Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél akkor ha rendszeres...

Mit tennél akkor ha rendszeresen botrányosan viselkedne a majdnem 7 éves figyelemzavaros fiad nagyáruházi bevásárlások alkalmával?

Figyelt kérdés

Mielőtt bemegyünk lefektetem a szabályokat ,nem szaladgálunk csak egyet választhatsz stb .

Miután bementünk kezdődik a botrány ,folyamatos fegyelmezésem ellenére is szaladgál ,mindent akar ,nem elég neki egy választott dolog ,képes hangosan ordítani majdnem 7 évesen ha nem kaphat meg valamit,illetve telepakolja a kocsit olyasmivel amire nem adtam engedélyt,majd ha jelzem ,hogy szó sem lehet mindennek a megvásárlásáról akkor fenyegelőleg felemeli a hangját,hogy azt nem én mondom meg neki :,( .


Tegnap délután tényleg nagyon durva volt a helyzet amikor nem néztem oda elkezdte telepakolni a zsebeit pisztáciával a zöldségosztályon,majd még neki állt feljebb amikor azt mondtam ,hogy szó sem lehet erről .


Hazafelé nagyon-nagyon megdorgáltam és nagyon haragudtam magamra ,hogy egy ilyen tehetetlen senki vagyok ,akkor már elcsempült szájjal bocsánatot kért,de azt mondtam neki,hogy soha többé nem jöhet velem és soha többé nem adok alkalmat arra,hogy így megszégyenítsen mások előtt .


2013. máj. 9. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem ilyenkor azonnal kimennék vele az áruházból (ezt előre tisztázva).

Egyedül neveled? Nem tud valaki veletek menni?

2013. máj. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Lehetőség szerint akkor intézném a bevásárlást, amikor ő nincs ott.
2013. máj. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Soha ne ígérj neki olyan büntetést, amit nem tudsz betartani pl. hogy soha többé nem mehet veled. Hamar rájön, hogy csak üres fenyegetés és nem fog komolyan venni. Ha lehet ne vidd magaddal. Amikor egy kicsit jobban ráérsz és nem olyan sürgős a bevásárlás menj el vele, beszéld meg előre a szabályokat és az első alkalommal, amikor megszegi fejezzétek be a vásárlást, gyere ki vele a boltból akkor is ha nem vagytok kész. Ezt addig csináld, amíg le nem szokik róla.
2013. máj. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat !
2013. máj. 9. 18:08
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
Ott helyben akkora pofont lekevernék neki, hogy a fal adja a másikat. (Lehet lepontozni!) A gyerek nagyon jól tudja, hogy ha esetleg lesz is bünt, az csak MAJD lesz, amikor nem látja senki. Ennek megfelelően kihasználja a helyzetet. Én is megtettem, tudom, miről beszélek. Igaz, ennek majd' 50 éve, de nagyon is emlékszem rá. "Áldott jó" gyerek voltam, szegény anyám sokat szenvedett miattam. Na, aztán egyszer apám is ott volt. Onnantól tudtam, mit lehet, mit nem.
2013. máj. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!