Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tisztitod furdes...

Hogyan tisztitod furdes kozben a kislanyod nunijat?

Figyelt kérdés
4eves(elso gyermek) en kimosom neki mindig , de olvastam hogy belul nem szabad de most nemtudom hogy mit lehet es mit nem.Van aki azt irja igen van aki nem.. Megvagyok ijedve egy kicsit. Piros is szokott neki lenni.Es szagos is de furdetes utan is a torolkozon ereztem.Az a szag normalis? ez fura nekem. En ugy latom normalisnak ha kimosom. Mit tanacsoltok?

2013. máj. 3. 06:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én úgy mosom, ahogy magamnak. A hüvelybe nyilván nem nyúlok bele, de a szeméremajkak között óvatosan ki szoktam mosni, sőt törölközővel is kicsit megtörlöm-úgy hogy széthúzom- mert szokott ottmaradni kis váladék.

És ha nem így tennék, egyik lányomnál sem vettem volna észre, hogy műteni kell, mert összenőtt a hüvelynílásuk. Sajna egyre több ilyen van és nem szólnak az anyáknak, hogy nézni kéne

2013. máj. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szintén 2,5 éves a lányom. Elég érzékeny volt már arra részére kicsinek, pedig sokszor úgy össze kakálta magát, hogy ott az ajkaknál is olyan lett... Már akkor ordítás volt.

Most állva zuhanyzik a kádban, tusfürdővel próbálom kicsit az ajkak alatt is a mutató ujjammal megmosni, de nem nagyon engedi, így általában a zuhannyal telibe engedem, de vigyázok, nehogy a hüvelyéhez eljusson a sok víz. Na remélem valamennyire érthető lett, de nehéz így leírni. :)

Amúgy én is nagyon parázok, hogy sokszor nem sikerül megfelelően megmosni neki, remélem később jobban engedi majd.

2013. máj. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
a huvelynel en se szoktam csak naon ovatosan. Magunknak is kimossuk,ez nekem termeszetes,akkor megnyugodtam..De a szagos,es piros kerdesre nem kaptam valaszt :(
2013. máj. 3. 16:16
 14/14 anonim ***** válasza:

Milyen szag? Pisi?

Akkor jobban meg kell mosni. Én is csak mostanában vettem észre, hogy fürdés után még büdi volt. Utána egy árnyalattal tovább mostam és eltűnt a szag.

Ezúton mondanám az anyukának, aki csak vízzel lötyköli, hogy azért az elég fura.

Szépen, óvatosan az ujjal is meg kell egy kicsit nyitni a nagyajkakat, hiszen neki is ugyan úgy (csúnyán hétköznapian mondva) betúrosodik. :) Ugyan az, mint nekünk, csak kicsiben és jobban van védve.

A pirosság sem lehet nagy baj, szerintem csak picit érzékeny, éppen azért, amiért oda kell figyelnünk, hogy mivel mossuk a ruháikat, milyen krémmel kenjük őket, stb. Még érzékenyebb a bőrük.

2013. máj. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!