Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem igazságot várok, csak...

Nem igazságot várok, csak segítséget, tanácsot! Megőrülök ettől a helyzettől, mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mint, ahogy a kérdésemben is írtam, nem igazságtételt várok, csak tanácsot, hogy mit kezdjek ezzel az élethelyzettel.

Fiatalok vagyunk. Én is és a párom is. Én 22 éves, Ő 24.

Sajnos 2 hónapja elveszítettem a cég csődje miatt a munkámat, tehát gyakorlatilag ő a kereső ember itthon.

Nem terveztük a babát. Sőt! Védekeztünk is. Tablettát szedtem, amivel eddig soha, semmi problémám nem volt. Március 16.-ára vártam a menzeszem, ami elmaradt. Rá egy hétre teszteltem, pozitív lett. Persze azonnal orvoshoz fordultam, aki megerősítette a terhességem, elmondta, hogy a babára nézve nem jelent veszélyt a gyógyszerszedés és gratulál az erős szervezetemnek, bele esek az 1-2%-os gyógyszerhiba-arányba.. Az előbb leírt helyzet miatt sem, de egyébként sem terveztünk még gyereket. Nem is fordult meg még csak gondolatként sem bennünk. Viszont elképesztő hogy mire képes a test, és az ösztönök, mert mióta tudom, hogy terhes vagyok, kézzel-lábbal tiltakozom az abortusz ellen. Párom számára csak ez az egy út a járható, és ne akarjam belekényszeríteni egy olyan dologba, amit nem akar, nem tudnánk felnevelni azt a gyereket és különben is, ő fiatal még, nem akar egyelőre apuka lenni. Ok, megértem...mit tehetnék? Végülis az ő élete is..

Jövő héten a 2. "időkéréses" vizsgálatomra kell visszamennem az orvosomhoz, ahol már tényleg meg kell mondanom, hogy hogy döntöttem.

A kapcsolatom romokban, azóta külön alszunk, mert én "nem vagyok képes megérteni őt", ma éjszaka pedig még pár ruháját is összepakolta, mondván ő holnap elmegy és szombaton jön a többiért. 3 hete, mióta tudjuk a dolgot, kb. fél mondatot nem volt hajlandó velem erről beszélni, egyetlen egyszer sem kérdezte meg mit akarok, elvégre csak az én testemről van szó.. Kijelentette, abortusz és kész.

Az indok: nem tudjuk felnevelni, nem állunk úgy anyagilag.

Csak hogy tisztán lássátok a körülményeket, leírom az átlagosan havi szinten befolyó jövedelmünket. Ő 170.000 Ft-os nettó fizetésben dolgozik egy étteremben ( OK, rengeteg dolgozik, aláírom ) Albérletben élünk, ami havi cca. 70.000 Ft, tehát így, hogy nekem nincs állásom marad havi 160.000 a mindennapi megélhetésre (a 60.000 az én munkanélkülim) és egyáltalán nem gondolom, hogy bármiben is hiányt szenvedünk. GYED-re szintén jogosult lennék, már mindennek utánanéztem. A baba megszületése esetén a havi jövedelmünk mindennel együtt kb. 250.000 Ft lenne. (-70.000 albérlet) Ebből nem lehet felnevelni egy gyereket?? Én próbálom megérteni az ő álláspontját is, de egyszerűen nem tudom, a viselkedése pedig egyenesen felháborít. Tudom, hogy nem lenne luxus és "habzsi dőzsi" de feltétlenül ez az, amit meg kell adni egy babának? Így is biztosítva lenne mindene, maximum szerényebb körülmények között. Egyedül képtelenség lenne bevállalnom, úgy egyértelműen nem menne. Én sem akartam ezt, de napról napra érzem, ahogy változik a testem, ahogy próbál alkalmazkodni a kicsihez.. hallottam a szívét, láttam ultrahangon és most, csak "úgy" vetessem el? Megőrülök, fogalmam sincs mit kéne tennem... Adjatok tanácsot!!! Ennyi pénzből szerintetek sem lehetne bevállalni a kicsit? És tényleg én vagyok a felelőtlen és megérdemlem a mai rengeteg veszekedést és hibáztatást? Nem baj, ha szerintetek igen, ŐSZINTE véleményekre vagyok kíváncsi. Nagyon köszönöm!


