Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adjatok tanácsot, mert már...

Adjatok tanácsot, mert már megőrülök!?

Figyelt kérdés
Lányom 1 éves múlt! Az utóbbi 1-2 hétben kezelhetetlen, lassan 1 idegroncsnak érzem magam, aki nem tudja ezt a helyzetet lekezelni... Állandóan feszült, ideges vagyok, még kiabálok is és néha már annyira fel megy bennem a pumpa, h mások is hallják, látják mennyire kivagyok! Szörnyű, mert nem ilyen embernek tartom magam!!!!! Állandóan akaratos, sír, hisztizik, semmi nem jó, még nem jár csak néha megáll egyedül, és a járássegítővel szokott menni, lehet fejlődési ugrás, nem tudom, de egyszerűen teljesen kész vagyok! Aludni napközben néha lehetetlen letenni (pl. ma) csak a kezembe akar lenni, jön utánam mint valami kismajom, és csüngne rajtam, állandóan csak anya anya! De éjjel alszik rendesen, nem kel fel... Eddig is voltak időszakok, amiket nehéznek találtam, de ezt most nagyon! Úgy érzem, nem nekem való ez az egész, nem erre szerződtem... MIért nem tud a kislányom ugyan olyan szépen viselkedni,mint előtte???? Most is leraktam az ágyába, mert álmos, de aludni nem tud... hallom ahogy pityereg, de bemenni se akarok, mert akkor kezdi elölről!!!! Adjatok tanácsot kérlek, mert begolyózok!!!!!!!!!
2013. ápr. 29. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig muszáj lenne lenyugodnod, mert addig ő sem fog, érzi a feszültségedet. Ha benned is van a fesz, legalább próbálj valami mást kifelé mutatni.

Egyél magnéziumot, igyál citromfüvet.

Kérj segítséget olyantól, akinek a társaságát élvezi a kislányod, pl. nagyszülőtől.

Amikor én voltam nagyon kidögölve a két kis rosszcsontomtól, játszóházba vittem őket, ahol lenyűgöződtek az új tereptől, önkéntesek játszottak velük, én meg csak ültem, néztem őket és regenerálódtam. Pár perc is csodát tud tenni, nekem ráadásul éjjel sem aludtak, vagy felváltva.

Kitartást!

2013. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mindig veled akar lenni, az lehet, hogy szeparációs szorongás, az idővel elmúlik, nem tehetsz ellene semmit.

Igazából hisztis korszak kezdete valószínűleg, lányokra jellemző, hogy ilyen hamar elkezdődik, én is így voltam a lányommal. Most 2 éves, ha már nagyon hisztizik, akkor hideg vízzel megmosom az arcát. Próbáld meg, ha nagyon sír, hisztizik, akkor belefújsz az arcába!

Ezen sajnos a legtöbb gyerek átesik. Valakinél hamar elmúlik, sok gyerek hisztis, akaratos marad több évig is.

2013. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mindig megyünk valahova! Ma is ringatóról jöttünk, holnap játszóház., ma még játszótérre is megyünk! És az az érdekes, h csinál egy ilyne kiborulást 20percig aztán mint ha mi sem történt volna, semmi baja! Csak ezt elég nehezem viselem! Sajna segítségem nincs, így az kizárva... Csak a párom vigyáz rá, amig én edzek, vagy van valami dolgom, vagy ha el szeretnék menni, akkor is vigyáz rá! Ezzel nincs is semmi baj, szerencsés vagyok a párom végett és a lányom is jó kislány volt EDDIG! De hirtelen mintha kicserélték volna....
2013. ápr. 29. 11:31
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
elhiszem, hogy ki vagy borulva, de vedd számításba azt, hogy ő még csak egy éves, most kezdi felfedezni a világot. Ha te nem vagy nyugodt, ő sem lesz az. Ha kell egy kis kikapcsolódás, menj el a barátnőiddel egyet fagyizni, vagy üljetek be egy kávéra és beszélgessetek bármiről, ami nem gyerekkel kapcsolatos. Kicsit megnyugszol, lehiggadsz. Addig tud rá vigyázni valaki, nem? Nálunk is vannak ilyen periódusok, egész napos hisztik, sehogy sem jó semmi, nemeszeknemalszoknemiszoksemmitnem... ilyenkor próbálom azt nézni, hogy ő még picike, most kezdett el járni, neki még minden új, mindent szeretne megnézni, megszerelni, megkóstolni, de azért vagyunk szülők, hogy ezen a perióduson mi segítsük át Őket! Mi sem voltunk különbek.. persze, hogy megy utánad, hisz az anyukája vagy, téged szeret, téged imád, te vagy neki a minden, és inkább annak örülj, hogy egy évesen már mondja hogy anya! :-) ne haragudj rá, majd meg fog nőni és akkor megköszöni neked, hogy ilyen türelmes voltál, és megköszöni, hogy mi mindent tanítottál neki :-) ő még pici gyermek most :-) ha meg kivagy, menj, és fúúújd ki magadból a gőzt, hogy utána csak rá tudj figyelni :-) kitartás, ezen mindenki átmegy :-)
2013. ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A párod az apuka?

