Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem barátkozhatnak a...

Miért nem barátkozhatnak a gyerekek?

Figyelt kérdés

A kisfiam 20 hónapos és igazi kis szeretetgombóc. Sok helyen voltam már vele, ahol vele nagyjából egy idős gyerkőcökkel találkozhat. Ö mindig barátkozva megy oda a többiekhez, hejtézi, ölelgeti őket. Viszont a gyerekek menekülnek előle, vagy ha a gyerek még barátkozna is, akkor anyuka rángatja el őket, mintha a fiam leprás lenne. Nem beteg, ( ez látszik rajta) igényesen öltöztetem, korához képest illemtudó, de ha barátkozni próbál mindig elutasítást kap. Néha már a szívem szakad meg érte. Tegnap is már egy nagy fát ölelgetett, mert az nem szaladt el előle.

Ez valami új divat, hogy nem engedjük közel egymáshoz a gyerekeket, vagy valami városi "betegség"?

Falun teljesen más volt... félek így nehezen fog barátkozni, vagy az állandó visszautasítástól bezárkózik.


2013. máj. 5. 10:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%
Egészséges gyerekeknél nem értem miért ne barátkozhatnának. Nekem eszembe sem jutna elhúzni a kislányomat egy másik kisgyerektől, csak sajnos Őneki olyan betegsége van, hogy inkább távol tartom az olyan helyzetektől, amikben megfertőzhetik bármivel. A közös játék mehet, de ölelgetni, puszilgatni nem engedem.
2013. máj. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
47%
Ez azért történik, mert bunkó emberek is vállalhatnak gyereket.
2013. máj. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon sajnálom, rossz érzés lehet neked:( Hogy látod hogy a kisfiad így "lepattan" másokról, ugyanakkor nekem se szimpi valamiért (persze tudom az agyammal értelmes felnőtt ember lévén hogy nem direkt meg hátsó szándékkal csinálja egy kicsi gyerek és ez belőle csak úgy magától fakad) hogy vannak ilyen mindenkit ölelgető puszilgató gyerekek.

Felénk is van egy szomszéd kislány aki állandóan mindenkit ölelget puszilgat , nem tudom nekem ez furcsa egy szint után. De biztos csak azért mert nekem nem ilyenek a gyerekeim.

A kicsi gyerekek érzékelik hogy mi tetszik a szülőnek és nyilván ha megerősítést kap hogy mennyire cuki aranyos hogy mindenkit ölelget puszilgat akkor ezt fogja forszírozni. A barátkozásnak más formái is vannak együtt játszás stb. én azt jobban kedvelem.

Gondolom le leszek pontozva de csak próbáltam a másik oldalt megvilágítani.

2013. máj. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
3 as vagyok az lemaradt hogy azért sose néznék meg viselkednék úgy mintha leprás lenne a másik gyerek, meg nem rángatom el a sajátomat, csak nem annyira örülök neki, nem vagyok tőle boldog és főleg nem erőltetem hogy "ölelgesd meg puszilgasd meg pistikét hiszen a barátod". Ennyi.
2013. máj. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

A kisgyerekek, főleg a kisfiúk szerintem annyira nem szeretik, ha idegen gyermekek puszilgatni akarják őket. Az az igazság, hogy még sokszor nagymama elől is elbújnak, ha puszilgatni akarja.

Nem kell ebből olyan nagy ügyet csinálni. A közös játéknak biztosan örül minden gyerek, meg a mosolynak. Az intim szféra az a kicsiknél is létezik, ha nem is olyan mereven, mint nálunk, felnőtteknél.

2013. máj. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

az együtt játszás ebben a korban még nem megy. Talán az egymás mellett játszás igen. De hogy másként mutathatná ki máshogy a közeledési szándékát, mint mint fizikai kontaktussal, főleg hogy még nem beszél. Mi felnőttek könnyen vagyunk vele, beszédbe elegyedünk...

És igen inkább megerősítem abban, hogy aranyos amit csinál, mintsem hogy meg se próbáljon kapcsolatot felvenni a másik gyerekkel, vagy hogy azt higgye, ha ölelgetni nem szabad, akkor mehet a rugdosás, amit nyilván tiltok. Ha ölelgetni és rugdosni se szabad akkor mit szabad? Állni és bámulni egymást?

2013. máj. 5. 11:51
 7/28 anonim ***** válasza:
58%

Gondoltam hogy ez lesz hogy felhozol egy gyökeresen másik végletet, a rugdosást...Nyilván nem gondolom szeretet kinyilvánításnak a rugdosást(??)

nem is írok mást, már sajnálom hogy leírtam:) Akkor könyveld el úgy hogy mindenki b.dös bunkó a városban és erre is neveli a gyerekét...

2013. máj. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Akkor elárulnád, hogy tudja felvenni a kapcsolatot egy még beszélni nem tudó gyerek a másikkal? Mert erre nagyon kíváncsi lennék. Tanítsam meg kézfogásra? Tippeket várok!
2013. máj. 5. 12:03
 9/28 anonim válasza:
74%

"Akkor elárulnád, hogy tudja felvenni a kapcsolatot egy még beszélni nem tudó gyerek a másikkal? Mert erre nagyon kíváncsi lennék. Tanítsam meg kézfogásra? Tippeket várok!

"


Beregisztrálod őt is, meg a haverját is facebookra és megoldod, hogy kölcsönösen felvegyék egymást.

2013. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

adfgrzhn!

Értem a szarkazmust, de nem vagyok vele előrébb.

2013. máj. 5. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!