Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, ha félek levinni...

Normális, ha félek levinni egy 4 évest a játszótérre?

Figyelt kérdés

19 èves làny vagyok. A 4 èves, fiú unokatesómra fogok vigyàzni egy teljes napig.


Nagyjàból semmi nem èrdekli a porszìvókon ès a mosógèpeken kívül.


TV maximum 5-10 percig köti le, a színező egyàltalàn nem. Mondókàzni sem nagyon lehet vele, ha mesét olvasok neki, 3 perc utàn ott hagy.


Arra gondoltam, jó lenne lemenni majd vele a jàtszótérre, de fèlek, hogy kirohan a kocsik elé, vagy 5 perc után haza akar jönni.


Az àllatkert is eszembe jutott, mert mèg nem volt, de félek elmenni vele, nehogy elszaladjon tőlem, vagy megijedjen pàr àllattól (nagyon kényes).


Mit tehetnèk?



2013. ápr. 28. 14:15
 1/9 Jégtánc ***** válasza:
41%
4 éves gyermek már tudja "elvileg" hogy lent nincs rohangálás az úttest környékén.Határozottan megfogod a kezét és lementek.Szülei is mennek vele nem?Te vagy az idősebb,te vagy a "főnök"Nem kell túl aggódni.
2013. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Vidd be a fürdőszobába, kapcsold meg neki a mosógépet tedd mellé a porszívót és le van tudva egy napra.
2013. ápr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Zart jatszoterre viddd. Nekem eszembe nem jutna "idegen" gyereke az allatkertbe vinni....
2013. ápr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi vàlaszokat!


Jàtszótèren termèszetesen volt màr, de fèl az új dolgoktól, mert a szülei nem nagyon viszik sehovà-ezért jutott eszembe az, hogy ne legyen ismét egèsz nap a lakàsban, elviszem valahovà.


Nem olyan egyszerű, hogy leültetem a porszívóhoz ès a mosógèphez, figyelni kell, nehogy belenyuljon a konnektorba...

2013. ápr. 28. 14:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vidd játszótérre. Fogd a kezét, amíg odaértek, így nem történhet baj. A játszótéren hintáztasd, homokozz vele, így ott is folyton szem előtt lesz. Ha haza akar menni, akkor vidd haza, nem erőszak a disznótor.

Esetleg útközben egyetek egy fagyit. Jó lesz ne aggódj! :) Én is gyakran vigyáztam/vigyázok a 6 éves unokaöcsémre, 3 éves kora óta egyedül. Eddig semmi baj nem történt. :)

Sok sikert!

21l

2013. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb játszótér már körbe van kerítve. ilyenre menjetek és akkor nem tud kirohanni. Ha meg megunja hazamentek.
2013. ápr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az anyukájától kellene tájékozódnod,hogy milyen gyerek,mennyire szófogadó,elszaladgál -e stb

nekem mondjuk fura,hogy egy négy éves nem volt még állatkertben,az enyém már 1,5 évesen nagyon élvezte a babakocsiban,2,5 évesen négy órát! rohangált végig az állatkertben,minden érdekelte

most 3,5 éves,szerdán megyünk állatkertbe,alig várja

egy 3,5-4 éves azért ha meg van tanítva,nem szaladgál el,szót fogad

legalábbis az én fiam

én sokat foglalkoztam a témával,tanítottam a helyes közlekedésre

sajnos nálunk sok helyen a járda és a kerékpárút egyben van,így nagyon kell figyelni.ha mondom,hogy álljon meg,azonnal megáll,amíg nem mondom,hogy elindulhat

én zárt játszótérre szoktam vinni,de ott is meg van neki tanítva,hogy meddig mehet el nélkülem

ha messzebb akar menni,akkor szól

úgyhogy ezekről a dolgokról tájékozódj az anyukájától

2013. ápr. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha félsz a játszôtértôl, vidd játszóházba! Onnan nem tud kimenni, és együtt mászkálhattok, csúszdázhattok a mászóvárakban! :) Plusz van egy csomó játékkütyü, azokkal is el tud molyolni, és legalább nem ég lea napon... :)
2013. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 4 éves már nem nyúl a konnektorba!!!

Sokszor ismerősöknek jobban szótfogadnak a kicsik, mint otthon. Szerezz be olyan dolgot, amivel sokáig ellehet. Pl gyurmát, vagy szinest eső esetére.

Fogj egy hatalmas papirt, rajzoljátok körbe a testét, és ő nevezze meg a testrészeit, amit ki is kell szineznie. Ilyet tuti nem csinál minden nap, ez jó móka lehet. A lényeg, hogy olyan játékot találj ki, amit nem csinál minden nap.

Ha játszótérre mentek, vigyél homokozó cuccot. Ha van esetleg kistó a közelbe, etessetek kacsákat. Ha nincs és süt a nap, a fenti mókát krétával és az árnyékával is lehet játszani. A múlkor 4 gyerekre vigyáztam egyszerre és mind a 4 jókat nevetett ezen.

Kérj az anyjától olyan mesét, amit szeret, hogy nézhesse, illetve kérdezd meg, hogy mivel szeret játszani.

Vagy süssetek együtt egy sütit. Igaz az után takarítani kell, de fél délelőtt elmegy vele, és minden gyerek imád maszatolni.

Ha ennyire nagy nyűg, minek vállalod el?? Hidd el nem olyan nagy ördöngősség ám!!

2013. máj. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!