Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodában eleve az apa számit...

Óvodában eleve az apa számit a gondviselőnek? Automatikusan őt értesitik mindenről?!

Figyelt kérdés
Beirattam kisfiamat az oviba,kitöltöttem a jelentkezési lapot, a kérdőiven az apa adatai voltak az első helyen,aztán az anyáé, kitöltöttem végig, apának eleve más a bejelentett lakcime,mint nekem meg a gyereknek,(amúgy nem lakunk együtt), erre kijön a papir az óvodától az apa nevére de az én meg a gyerek lakcimére,hogy felvették, és a gondviselőnek az apát irták! Ezt mindenkinél igy irják?? Mert mi külön lakunk és én nevelem a gyereket,és nem az apa,őt csak beirtam,mert a kérdőiv kérte,de most igy mi van??!!
2013. máj. 9. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivel nem tudják, hogy nem laktok együtt, így ez a normális. Mindig a családfőt, a férfit szólítják meg, ha a szülőkről van szó.
2013. máj. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapból az apa a gondviselo, igen. Ha nálad van elhelyezve a gyerek, akkor a hivatalos birosagi ítéletet be kell mutatni es gondviselokent téged beírni.
2013. máj. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy így állt a kérdés a beiratkozó íven:

Apa/gondviselő neve:

Ha igen, akkor ide saját magad is írhattad volna, mert a / jel vagyot jelent.

2013. máj. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy úgy volt,hogy apa/gondviselő, de mivel alatta meg az anya volt,ezért eszembe sem jutott,hogy az apa helyére magamat irjam,mivel én az anya vagyok,akkor 2 helyre kellett volna magamat irni? Apának meg senkit?
2013. máj. 9. 15:44
 5/11 anonim ***** válasza:

A gondviselő csak azért van, hogy ha valakit nem az igazi szülei nevelnek, hanem nagyszülők, nevelőszülők, akkor az is ott szerepeljen.

Az anya is úgy van feltüntetve, hogy anya/gondviselő.

Egy nőnemű gondviselő nyilván ide írja magát, akár anya, akár csak gondviselő.

Ha azt feltételezik, hogy együtt laktok, akkor az apát írják a levélre.

Jelezd, hogy nem így van, és ezután már te fogod kapni a leveleket.

2013. máj. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ÉS nincs birósági végzés, tavaly a gyámügyön irtunk egy papirt,hogy nálam van elhelyezve és az apa fizeti a tart.dijat,de azt a papirt egy más ügyben kellett leadno,ezért nincs ilyen papir a kezemben és azt mondta akkor a nő,hogy ez 1 évig érvényes csak...Akkor szerintetek hagyjam a csudába,legfeljebb majd mondjam meg az oviban,hogy ha bármi van engem hivjanak,ne az apát? Ne is mondjam,hogy külön vagyunk,mert igazolni se tudom? Egyébként jóban vagyunk,csak külön lakunk,egyikünknek sincs más kapcsolata vagy ilyesmi..Minden nap találkozunk.
2013. máj. 9. 15:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem a névazonosságot is nézik, mert pl. ha egy gyerek az anyja vezetéknevét kapja, akkor szinte biztos vagyok benne, hogy az óvoda az anyának címezné a levelet.
2013. máj. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen,az apa nevét viseli.
2013. máj. 9. 16:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Az ovi bemondta ara nem ad. Kell egy hivatalos papír arról, hogy a gyerek nálad van elhelyezve. Amit a gyamhivatalban adtak, azt nem szabadott volna leadod sehol, csak bemutatni az eredetit es a fenymasolatot leadni. De ha bemesz a gyamhivatalba es emlékszel a pontos dátumra, hogy mikor csináltátok meg a papírt, akkor kerhetsz róla egy hiteles másolatot.
2013. máj. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire zavar, akkor szólj a titkárságon vagy a vezetőnek,hogy legyenek szívesek már átírni mert apuka egyébként sehol nincs. :O De hát az a lényeg, hogy megkapjátok a fontos leveleket, nem számít kinek a neve van rajta.
2013. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!