2013. ápr. 5. 04:28
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, de egyértelműen nem a te hibád. Elvégre TE védekeztél! A párod védekezett, ha már ennyire a gyerek ellen van? Elvégre mindenki tudja, hogy a gyógyszer sem 100%-os. Amikor én szedtem, akkor is minimum "időben kijött" a párom vagy még gumit is használtunk mellé. Ha ennyire a gyerek ellen van, akkor előre kell gondolkodni és megelőzni a nem kívántat!


A párod teljesen önző módon viselkedik szerintem. Tény, hogy te sem erőltetheted rá a babát, de ő sem erőltetheti rád az akaratát! Az lenne a minimum, hogy leültök együtt és átbeszélitek a dolgot! De mivel ő még erre sem hajlandó, nekem megfordulna a fejemben, hogy mennyire vagyok fontos neki. És mi az, hogy fogja magát és elköltözik, ha probléma merül fel? Hány éves is? 10?


Sajnos okosat nem tudok neked mondani, maximum a szülők, nagyszülők segítsége jöhet szóba, vagy anyaotthon...:( Esetleg valami ismerősöd nincs, akihez elmehetnél dolgozni a baba születéséig? Mondjuk ez is csak ideiglenes megoldás, mert ha megszületik is meg kell valahogy élnetek. Én nem igazán vagyok otthon a témában, de utánajárhatnál, hogy kaphatsz-e valamiféle támogatást. Plusz az albérletet is lecserélhetnéd egy kisebbre, ami nem kerül 70 ezerbe (bár gondolom ebben már a rezsi is benne van, ami viszont nem is sok). Úgy szeretnék neked segíteni, de sajnos többet nem tudok még tanácsolni sem.:(


Remélem jól alakul az életed és kedvező fordulatot vesznek a dolgok! Majd azért írd meg, hogy mi történt veletek!

2013. ápr. 5. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jön le a történetből, hogy a párod csak ürügynek használja az anyagiakat, valójában egyszerűen csak nem érett még az apaságra. Annyi pénzből, amennyit ti összesen kerestek/kaptok/kapnátok egy hónapban, vígan fel lehet nevelni egy kisbabát, és valószínűleg ezt ő is tudja ...


Nem tudom, hogy amúgy milyen a párkapcsolatotok, mióta vagytok együtt, mennyire terveztétek közösen és hosszútávon az életeteket (bár tudom az összeköltözés egyértelműen mutathatná, hogy komoly a kapcsolatotok, de láttam már ellenpéldát is, nem is egyet), milyen irányba haladnak a dolgaitok, de mindenképp rá kellene venned a párod arra, hogy leüljetek kettesben, és megbeszéljétek ezt az egészet, kérd meg, hogy mondja el Őszintén, hogy miért is nem akarja ezt a gyermeket.


Érdemben nem tudok sokat segíteni, mert fogalmam sincs mit tennék a helyedben, képtelen lennék elvenni egy életet, ugyanakkor egy gyereknek nagyon rossz apa nélkül felnőni. Fontos tényező persze az is, hogy milyen a viszony a szüleiddel, tudnak-e a dologról, hogyan állnak hozzá, és ha úgy alakul tudnak-e téged támogatni mind anyagilag mind lelkileg?


Magadat azért semmiképp se hibáztasd, hiszen védekeztél,csak sikerült beleesned abba a roppant kevés százalékba, akinél gyógyszer mellett is megfogan a baba..