Ne erőltesd az alvást, ha nem megy...

babakocsiban ringatva a levegőn sem alszik el?

2013. ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A "jó" kisbaba folyamatosan fejlődik, ezt el kell fogadni. Most már jobban érdekli a világ felfedezése, mint az alvás...
2013. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Anya, ez van!

Gyerek! Lesznek még nehéz időszakok, és nem mindig lesz olyan a kicsi, mint amilyennek te szeretnéd.

Az enyém az első évét végigordította, így konkrétan megedződtem a dackorszakra, ami már egyáltalán nem zavar. Ha hisztizik, hát hisztizzen. Majd elmúlik.

Nektek pedig még csak ezután jön a hiszti és dackorszak, az az igazi.

Viszont azt ne felejtsd el, hogy ő egy önálló élet, egy önálló akarat. Így igenis lesznek összezörrenéseitek, és igenis ki fogsz borulni még az elkövetkező 20 évben legalább.

Viszont kell, hogy akarjon, hogy "lázadjon", mert így nő fel egy egészséges gyerek.

Fejlődik a személyisége...ez van. Majd alakítod. De nem "durranj ki", az nem jó példa!

Egy kis magnézium, egy kis lazaság, és néha egy kis szabadság a gyerek nélkül (menj el sétálni), és aztán tiszta fejjel menj vissza.

Ja, amúgy én is azt hittem, hogy az anyaság egy rózsaszín köd, és csak lebegünk majd a boldogságban.

Hát na, nem ilyen. A szép napokért néha meg kell küzdenie az anyának, babának egyaránt. S azt is vedd figyelembe, hogy ő ugyanúgy küzd a te akaratoddal, mint te az övével.

2013. ápr. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lovat akartam, de nem ilyet... szoktam én is mondani:)

Szerintem ezzel csak annyit tudsz tenni, hogy következetes maradsz, és nem hagysz rá mindent, csak mert hisztizik. Tarts ki az eddigieknél.

A másik meg hogy nyugi, el fog múlni, mint sok más is, csak persze győzze kivárni az ember.

Nekem ami bevált, hogy sokat sétáltunk, más anyukákkal, beszélgettem, pletyiztünk, és attól kicsit mindig jobb lett:)

2013. ápr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem hozzá fogsz edződni, csak most hirtelen fura, hogy így megváltozott a kislányod viselkedése.

Az én 15 hónapos lányom is nagyon korán, 2 hónapja elkezdte ezt a magát földhöz dobálós, ordítós hisztit. Az első két hétben teljesen kivoltam, nem tudtam vele mit kezdeni. Azután szépen hozzászoktam. Sajnos a napi program részévé vált, mint az evés vagy az alvás. Persze most is vannak rosszabb napjaim, amikor fel tudnék robbani tőle.

Egyszerűen próbálom figyelmen kívül hagyni, ugyanúgy csinálom tovább a dolgom, és így abbahagyja. Ha utcán kapja el, beleteszem a babakocsiba, és nem jöhet ki. Két percig ordítás van, de utána abbahagyja, mert tudja, hogy nem ér el vele semmit.

Szerintem is a következetesség nagyon fontos. Akkor se szabad neki engedni, ha veri magát a földhöz.

2013. ápr. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5!

Igen a párom az apuka, babakocsiban már vagy 5hónapja nem marad meg, szóval ez nem kivitelezhető!

Köszönöm mindenkinek, mostanra kicsit megnyugodtam, most sikerült letennem őt aludni... :S :)

Nekem is sok babás barátnőm/ismerősöm van, minden napra van valami program, h se én se a gyerek ne itthon üljünk, szoktam külön programokat is csinálni, de most ez KO! Lehet igaza lesz az egyik válaszolónak és nemsokára helyrejön nálam a dolog, csak most ez a hirtelen jött változás kissé feje tetejére állított! Remélem hamar vége, mert nem érzem így jól a saját bőrömbe se magam! És azt se szeretném, ha a lányom a kiakadásomat vagy a kiabálásomat építené bele a kis lelkébe... És tényleg míg nem volt gyerekem csak legyintettem és mondtam, h ohhh, hát ez nem olyan nehéz és gyerek nélkül baromi okos voltam... aztán most látom, h tényleg nem rózsaszín köd! Kemény akarok/próbálok lenni, de mikor behergeli magát már nagyon nehéz...

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. ápr. 29. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!