Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek ilyen vagy hasonló...

Akinek ilyen vagy hasonló volt a kisbabája, nagyobb korára jobb lett a helyzet?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kislányom, igazi örökmozgó, már a bútorok mellett lépeget. Viszont nagyon anyás, nagyon sírós, mindig van valami ami miatt a nap nagy részét a nyűgösség teszi ki, pl először hasfájás, fogzás, mozgásfejlődés most szep.szorongás, és annyira nehezen visel mindenféle változást.Éjszaka is rengetegszer kel, nincs el magaában max 5-10 perc:(


Mikor elsz kicsit könnyebb? vAgy ő mindig is ez az anya kell,de rögtön és mindig -gyerek lesz?


Nem első baba, de néha kifog rajtam


2013. ápr. 30. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Lányom is extra érzékeny kategória volt, most is az, csak már alakult annyit, hogy már másképp éli meg a "kritikus" helyzeteket.

Nála 2 évesen lett jobb.

1 éves koráig iszonyatosan sokat sírt, másfél éves koráig már nem sírt, hanem ha "sokk" érte (pl. elesett), akkor nem vett levegőt és majd elájult, aztán 2 éves lett és egy kis cukorgombóc vált belőle!

Aki az érzékenységét úgy alakította, hogy már most empátia lett belőle. Nagyon empatikus mindenkivel, és ha valakit bánat ér, egyből megy és simogat, puszil.

Szóval van remény arra, hogy az extra érzékenységét valami jóra fordítja a babád is. :)

Ja, és már nem olyan anyás, tegnap pl. közölte, hogy neki apa a kedvence, szóval na...bevallom picit hiányzik, hogy lógjon rajtam. :)

3 éves lesz.

2013. ápr. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, jobb lett.

Azt hittem örökké egy nyifi-nyafi, pityergős kisasszony lesz, de kinőtte.

Nehéz volt az első időszak a lányommal, bevallom nekem kimaradt a rózsaszín ködös babázás, mert teljesen megterhelt az állandó nyűgösködése. Hiába csináltam én bármit.

Most 2,5 éves és nem nyávogós, sőt nagyon kis stramm csaj, igazi akarattal, viszont mérhetetlen nagy szívvel.

Most azt mondom, hogy teljesen jó vele minden. Jól kezelhető, kedves, aranyos kislány lett.

2013. ápr. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!