Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyucik, lányom lázas, de már...

Anyucik, lányom lázas, de már nem tudom hogy próbáljam levinni a lázát?

Figyelt kérdés
Tegnap délelőtt hányt össze-vissza, akkor délben 38,5 volt a láza, adtam Nurofen kúpot. Egész nap csak kekszet és teát ivott, de azóta nem hányt. Este 6-kor már 39,2 volt a láza, megint adtam egy kúpot. Éjjel fél1-kor dettó ilyen magas volt, utolsó kúpot adtam, ma reggel még mindig 39,3 a láza, most hogy már nem hányt, inkább Panadol szirupot adtam neki. Csak teát kortyolgatott, enni még nem evett, csak egykedvűen, bágyadtan fekszik. Felhívjam az ügyeletet vagy mit csináljak már, hogy lejjebb menjen? Hűtőfürdővel még nem sokkolom, mert az ennél magasabb láznál szokták. Van valami ötletetek?
2012. dec. 1. 09:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg hogy iszik! Ilyenkor a kiszáradás miatt szoktak a gyerekek kórházba kerülni! Ha nem megy le a láz akkor alkalmazd a hűtőfürdőt! 39 feletti láznál ez indokolt!! Nem sokkolod a fürdővel, elsőre rendesen lagyos legyen a víz, aztán szép fokozatosan kell hűteni! Én nem hívnám az ügyeleltet. Kitartást és jobbulást!!! 2gyermekes anyuka
2012. dec. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, szerencsére iszik, és tegnap reggel óta nem is hányt. Most egy félórája adtam be neki a szirupot, de ha nem lesz jobb délután sem, akkor csak hűtőfürdő lesz, de valahogy ódzkodom tőle, mert nekem az egy igazi gyermekkori rémálom volt, emlékszem..
2012. dec. 1. 09:56
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom utálja a hűtőfürdőt, viszont ilyenkor szoktam neki egy törülközőt vizezni és avval betakarni, persze a szobában meleg legyen.

39 fok fölött indokolt a hűtőfürdő!!

Ilyen magas láznál ajánlom hogy próbáld meg 4 óránként felváltva adni a nurofent és a panadolt, de naponta mindkettőből csak 3* szabad adni.

Az viszont szuper ha teát iszik!

Nagyon figyelj rá, nehogy lázgörcsöt kapjon!!

Jobbulást neki!!!!

2012. dec. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem qnnyira vészes az ülőfürdő.Én mindig úgy csinálom,hogy engedek ekőször olyan hőmérsékletű vizet,amiben fürödni is szokott és aztán folyamatosan engedem hozzá a hideget,úgy hűtöm le.Csak azért írom le,mert egy ismerősöm ispanaszkodott,hogy a fia mennyire utálja az ülőfürdőt mire kiderült,hogy ő a majdnem hideg vízbe próbálta mindig beültetni a kádba.Viszont a vizes törülközővel is próbálkozhatsz,amit már írtak.Mielőbbi gyógyulást!
2012. dec. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Én is úgy csinálnám csinálnám, ahogy a 2. válaszoló írta. Már én is csináltam úgy. Hűtőfürdőnek én nem teszem ki a kisfiamat. Nekem nagyon rossz élményem van róla, pedig anyukám biztos, hogy jól csinálta. Egyszer csinálta ő is csak gyerekkoromba. Utána inkább ő is más megoldást keresett. Kisfiamnak még kúpot sem adok, nagyon utálja. Így marad a Panadol és Nurofen kombináció ha szükséges.
2012. dec. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39 folott hutofurdo es en elvinnem az ugyeletre.
2012. dec. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szrintem azért lenne jó ha látná orvos,mert ezt a lázat okozza valami.Lehet torokgyulladás is.Az én kisfiamnál is így van, van 1-2 hányás, láz és utána már gyanús,hogy a torka,vagy a mandulája a ludas.Mondjuk az én kisfiam akkor is szokott hányni igaz 1x,ha náthás.
2012. dec. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na elvittem a lányom a dokihoz, sajnos középfül gyulladás! Kapott antibiotikumot is. Csak az a durva, hogy 3 hete fájt a füle, és akkor a mi dokink semmit sem talált, azt mondta nincs baja, most meg ez a doktor bácsi egyből észrevette, ahogy benézett a fülébe. Pedig most nem mondta a lányom, hogy fáj neki, de a doktor bácsinak már nem engedte, hogy hozzányúljon, na ez lett gyanús! Köszönöm a válaszaitok!
2012. dec. 1. 12:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a nurofen jobb lázra,mint a panadol.Ha nem akarsz ülőfürdőt/én sem szívesen csinálnám/ úgy is lehet,hogy egy törölközőt,vagy textil pelenkát vizzezz be,jó hideg vízzel,fektesd le,feküdj te is mellé,és vond el valamivel a figyelmét ,amit szeret,pld nézegessetek könyvet,vagy add neki oda a mobilodat,hallgassatok zenét,nálunk ez bejött.Szóval lefekteted körbetekered hasán,hátán a törölközőt,egy kis vékony vlamivel betakarhatod,a két csuklójára is tegyél hideg vizes ruhát.
2012. dec. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ja,és ha érzed,hogy melegszik rajta a ruha,cseréld le,ezt nekem a kórházba mutatták,kislányomnak is 39,3 volt a láza
2012. dec. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!