2013. ápr. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 katalin79 ***** válasza:
100%
szia,nos ha meg utálnak engem érte ,ha nem,leirom én ennyi idösen akkoriba, hasonló helyzetbe kerültem csak akkori párom vesztette el a munkályát,és én dolgoztam, kényszer helyzet volt, nem akartam fiatalon babát,és azt se akartam,hogy ha megis tartom apa,család nélkül nöljön fel,nekem valahogy mindig az jutott eszembe,mivan ha egyedül maradok a kicsivel, milesz késöbb stb,ezért az abortusz mellett döntöttem,fájt mert sokáig magamat hibáztattam,milett volna ha másképp döntök, de végül is igy utolag vissza gondolva jol döntöttem,az akkori párom lelépett egy csajjal,én rá 1 évre össze ismerkedtem a jelenlegi férjemmel,és most közösen egy családként van egy 5 éves lányunk,és most várom a második babánkat,szóval se rá se le beszélni nem akarlak,te döntésed, csak azért irtam le,hogy vannak helyzetek amikor tényleg át kell gondolni mindent,hisz az a gyerek felnö, suli stb,és lehet fiatalok vagytok még ehez,de idövel ismered ki a párodat is hogy ö-e egyáltalán az az ember, akire rábizhatod a te és babád sorsát,életét lehet hurrogni elitélni de én akkor jol döntöttem,mert nem csak a mostot kell nézni hanem a jövöbe is néha
2013. ápr. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
32%
Nem lennél jogosult GYEDre, hiszen mire a baba megszületne, lejárna a munkanélkülid is, tehat csak gyest es családipotlékot kapnal. Ha megtartod a babát, akkor készülj fel arra, hogy egyedülálló anya leszel. A barátod nem akar gyereket, te meg ra akarod kényszeríteni. Gondold át, hogyan oldanád meg. Hol fogsz lakni a gyerekkel? Miből gondolod eltartani?
2013. ápr. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos a parod felelotlenul viselkedik.Bele gondoltal mar ha a vedekezes ellenere ossze jott,annak oka van?Csak azt kell el dontsd hogy egyedul fel tudnade nevelni mert hogy erre a sracra nem szamithatsz az biztos mar az elejen le akar lepni.Par kapcsolatod a kesobbiek soran ugyan ugy lehet,persze egy gyerekkel nehezebb.De mindenert karpotolni fog.Ma mar sem a hazassag sem hogy egyutt akarjatok nem garancia hogy sikerul egyutt is fol nevelni.Te akarod ezt a gyereket ha van szuloi segitseged es egyedul is ugy latod fel fogod tudni nevelni vallald be.Senkinek nem adnek olyan tanacsot hogy vetesse el,egyszer meg tettem es nagyon meg bantam.Amugy nagyon szerencses vagy nekem az igazival hosszas kinlodasok aran jott ossze a baba,hidd el nem jo erzes.Ne dobd el a szerencsedet,okkal akar a vilagra jonni.
2013. ápr. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
De,kapnék GYED-et. Illetékes hatóságnál, egyéni adatok alapján érdeklődtem meg,tehát ez nem kérdés. "A párod nem akar gyereket,te pedig ráerőlteted" Nem erőltetem rá,és próbálkozom az ő álláspontja alapján is megitélni a dolgot,de szerintem ez egyértelműen lejön az írásomból. Másrészről én "rá akarom erőltetni a gyereket" ő meg rám az abortuszt? Melyik a jobb? Van e egyáltalán ebben a szituációban olyan,hogy "jó"? Köszönöm a tanácsokat.
2013. ápr. 5. 07:18
 7/54 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes, kérdező. Ugyanis a GYED feltétel a szules időpontjában fennálló munkaviszonybol, illetve munkanelkuli ellátásból származó biztosítási jogviszony. Munkanelkuli ellátás 3 hónapig jár, a terhesseg 9 honap. Tehat vagy nem lesz semmi jovedelmed a szülésig, vagy nem kapsz gyedet. :)
2013. ápr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
73%

Jo nincs, a parod iszonyat onzo, ha meg csak meg sem akar hallgatni. Barhogy is donts egy dolog biztos, ennek a kapcsolatnak lottek. Tehat ha megtartod szamolj azzal, hogy egyedul fogod felnevelni es gyanitom gyerektartast sem nagyon fogsz kapni tole. Itt most tenyleg azt kell merlegelned, hogy egyedul bevallalod e.

nagyon patt helyzet, sajnalom.

2013. ápr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
Nos, a gyermekvállalás két ember közös döntése kellene, hogy legyen. Itt a te döntését lesz. Ez azzal fog járni, hogy egyedülálló anyaként neveled a gyereket majd. Apuka meg vagy törődik vele, vagy nem.....
2013. ápr. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
100%
ha mindkét fél akarja és tervezi akkor megtartanám, de ha csak én a párom nem akkor abbol csak a viták vannak, de ne egy gyerek legyen a vita tárgya,ha megtartod lehet elveszited a párod ,de lehet nem,ez is benne van a pakliban,de én sose akartam volna ráeröltetni senkire egy gyereket, mert még ha bele is egyezik lehet egy idö után téged hibáztat majd mindenért és lelép,melyik a jobb ? hát olvass olyan forumokat ahol egyedül állo anyák vannak,meglátod milyen az életük vannak jó ,de vannak rosszul sikerült történetek,a gyerek érdekét nézd ne a magadét,neki milyen lenne az élete
2013. ápr. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!