Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy legyen az altatás, ha...

Hogy legyen az altatás, ha meglesz a kistesó (ágy-kérdés)?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat, tanácsot várnék. Lányom 14 hónapos, 2 hónap múlva jön az öcsike.

- Újszülött kora óta saját szobában, egyedül, rácsos ágyban alszik, közel hozzánk, hallunk mindent, az ajtaján ablak van.

- A szoba 12 nm, van benne egy kinyitható alacsony kanapé is.

- Arra gondoltam, a picike alszik majd a rácsos ágyban, a lányom pedig egy ideig a kinyitható ágy mellett utazóágyban, majd lassan átszoktatnánk oda az ágyba, de úgy, hogy az utazóágy mellette lesz(ismerős hely+biztonság+leesésgátlás).


De vannak kételyeim, pl. hogy nem fogja -e piszkálni a tesót? persze az utazóágyból nem tud kijönni, és pár hónap alatt remélem, összecsiszolódnak.


2013. máj. 8. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már most elkezdeném a másik ágyba való átszoktatást..., ha akkorra időzíted, amikor megszületik a tesó, akkor abból nagy "botrány" lesz!
2013. máj. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lányod kiságyát kapja meg a kistesó, akkor mindenképp szülés előtt jóval kell átköltöztetni, különben betolakodónak fogja látni a picit, aki elveszi az ő ágyát. Jobb ha már most elkezded az utazóágyban altatni, hogy addig odaszokjon, és elfelejtse a kiságyat.

Mondjuk én a kinyitható kanapén is gondolkodnék, nem lehet-e egy leesésgátló rácsot rászerelni, és akkor egyből oda mehetne, mert így túl sokat fog költözködni.

2013. máj. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi júliusra várjuk a tesót, a fiam most 1,5 éves. MI már február-március körül vettünk neki új leesésgátlós ágyat, és azóta abban alszik, pont azért, hogy ne érezze majd úgy, hogy a tesó elvette az ő ágyát.

Szerintem az utazóágy fölösleges, egyből tegyétek a kinyitható ágyba.

2013. máj. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már most kezdjétek el az átszoktatást.

Mi ahogy megtudtuk, hogy kistestvére lesz a 4 éves lányomnak, rögtön elkezdtük a neki mondani, hogy milyen nagy már, ideje a kanapén aludni.

Még azon a héten együtt szedtük szét a rácsos ágyat és elraktuk. Egyáltalán egyszer sem volt hiszti az új ágyon, egyszer sem vándorolt sehova. Egyébként velünk 1 szobában alszik továbbra is, és most ő mondogatja mindnkinek, hogy majd a kistestvére fog az ő kinőtt ágyában aludni.

2013. máj. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nem tudom, figyelembe vettétek -e, hogy ő még csak 14 hónapos. Nagyon nem fogja még érteni a dolgot, mi miért van.

Ráadásul most eszembe jutott a cumi-dolog is, amiről ha most nem kezdünk el leszokni, kistesó mellett (ha látja, hogy ő is cumizik), megint min. 1 évig nem tudunk majd.


ja, és nem fogja piszkálni éjszaka? ezirányú tapasztalat?

2013. máj. 9. 14:16
 6/8 anonim ***** válasza:
"ő még csak 14 hónapos. Nagyon nem fogja még érteni a dolgot, mi miért van." Valóban nem fogja érteni és pont ezért lesz zaklatott, ha az átszoktatást a pici születéséhez igazítjátok!
2013. máj. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Természetesen elkezdjük most az átszoktatást, nem is írtam sehol azt, hogy a születéskor lenne.. Tapasztalatokat szerettem volna kérni, cumi-ügyben és éjszakai piszkálás-ügyben még..
2013. máj. 10. 07:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 18 hónapos volt a nagyfiam, amikor a kistesó született, egy szobában egymás mellett lévő ágyban aludtak, de nem volt piszkálódás. Mondjuk nekem is megfordult a fejemben, de éjszaka nyugodtan aludt a nagy, nappal meg igyekeztem a picit mindig a kiságy belső oldalához közelebb tenni, mert a nagy előszeretettel nyúlkált be a rácsokon, dugdosta be neki a játékokat, de így nem érte el. Később meg le is szokott róla.

A cumikérdésben számíthatsz egy kis visszaesésre, nálunk a nagy mindenben utánozta a kicsit. Amikor a pici cumit kapott, neki is kellett, azután ő is cumisüvegből akart újból mindent inni, na és amikor a tesó először kezdett négykézláb mászni, ő is négykézláb követte mindenhova, és csak így volt hajlandó játszani. Ez mind átmeneti állapot, én nem csináltam ügyet belőle, így hamar le is szokott ezekről.

Később meg majd meglátod, hogy milyen jól összenőnek, hisz szinte egykorúak, és tudnak majd egymással játszani.

2013. máj. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!