Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek meddig "normális"...

Szerintetek meddig "normális" az irigység?

Figyelt kérdés
A lányom most 2 éves,most jön ki nála a minden az enyém...tudom,ez ebben a korban normális,de sok-sok türelemmel mindig megmagyarázom neki a dolgokat,sokat fejlődött.De számomra olyan fura,amikor 5-6-7 éves gyerekek irigykednek,de nagyon durván.Ti mit gondoltok erről?
2013. máj. 2. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy még felnőtt emberek is „nagyon durván” tudnak irigykedni. :) Miért csodálkozunk akkor a gyerekeken. Szerintem ez javarészt példamutatás, szülői hozzáállás kérdése egy nagyobb gyereknél már. A saját és az ismerősi köröm gyerekeinek példája alapján úgy gondolom, hogy igen, van egy korszak, amikor erősödik az éntudatuk, és féltik mástól a játékaikat, vagy éppen mindig az kell, ami a másiknál van, de ez normális.

Viszont ha a szülők ezt enyhítik pl. azzal, hogy rábírják a gyereket, hogy cseréljen játékot a másikkal, akkor ez szépen elmúlik nagyobb korra.

Nyilván olyan van nagyobb gyereknél is, hogy valamivel játszik, és nincs kedve ezért odaadni a másiknak, de nálunk simán működik ilyenkor, hogy egyszer te, egyszer ő, majd megint te, megint ő…


Viszont mindez mit sem ér, ha mondjuk a gyerek otthon folyton azt hallja, hogy „bezzeg XY-éknak milyen nagy házuk/autójuk/kutyájuk/orruk stb. van„. A gyerek a szülő tükre, így aztán irigy szülőnek vélhetően irigy a gyereke is. :)

2013. máj. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, te azt kérdezted, „meddig normális”… hát, nem tudom, de a mi családunk/barátaink 5 évnél idősebb gyerekei közt nem tudnék irigy gyerekre példát mondani. (Lehet, hogy már régebben sem voltak azok persze, nekem sosem tűnt fel, hogy bármelyik gyerek a környezetemben irigy lenne. Nyilván mert a szüleik is jó fejek.)
2013. máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés!

Az én fiam is 2 évesen kezdte most 3 éves és még mindíg tart nála bár már enyhébb!

2013. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tegnap pont a játszótéren volt egy 4 körüli kisfiú aki nem engedte a fiamat oda az egyik játékhoz, ha nem volt rajta még akkor is messziről rohant kiabálva simán le lökte volna a 2 éves fiam,fennhangon megjegyeztem,hogy gyere kisfiam irigy kisfiúkkal nem foglalkozunk hallotta az anyuka is aki a padon ücsörgött és trécselt annyit mondott,-Miért nem engeded oda a kisfiút? ha így viselkedsz nem lesz fagyi,erre azt mondta a kisfiú -Nem érdekel apám majd vesz nekem jégkrémet!Ennyi volt a gyerek "nevelése" nem is csodálkozom hogy ilyen a gyerek....
2013. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,én is szeretem az ilyen szülőket :D. Persze,nem azt mondom,h mindig mindent oda kell adni másnak,nekünk is van pl.egy kedvenc kis homokozó kanalunk,azt én is megpróbálom elmagyarázni,h az a kedvence a lányomnak,nem biztos,h oda fogja adni,de adok helyette akkor szívesen mást.Még azt is szeretem,mikor valaki pakolja a cuccait össze(anyuka) és olyan türelmetlenül veszi el a gyerektől..én mindig úgy csinálom,h gyorsan keresek helyette neki valamit,elmagyarázom,h megyünk haza,megvárom,míg magától visszaadja,sőt még meg is dicsérem,hisz ugyanezt csinálom a saját gyerekemmel is.Nem mondom,h tökéletes vagyok,de ezekre mindig megpróbálok odafigyelni.MOndjuk a múltkor én i s rászóltam egy gyerekre,nem mondta meg ki az anyja,de ő iszonyatosan szemtelen volt velem is meg a gyerekkel is,nem bírtam ki,h ne szóljak rá..
2013. máj. 3. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!