Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem barátkozhatnak a...

Miért nem barátkozhatnak a gyerekek?

Figyelt kérdés

A kisfiam 20 hónapos és igazi kis szeretetgombóc. Sok helyen voltam már vele, ahol vele nagyjából egy idős gyerkőcökkel találkozhat. Ö mindig barátkozva megy oda a többiekhez, hejtézi, ölelgeti őket. Viszont a gyerekek menekülnek előle, vagy ha a gyerek még barátkozna is, akkor anyuka rángatja el őket, mintha a fiam leprás lenne. Nem beteg, ( ez látszik rajta) igényesen öltöztetem, korához képest illemtudó, de ha barátkozni próbál mindig elutasítást kap. Néha már a szívem szakad meg érte. Tegnap is már egy nagy fát ölelgetett, mert az nem szaladt el előle.

Ez valami új divat, hogy nem engedjük közel egymáshoz a gyerekeket, vagy valami városi "betegség"?

Falun teljesen más volt... félek így nehezen fog barátkozni, vagy az állandó visszautasítástól bezárkózik.


2013. máj. 5. 10:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
79%
Megint én, neked kell megtanítanod a társas kapcsolatokra, nem pedig várni, hogy majd jön egy gyermek akit össze vissza ölelgethet puszilgathat a te gyermeked.
2013. máj. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
Az én legkisebb gyerekem sem beszél és ilyen idősen pont olyan volt mint a te picid.Most két éves nem ölelget senkit már, viszont ha játszani szeretne valakivel,rámosolyog és esetleg megfogja a kezét vagy int a másiknak ,hogy gyere játszani.A homokozóban nyújtja a játékot a másik gyereknek és megértik a többiek ,hogy miről van szó.
2013. máj. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam sajnos nem baratkozos,de figyelgetem a tobbit,altalaban a homokozoban megy a baratkozas,egyik oda megy a masikhoz,aki egyedul jatszik,leul melle a homokba,megfog egy jatekot,ha amaz elfogadja a kozeledest,egyutt folytatjak a varepitest,stb.akar egy szo nelkul is.Ha nem akar baratkozni,az a kicsi akihez odament a masik,akkor altalaban visszaveszi a jatekat,esetleg finoman eltolja,amig a masik meg nem erti es ott nem hagyja.Vagy maszokazik a fiam es egy masik kicsi mindig megy utana,mosolyog ra,nem szol hozza,csak koveti es mosolyog.Ugy latom valahogy igy mukodik kicsiknel....De olyan is volt mar,h a fiamnal kisebb gyerek odament nagy mosolyogva,es a szemet kezdte az ujjaval bokdosni a fiamnak,aki a dobbenettol meg se mozdult csak nezett nagy mulyan,meg szep,hogy elhuztam a gyereket,sot ra is szoltam a masikra,hogy azert megse a szemet...Ez persze nem ugyanaz a szituacio,mint a tied,de lehet ez meg igy probalt kozeledni...
2013. máj. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
70%

Megértem a dilemmádat, és próbálom megmutatni én is a másik oldalt.


Sok-sok ilyen kicsivel találkoztunk már, mint a tiéd, és sosem húztam el előlük a fiamat, elhúzódik ő magától, láthatóan kényelmetlen neki. Azt ő tudná megmondani, hogy miért, én arra tippelnék, hogy túl intenzív, hirtelen és sok egyszerre ahogy egy ilyen ölelgetős, puszilgatós gyerkőc közeledik. Természetesen a családtagok, barátok, ismerősök ölelgetésével nincs baja. :)


A kisfiad viselkedése neked kedves és szeretnivaló, és ez persze így van jól, de ne várd, hogy mindenki megadóan viselje az intenzív közeledését, mert hiszen látod, hogy nem minden gyerek olyan amilyen ő, nincs mindenkinek erre igénye, sőt, és nem minden anyuka szereti a puszilkodást, bacis időszakban pláne.


Amit lehet neki tanítani: kézfogás (természetesen nem a férfiasra gondolok:) ), kézsimi, én ezeket szoktam látni, amik működnek is. Nem fog bezárkózni, ha te mellette vagy, és segítesz neki.

2013. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
38%

Milyen problémára szeretnél rávilágítani? Arra, hogy mások nem engedik a gyerekednek, hogy puszilgassa őket? Ez egyáltalán nem probléma. A probléma az, hogy Te azt hiszed EZ A probléma.


