amit legalább megkóstol.

2013. ápr. 28. 16:02
 7/7 szami6 válasza:

Ez többnyire normális hogy egy gyerek hisztizik.

Persze ha ráhagytok mindent akkor csak többet fogja csinálni.

Inkább ha elkezdi a cirkuszt akkor haggyátok rá hadd tegye.Egyrészt abba fogja hagyni,másrészt pedig így megérti hogy nem ér el ezzel semmit.

2013. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!