Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt a gyereketek...

Mennyi idős volt a gyereketek mikor már segített ezt-azt a maga módján? Mikor már be lehetett vonni?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok hogy egy két ruhadarabot segít beletenni a mosógépbe pl.
2013. máj. 5. 13:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
1,5 éves volt a lányom. A gombot is ő nyomta be.
2013. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
én soha nem mondtam neki h segitsen nem is vártam el és 17 évesen egyik naprola mnásikra elkezdett mindenben segiteni , fözni mosni , takaritani, de amikor kicsi volt csak sütögettünk
2013. máj. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
nem komoly segítségre gondoltam csak hogy valahogy lekössem amíg elvégzem a házimunkát. nem dolgoztatni akarom csak bevonni :)
2013. máj. 5. 13:25
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem kortól függ. Ha csak azt akarod, hogy ne unatkozzon, amíg te a házimunkát végzed, akkor akármibe bevonhatod, már egész kicsiként, csináljátok együtt, meg ha látja, mit csinálsz úgyis utánozni fogja. Persze így valószínű lassabban fog menni, mintha egyedül csinálnád, de legalább foglalkozol vele és ez nagyon fontos.
2013. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
kedves utolsó igen erre gondoltam csak arra lennék kíváncsi mekkora kortól lehet. lányom 1éves de még nem tudom bevonni, csak érdekelne ki mikor tudta bevonni a gyerkőcöt :). könnyebb lenne így
2013. máj. 5. 13:31
 6/17 anonim ***** válasza:
Akkor még egy jó fél év és szerintem simán be lehet vonni. Én eleinte csak úgy odaültettem, hogy lássa mit csinálok, meg hogy ne legyen egyedül, mindig próbált utánozni, aztán szép fokozatosan már együtt csináltunk mindent.
2013. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Egy évesen azzal szórakozott, hogy amíg én teregettem, ő szétdobálta a csipeszeket. Néha adott is egyet-kettőt, de a jó játék a szétdobálás volt. :)

15 hónaposan már tologatta a porszívó csövet, törölte az alsó polcot. Másfél évesen adta a vizes ruhát, csipesszel együtt.

Most múlt két éves, mindenben segít. Főzünk, sütünk, takarítunk együtt, mosogatni is szeret, bár még csak műanyagot engedek neki. :) Múlt héten ablakot pucoltam, ő addig az ajtót takarította. Igaz, a földön több víz volt, mint kellett volna, de az ajtó meglepően tiszta lett.

2013. máj. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
1,5-2 éves korátol segitett a lányom ha akart.
2013. máj. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

1 éves kor körül már van, amiben remekül tud hátráltatni. :D

Pl. amikor a krumplit pucoltam, ő mosta a vízben, vagyis pacsált. :)

2013. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2 éves kora körül kezdett úgy segíteni, hogy hasznos is volt. Be-és kipakolja a mosógépet, ő is kapcsolja be, leszedi és összehajtogatja a megszáradt ruhát a száritóról (lepakolom neki arra a rácsra, amit elér), porszívózik, port töröl, segít kipakolni a szatyrokat vásárlás után.
2013. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!