Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérem 2 kislánya rendszere...

Testvérem 2 kislánya rendszeresen verekszenek Mit tegyek velük? {az válaszoljon aki segiteni szeretne! }

Figyelt kérdés
Van egy növérem akinek van 2 kislánya egy 3 éves és egy 4 éves ma együtt felügyeltünk rájuk és 7 szer összeverekedtek. Megtépték egymás haját rugdosodtak huzták egymás füleit söt még fojtogatták egymást {Itt azonnal szétválasztotuk öket baj nem lett belöle!} ami még történt hogy a szappant egymás szemébe kenik. Nagyon nagy szeretet kapnak mindenkitöl nem látnak ilyen példát senkitöl! Mit tegyünk?? ÉRTELMES TANÁCSOKAT KÉRÜNK!
2013. máj. 7. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem két lányom van, 2 és 4 évesek és ők is szinte folyamatosan veszekednek. Én még nem találtam rá megoldást.
2013. máj. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Min kapnak össze a kicsik? Konfliktus van ilyenkor köztük, vagy a bunyózás kedvéért verekednek, csak a határokat nem ismerik még?
2013. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi is ugyan ilyenek voltunk a húgommal. Mostmár hogy felnőttünk ő a legjobb barátnőm, és a légynek sem tudná ártani egyikönk sem :).
2013. máj. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyémek között 1,5 év van, én már néha láttam, hogy mikor kezdik még csak csipkedni egymást szóban és tudtam, mikor fog robbanni a bomba. Volt, hogy az első beszólásokra rájuk kiáltottam, hogy nem beszélhetnek egymással, megtiltom. Bármelyik a másik felé fordult és nyitotta volna a száját, azonnal rászóltam, hogy nem beszélhetsz vele. Így kizökkentek az oda-vissza beszólásokból és nem generáltuk tovább a vitát, 10-15 perc múlva már unatkoztak a másik nélkül, játszottak volna, de hát nem lehetett... Amikor láttam, hogy a korábbi sérelem felejtve lett, viszont megvesznek már azért, hogy a másikkal játszanak, akkor újra engedtem.


Egy bunyó után meg mind a kettőt a konyhában odaállítottam a csempe elé büntetésbe, egymás mellé. Először hallottam a hüppögést, mind a kettő meg volt győződve arról, hogy baromi igazságtalan vagyok VELE, mert a másik a hibás, aztán hallottam hogy "ne érj hozzám!" "Ne bámulj már!", aztán csönd, végül: "inkább béküljünk ki, mert egész nap itt állhatunk"


Szerintem minden alkalommal jelezni kell, hogy ez a viselkedés tűrhetetlen, és nem éri meg, mert bünti lesz belőle. Az enyémek már nagyobbak, nem mondom hogy sosincs vita, de hiszti és verekedés nincs, nagyon jó barátnők lettek.

2013. máj. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!