Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermek elhelyezési perben,...

Gyermek elhelyezési perben, az anyától el vehetik a gyermeket ha külföldön él, oda sem ítélik ha az apa nem egyezik bele a gyermek külföldön éléséhez?

Figyelt kérdés

Eddig 4 évig az anya nevelte a gyermeket, 1 éve vannak külön úgy hogy az apa nem látta a gyermekét személyesen.

Az anya Ukrajnában tartózkodik viszont a gyermekének nincsen vízuma hogy kint maradhasson több mint 3 hónapot.

Az anyának elvan intézve minden papírja, és beadta a gyermekelhelyezési kérelmet.

De eközben mivel ő Ukrajnában tartózkodik, él, rendezett körülményekben, és a gyermeket már nem viheti vissza mivel nincsen vízuma ezért az elkövetkezendő 3 hónapra az apa nevelésére bízza, mivel magyar országon nincsen ingatlana ahol lakhatna gyermekével, csak Ukrajnába ahol nem tartózkodhat vízum nélkül a gyermek.

A kérdésem az lenne hogy a bíróság dönthet e úgy hogy annál helyezi el a gyermeket akinél utoljára lakott, ebben az esetben az apukánál, vagy esetleg nézik e azt hogy ki nevelte többet?

Ha rendszeresen jár az anya a tárgyalásokra és gyermekét látogatni a 3 hónap alatt?


Az apa nem adja a beleegyezését , a gyermeknek csak akkor lesz vízuma ha vége lesz a pernek és az anyának ítélik a gyermeket.

Van esélye az anyának hogy megkaphassa a gyermekét hisz nem magyar országra vinné hanem külföldre?



2013. máj. 7. 08:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, hogy általában annál helyezik el a gyereket akinél a gyermekelhelyezési kérelem beadásakor tartózkodik. Tehát ha apánál van a gyerek mikor beadják a papírokat, nagy eséllyel nála is marad.
2013. máj. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Itt szerintem a külföld is gond lesz,tudtommal ritkán döntenek úgy,h elszakítják ennyire az egyik szülői féltől.
2013. máj. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ez az hogy pont az anyától szakítanák el aki a nap 24 órájában vele volt csak azért mert az apa magyar országon tarthassa a gyermeket mert épp nála van a tárgyalási idő alatt.
2013. máj. 7. 20:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,(bár nem vagyok ügyvéd)hogy egyik szülő sem viheti ki az országból a gyereket a másik szülő bele egyezése nélkül.De az biztos szerintem ,h ha neked ítélik akkor is haza kell majd őt hoznod láthatásra
2013. máj. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De ezt most nem értem.

Miért az vigye a gyermeket láthatásra akinek ítélték a gyermeket, az apának nem könnyebb lenne utaznia, minthogy én kitegyem a gyermeket egész napos utazásra azért hogy az apa láthatásának eleget tegyek?

Én úgy tudom az apának kell menni ha látni szeretné a gyermeket nem pedig az anya viszi neki helybe.

Vagy pedig közösen felesben, fele útban megegyeznek , de akkor sem az anyát terheli az egész hurcibálás.

Fordított esetben , ha pedig az apának ítélik a gyermeket aki magyar országon él és az anya ha kinn van külföldön az még érthető ha jár át a gyermekihez.

De nem a gyermeket tenné ki nagy útnak hanem azt a felet akinek nagyobb a türelme nem pedig egy pár éves gyermeknek.

2013. máj. 8. 13:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Elég nagy eséllyel szerintem neked fogják ítélni,mint írtam nem vagyok ügyvéd ....erre neked csak egy szakember fog tudni pontos választ adni.Én ezt így tudom h így van de ettől közel sem biztos a dolog.Kitartást kivánok mikor lesz a tárgyalás?
2013. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lathatas azon a cimen van, ahol laktok. De ha ez kulfoldon van, akkor az utazas koltseget neked kell allni. Hiszen te vitted ki az orszagbol. En ezt igy tudom.
2013. máj. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Költségeit? Ő még hallani sem akar róla hogy ki kelljen az otthonából mozdulni nehogy még elinduljon felénk.

Azzal nem lenne gond egye-fene legfeljebb nem kéne hogy fizessen gyermektartást mert annak fejébe az úti költségre neki az elmenne.

De meg sem próbálja mert fél az idegen helyektől.

Hogy ne kelljen neki szaladgálnia ezért azt szeretné ha neki ítélnék a gyermeket.

2013. máj. 8. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!