Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség, kezdek megörülni?

Segítség, kezdek megörülni?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves lesz és olyan szinten hisztis,h én még ilyet nem láttam.Tudom,h csúnya ilyet mondani de mindennap egy rémálom.Már csak úgy vagyok,h éljem túl a napokat.Mindent próbáltunk, nem figyelünk a hiszire,figyelem elterelés,mindig mindent elmagyarázunk neki stb....szóval szerintem tényleg mindent megpróbáltunk már.Egyszerűen azt érzem,h én ezt már nem bírom,ki vagyok idegileg készülve.Szinte sehova nem merünk már elmenni sem mert mindig csak a hiszti megy,az emberek meg folyton szönyűlködnek...ÁÁÁhhh elegem van.Volt valaki hasonló cipőben?
2013. máj. 1. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Pedig valamit ti csináltok nem megfelelően.Ha ennyire nehéz,menjetek pszichologushoz,mert kívülről sokszor jobban látni,hogy hol a hiba.
2013. máj. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is hatalmas és kînos jeleneteket rendezett le a csemete,de utólag már rájöttem én csináltam rosszul.Első csemete volt.
2013. máj. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
probáljátok ki a szuperdadás módszert ami a lifenetworkon megy, az hátha be jön, itt neten is meg lehet nézni. www.lifenetwork.hu
2013. máj. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Valószínűleg doki lesz a dologból,mert valami tényleg nagyon nem stimmel
2013. máj. 1. 23:10
 5/11 anonim ***** válasza:
14%

Büntetés!!!!!

Találj ki valamit, pl. Sarokba állítás ha rossz!!!

2013. máj. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem akarlak elkeseríteni, de három és fél évesen ugyanitt tartunk(sőt megkockáztatom, hogy rosszabb mint korábban). Szerintem nem csinálunk nagy hibákat a férjemmel, következetes vagyok, tudja a kislány, hogy nagyon szeretjük, de azt látom, hogy újra és újra meg kell mutatni a határokat. Akár 80-szor, mert még mindig nincs a helyén, mi az amit tényleg nem szabad. Rettenetesen, iszonyúan fárasztó! Biztos túl lehet jutni rajta,de nem megy gyorsan, ha nagyon akaratos a gyerek. Nálunk mostanában az megy, hogy azon akad ki totálisan a lányom, ha nem találom ki, hogy mit szeretett volna. Oda akar jönni hozzám, én is felé lépek, és ezt úgy éli meg, hogy "meghiúsítottam" amit kitalált, és emiatt "földhöz verem magam" hisztit csap. Ezt rengeteg mindennel képes eljátszani, egy nap többször. Nem lehet túl sokat segíteni rajta, türelemmel el kell viselni a rossz napjait, és nem reagálni rá. Csak hát én is emberből vagyok ugye, és van nekem is rossz napom. Kitartást hozzá!
2013. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Keress egyéb okot, hogy miért lehet folyton nyűgös. Nem lehet hogy éjjel nem alussza ki magát rendesen és azért nyűgös egész nap? Esetleg szomjas, éhes, jön a foga és az zavarhatja?

Kislányom olyan napokon hisztizik mindenen, ha nem aludta ki magát és ilyenkor nagyon alacsony az ingerküszöbe.

2013. máj. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Már tényleg annyi mindent kipróbáltunk,nem ilyen dolgok biztos nincsenek,mert ezeket hamar felismerem és akkor kap inni,enni stb...A foga jön,de igazából sosem viselte meg babaként sem.2 hetes kora óta átalussza az éjszakákat,még fogzás alatt is.Szóval én ezt kizárnám.Igazából nála akkor vannak ezek a hisztik ha nem kap meg valamit,ha az utcán balra kéne menni akkor ő tuti jobbra akar,ha meg kell állni az úttestnél,ha haza kell menni a játszótérről(hiába 5 órája vagyunk lent),Ezek mellett viszont egy nagyon barátságos,bújos kislány.Ezeket a hisztiket viszon nagyon nehezen viselem már kb fél éve tart....
2013. máj. 2. 13:13
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Én kislányom 27 hónapos.Hát kezet foghatunk.Nálunk ez a hiszti már több mint fél éve tart.Pár hónapja szépen el kezdett beszélgetni, azóta kicsit jobb lett, mert amíg nem tudta kifejezni magát, addig mindent de tényleg MINDENT sírásos hisztivel akart.

Nekem párom egy ötlet zseni. :) Én is már mindent kipróbáltam ugyan úgy mint te.Erre apa elkezdett egyik nap mesélni a nagy gonosz farkasról.Hogy húúú de nagy, meg húú de gonosz...stb.Hát látszott az aranyomnak a kis szemén a csodálkozás.Ez valahogy annyira sikerült, hogy onnantól ha hisztizik, az apja mindig mondja, meg én is hogy ha nem hagyja abba akkor beengedjük a farkast, mert itt van az ajtó előtt, és ilyenkor odamegyünk a bejárati ajtóhoz.Erre mindig mondja hogy nem!!!És hirtelen abba is marad a hiszti.Ugyan ez a módszer a játszótéri hazajövetelnél.De mondjuk onnan azzal is eltudom csalni hogy megyünk boltba, mert imád ott flangálni.

Hát nekünk ez a módszerünk.Szerintem ilyen rém alakja mindenkinek van gyerekként.Engem mindig a Krampusszal akartak elvitetni ha nem alszok.. :)

2013. máj. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos ez ilyen.. dackorszak plusz ilyen típus. Nekünk is kb másfél-két évesen kezdődött ez a kisfiammal, most 3 éves, de még mindig olyan dolgai vannak, hogy kiborít sokszor mindenkit. Egy egyszerű zoknifelvétel, itthonról elindulás, fogmosás, asztalnál evés, akármi. Utcán közlekedni, bevásárolni vele még mindig nem lehet.:( Én elvittem a Napraforgó alapítványhoz, aminek elsődleges célja az volt, hogy legyen róla egy "állapotfelmérés", ahol kiderült, hogy ezek a "játszmák" igazából nekünk, szülőnek szólnak. Hogy a kőkemény dac mellett újra van nála ez a szeparációs szorongás, és félelem a leválástól. Ahogy nyílik egyre jobban az értelme, úgy feszegeti a határokat. Van lehetőségem itt hetente két órás játszóházban hagyni, ahol felügyelnek is rá. Kipróbáltam, hogy viseli... a nevelő azt mondta, hogy ahogy kiléptem az ajtón, a gyerek átszellemült, és "mintagyerek" lett, neki mindent elsőre megcsinált.. aztán persze hazafelé meg engem "büntetett". Mondjuk nálunk kistesó is van, valószínűleg az is rátett egy lapáttal, hogy már nem csak rá irányul kizárólagos figyelem. Ennek ellenére imádja az öccsét, soha nem bántaná, büszke rá, öleli, puszilgatja, de vmilyen formában ki kell jönnie a frusztrációjának. Nekem annyit mondtak még, hogy a következetes nevelés mellett keressünk vmi tevékenységet, ahol kiadhatja az energiáit, a dühét. Bár nálunk ez is csak arra az időre megoldás.. Majd ha közösségbe kerül megváltozik.. ez a legújabb reményem. Nevelési tanácsadónál is lehet, hogy tudnak segíteni. Hirtelen ennyi jut eszembe. Ha kapok új trükköt, megírom.:)
2013. máj. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!