Egyébként az utcánkban is van egy ilyen kislány, ő is mindenkit ölelgetne, egyik gyerek sem hagyja, nem szeretik, de a kislány erőszakos, puszilgatja őket ha sikerül elkapnia valamelyiket, tegnap elg jól sikerült egy ilyen puszilkodós eset, elkapott egy kisfiút, megpuszilta de elég ügyetlenül, és az összes khm..cicakakát ami a gyerek orrából kifolyt (mert ugye már sírt, hogy hagyja békén a kislány) egy laza mozdulattal lepuszilta.

2013. máj. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
Szia! Én nagyon megértem a problémádat, egy hasonlóan ölelgető-puszilgató 5 éves kislány anyukája vagyok. Ő is ilyen egészen pici korától és ezt máig nem nőtte ki teljesen.. persze már nem azzal kezdi az ismerkedést (nagyon gyorsan, könnyen ismerkedik, gond nélkül szóba elegyedik vadidegen felnőttekkel, gyerekekkel), de az óvódástársakkal, akiket már ismer és kedvel, gyakran megesik, hogy ölelgeti, pátyolgatja őket, anyáskodik felettük.. és ez nem mindenki szereti.. és én sem szeretem, hogy ezt csinálja, mert én nagyon ügyelek a higiéniára, de vannak gyerekek, akiknek a családjában ez nyílvánvalóan nem így van, és olyankor a hajam szála is égnek áll... nem beszélve az érzelmi oldalról, mennyiszer éri csalódás az elutasítás emiatt.. és ilyenkor én is csodálkozom, miért ilyen hidegek a gyerekek nagyrésze, és azt kívánom, bár az én lányom se lenne ennyire barátságos (nem csak az ölelgetésről van szó, az már csak akkor jön elő, amikor nagyon kedvel valakit, de arról is, hogy ő olyan kedves mindenkivel, míg más gyerekek olyan mufurcok,barátságtalanok..) Sokat beszélgettem vele erről, hogy nem mindenki szereti, ha megérintik, néha azért nem akar vele valaki játszani, mert éppen máshoz van kedve, nem kell ezeket annyira komolyan venni, és nagyon értelmes, okos gyerek, megérti amit mondok neki, valahogy ezt nem lehet kinevelni belőle.Ezt a barátkozás témát valahogy érzékenyen kezeli, néha azt gondoltam, nincsenek is barátai az oviban, de aztán volt egy nyílt nap, ahol láttam, mennyire jól elvan a többiekkel, mennyi szülnapra elhívják, vagy csak vendégségbe játszani, de ha egy kis elutasításban is részesül, nagyon el tud szontyolodni.. neki nagyon fontosak a társas kapcsolatok. Nem lehetne mondani, hogy nem kap elég figyelmet itthon, az apukája is sokat foglalkozik vele, nagyon aktív és impulzív gyerek, sokat elbeszélgetünk vele a magatartása miatt is, szóval nem egyszerű eset..
2013. máj. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
ja és még annyi, hogy a kisfiam gyökeresen más, visszahúzódó, megfigyelő tipus, és olyan kis cuki tipus, ő néha nem szereti, ha nagyobb gyerekek ölelgetni akarják, de amikor megismeri őket, akkor már nem bánja..én sosem néztem csúnyán ezekre a gyerekekre, vagy húztam el tőlük (mondjuk nem fordult még olyan elő, hogy betegnek tünő gyerek közeledett volna felé), nem is értem az ilyen szülőket.. és néhány kommentelőt sem itt.. nyílván nem biztatja az ember a gyerekét, hogy menjen ölelgessen másokat, fura, hogy egyesek ilyen ridegen reagálnak erre
2013. máj. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 TKI Ibolya ***** válasza:

Csak,hogy értsétek az olyan szülőket akik "elhúzzák" a gyereket.Az én fiam szív műtött és nagyon sokáig szedett gyógyszert.A dokik direkt felhívták a figyelmem,hogy ha lehet kerüljük a fertőzéseket.Lehetett vinni játszótérre,közösségbe de próbáltuk elkerülni a beteg gyerekeket.Még sem magyarázhattam el mindenkinek a játszón,hogy mi a baja!

Ezért is természetes számomra ,hogy nem puszilgatunk idegent,mert akár azzal árthatunk is neki!

Néha meg kell nézni a másik oldalt is,nem pedig védeni elfogultan a saját gyermekünknek! Ezt hívják annak ,hogy megtanuljuk mások igényét is!

Remélem senkit nem bántottam meg!

2013. máj. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!