Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Augusztusi és októberi gyereke...

Augusztusi és októberi gyerekek: hogy van az ovi, suli?

Figyelt kérdés
egyik gyerek aug közepe,másik okt. eleje. aki augban tölti a 6-ot,elvileg mehet szeptemberben majd suliba? és aki októberi: annak az ovi az év szeptemberében már mehet? és a suli is? vagy ott évvesztes lesz? ha ige,beteszik újra nagycsoportba,
2013. máj. 6. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Amelyik augusztusi, ott igen, ahogy tölti a 6-ot, mehet suliba.

Amelyik októberi, amikor tölti a 3mat, mehet oviba, ha van hely... És valószinűleg csak akkor kezdheti, amikor betöltötte (de ez ovifüggő). A fiam is októberi, másnap kezdhette, amikor a 3mat töltötte.

Suliba majd csak akkor mehet, amikor már betöltötte a 6-ot, tehát következő évben!

2013. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, ha vegyes csoport, akkor csak simán 4 évet jár, ha korosztályos csoportok vannak, akkor valamelyiket ismétli, ez is ovifüggő!
2013. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Aki augusztus 31-ig betölti a 6 évet az mehet suliba.Viszont a szeptemberi gyerek évvesztes lesz.

DE az augusztusi születésűt lehet visszatartani (vélemény alapján)a szeptemberit nem tudom.

2013. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem akarom visszatartani :) köszi a válaszokat! azért remélem a kicsi sem lesz évvesztes és esetleg mehet majd időben suliba
2013. máj. 6. 16:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi én kérdezek, nem válaszolok... "aug 31-ig betölti.." oké, az enyém pont 31én született, tehát ő most akkor addig betölti? Jól értem? :) Bocsi az értetlenkedésért...
2013. máj. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, az utolsóé pont betölti :D

Kérdező: ha nem tölti be aug. 31-ig, akkor nem mehet szeptembertől suliba! Nem baj, ha valaki évvesztes, sőt... Sokan évnyertesnek tartják őket (minket) :)

2013. máj. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszi, tudtam, hogy nem véletlen nem bírta már odabent szeptemberig :D (szept 7re voltam kiírva :P )
2013. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

én nem szeretném ha évvesztes lenne :)


amúgy kérdeznék még: barátnőmet érinti de nem akar új kérdést kiirni,ti pedig úgy látom jók vagytok a témában? adott egy nagyon okos kisfiú,aki azonban utálja az ovit,ha ott van kissé visszahúzódik,kivonja magát. tudják róla h jó eszű stb,de ezt szerintük akadály lehet a suliba kerüléshez. eleve is év vesztes. a kérdés: ha az ovi szerint még nem érett-ilyen okok miatt-sulira,de a szülő úgy gondolja-tudja!-h a suli már nagyon kéne neki,mert az ovihoz túl okos,akkor mehet a gyerek suliba?

2013. máj. 13. 13:33
 9/9 A kérdező kommentje:
vagyis ha "csak" magatartás probléma van-semmi agresszió vagy ilyesmi-de az esze nagyon is megvan már az iskolához,akkor mehet iskolába akkor is ha esetleg a szakvélemény nem engedi? azt tudom h forditva nem dönthet már a szülő vagyis ha érett nem tarthatja vissza,de ebben az esetben felveszik akkor ha szülő szeretné?
2013. máj. 13. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!