Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mióta egyszer alszik napközben...

Mióta egyszer alszik napközben a fiam, azóta rémálom minden altatás. Bele kell törődnöm, vagy mit csináljak? Kezdek megőrülni.

Figyelt kérdés
Előtte betettem az ágyába és aludt. Másfél hónapja egyszer alszik napközben, de üvölt, ha betesszük az ágyába, napközben és este is. Ha befekszünk a földre, akkor csak nyöszörög, és abban alszik el, de egyedül már képtelen elaludni. Mit kéne csinálnom? Törődjek bele, hogy csak úgy alszik el visítás nélkül, ha bent marad vele valaki?
2012. júl. 28. 20:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és biztos, hogy fáradt, látom rajta, meg próbáltam kitolni is, akkor is ugyanez volt.
2012. júl. 28. 20:40
 2/10 anonim ***** válasza:
Hány éves a fiad?
2012. júl. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
át fog állni a szervezete,annyira nem fáradt hogy 2* aludjon,de elég fáradt ahhoz,hogy csak egyszer.ez egy kis idő,nálunk ez kb 1 másfél hónap volt,aztán szépen megszokta a déli alvást és már nem volt olyan nyűgös az altatásnál.
2012. júl. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

16 hónapos. Értem, hogy át kell állnia, de másfél hónapja egyszer alszik, ennyi idő még nem elég erre? Nagyon nem akarom ahhoz szoktatni, hogy együtt aludjunk el, ha eddig ment neki egyedül, akkor jó lenne továbbra is.


Amiken gondolkodtam most, míg megint vissza kellett feküdnöm hozzá:

talán a nyár, hogy túl világos van? Nade mikor kétszer aludt, akkor is világos volt napközben, nem zavarta.

talán át kéne állnunk junior ágyra a kiságyról? Most figyeltem, elalvás előtt forgolódik, keresi a helyét nagyon sokáig. Most úgy aludt el, hogy a lábait feltámasztotta a rácsnak... csak félek, hogy a junior ágy meg szinte mindig azzal jár, hogy mellette kell egy darabig aludni.

2012. júl. 28. 21:09
 5/10 anonim ***** válasza:

ugyanúgy fektesd az ágyába,de olvass neki valami jó kis mesét,vagy énekelj neki(ha jó a hangod).

16 éves vagyok,de két ismerősöm is van akiknek a kis gyerekikre szoktam vigyázni,van egy két éves kis lány aki magától elalszik délután is illetve este is,annyit tesznek a szülei(illetve néha én is),hogy befektetik az ágyába és becsukják a szoba ajtót és délutáni alváskor illetve néha este is hívja az anyját vagy ha én vagyok csak ott akkor engem illetve néha csak úgy beszél,valamikor kiabál is,de pár perc múlva elhallgat majd elalszik.

ennek a két éves kislánynak a testvére most lesz 4éves volt pár hónap amikor délutánonként egyáltalán nem aludt,de estére már nagyon nyűgös volt,de már megont szokott délutánonként aludni,de nagy ágyon szokott délután aludni és csak akkor ha az édesanyja is mellette "alszik",fekszik.

de a másik ismerősömnél máshogy mennek a dolgok,egy három éves kisfia van (egy újszülött lánya),a kisfiúnak énekelni szoktunk/szoktak délutánonként mielőtt elalszik, este pedig mesét mondani.

Ha estére nagyon nyűgös akkor jobb ha alszik délután is,de ha nem olyan nyűgös akkor elég ha este alszik.

2012. júl. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

elnézést az 5. válaszoló vagyok még nem láttam,hogy írtad hány hónapos a fiad.bocsi :)

ilyenkor már nem baj ha napközben csak egyszer alszik,

mesét olvasni még nem kell neki :) de az éneklés akkor sem rossz ötlet. :)

2012. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én akkor azt ajánlom,hogy sötétítsd be a szobát.
2012. júl. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt.

Az van, hogy nagyon nehezen áll át az 1 alvásra, nagyon fáradt már, és azért nem megy neki az elalvás, túl van pörögve.

mi pont ugyanekkor, ugyanezért, mert már majd kiugrottam az emeletről, kivettünk 3 rácsot is, hátha, és képzeld, hogy slutty, egyből elaludt már az első este, és másnap du. is. nem jött ki, nem volt semmi. Odatettem egy kispárnát a "kijárathoz", amit el tudott venni, mikor felébredt, de még vagy 2 hónapig nem jött ki, csak kiabált, hogy tudjam fennt van. :-)

Amúgy kb. 21 hós volt, mikor már stabilan egyet aludt, addig is már 1x aludt ugyan, de a délelőttök őrületesen nyűgösek voltak. :-(

2012. júl. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekekm 15 hónapos a lányom, és már rég csak egyszer alszik napközben! Viszont a nagyobbik fiamnál volt ez a fajta probléma mint nálatok, csak neki betegség illetve kórházban lévö átállás miatt. Amikor teljesen meggyógyult nem bírt mát úgy elaludni mint régen, üvöltött minden aslkalommal, holott azelött egyedül(!) szó nélkül aludt. Akkor ajánlotta nekem valaki a könyvet:

Minden gyermek megtanul aludni!


[link]


Azóta megváltozott az életünk, természetesen pozitív irányban. Próbáld ki te is:))

2012. júl. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megpróbálom a tippeket. :)

Rácsot sajnos nem tudunk kivenni, kifűrészelni meg nem akarom, mert ha nem jön be, nem lehet visszatenni.

2012. júl. 29. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!