Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnám leszoktatni 3...

Hogy tudnám leszoktatni 3 évesemet arról, hogy utcán kitépi a kezét és elrohan, gyakran ki az úttestre is? És azt hogy nem szaladunk be sehova, ha meg elindulunk valahonnan akkor indulunk és az úgy van?

Figyelt kérdés
El van neki mondva, hogy nem szabad, elüti az autó,vigyázni kell. mikor kisebb volt, addig nem is volt evvel baj, de mostanában egyre vadabb. Ha nem szaladhat el, végighúzatja magát az egész úton.Sokszor olyan hisztiket levág, hogy a fél utca minket néz. Nagyvárosban lakunk, ezért létfontosságú lenne leszoktatnom erről. Emellett nem lehet elcibálni se játszótérről, se patakpartról, sehonn. Beszalad idegen emberek házába, ha nyitva van az ajtó. Nála az sem használ, ha úgy csinálok mintha otthagynám,20 percig képes csendben ülni egyedül. (múltkor lemértem)

2013. máj. 9. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
2 és fél éves a lányom és így viselkedett. Soknak nem fog tetszeni a válaszom. Egyszer mentunk a nagyihoz és elkezdett szaladni, jott az auto. A másik oldalon jott, de egy pillanat és ott a tragédia. Epp elkaptam, felvittem a járdáta. Duhomben rácsaptam a fenekére és visszafordultunk haza. Elmagyaráztam neki, hogyha így fog rohangálni nem megyunk sehova. Azota nem szalad. Szépen jon mellettem (a kezemet az Istenért sem akarja megfogni), de nem szaladgál ossze - vissza.
2013. máj. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen , ilyen velünk is történt, én pofont adtam neki, de akkorát hogy eleredt az orra vére. 6 autó fékezett és dudált miatta, reggeli csúcsforgalom volt egy egyébként is forgalmas főútnál. babakocsival voltunk egy másik babával. azóta se történt semmi, ugyanúgy elszalad. mielőtt megszólnának, nem vagyok az a verős típus, sőt.. soha nem ütöm meg. de ha igen akkor bizony annak van oka. inkább kapjon nevelő célzatú pofont, minthogy azt lessem az intenzíven, hogy túléli-e az éjszakát.
2013. máj. 9. 15:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Használj gyerekhámoz/gyerekpórázt. Akkor nem kell fogni a kezét, szabadon mászkálhat melletted, és nem megy ki az autók alá.
2013. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Az én kisfiam is ilyen.Nekem eljátszotta ezt párszor.Tartsatok kegyetlennek.Én is inkább odacsapok neki,minthogy elüssék és meghaljon.Bölcs mondás inkább a gyerek sírjon mint én,mert akkor már nagy a baj!

Én csináltam ezt egyszer a szüleimmel mentünk haza valamilyen programról.És mentünk az autóhoz a parkolóba.Dobálgattam fel-le a kólás üveget, leesett én mentem érte és ott jött az autó.Majdnem elütött.Akkor egyszer és utoljára de egy nagy taslit kaptam aputól és elmondta,hogy ezt annyiszor fogom megkapni,ahányszor még egyszer kimegyek az útra.Nem is mentem.Normális felnőtt lett belőlem!!

A kisfiunkkal mi azt csináljuk a férjemmel,hogy ha nem akarja fogni a kezünket,vagy valamelyikőnkét legalább akkor indulunk haza.1x elmondjuk és ha nem fogja meg a kezünk,megfogom erősen a kezét és indulunk haza.Ha kell ordít.Nem érdekel.Megszoktam az ordítását.Ezt érdemes úgy kivitelezni a gyereken,mikor nem sürgős dolgotok van,tehát egy bolt, játszótér, sétálás előtt.Legyél következetes tanulja meg,hogy az van amit anya mond.Ha betartod amit ígérsz rájön nincs értelme veszekedni,mert úgyis hazaviszed.Vagy pedig szót fogad.

2013. máj. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
tanácsom az lenne erre az esetre hogy egyik legjobb barátnöm kislánya 3 évesen folyton kirántota magát az anyja kezeiböl és kiszaladt az útestre barátnöm felvitte a járdára a kislányát és pirosra verte a kislány popsiját! Attól fogva többet nem fordult ilyen elö! NEM PROVOKÁLÁS!! ez igy történt!
2013. máj. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyen volt ennyi idősen.

Sorba mentünk mindenen: szép szó, csúnya szó, kiabálás, seggre csapás, és végül nálunk is jött a pofon. Nagyon mérges voltam, kicsit nagyobbat is kapott, mint kellett volna, de megjegyezte egy életre. Azóta soha nem ment ki az úttestre.

Most már ott tart, hogy akármennyire is előre biciklizik, úttest előtt megáll, lefekteti a bicajt és elkezdi szerelni.

2013. máj. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

haromeves gyermekkel nem birok...mi lesz ha 13 eves lesz akkor mivel utitek..szijjal fakanallal...egyszeruen NEM ERTEM...pofonvagta a szomszed is ugy ..ket evvel ezelott a gyermeket hogy a mai napig is fulproblemaja van...konnyu a kicsit elverni...szegyelnem magam harom gyermekem van...mind a harom mas...nyogodtabb kevesbe nagyon izgaga....nyugtalan a termeszetu...kikell rohangalnia magat...mielott kierunk az utcara...megmagyarazom...mit tehet es mit nem..szep szoval...gyerekek ertenek a szobol...turelem kell hozza...ha szofogadatlan...leultetem 3-5 percre...ha kell a jatszoteren...es megtanulja...nem vicc...ulni kell nem tehet mast...felall ...visszaultetem..de soha nem goromban..elso alkalommal mondom neki...itt kell ulnod 5 percig..mert ezt es ezt tetted amit nem lett volna szabad...a felall 10 szer tizszer visszaultetem de nem szolok..es nem kezdek el vele tarsalogni..mert legtobbszor azt akarjak kiprovokalni...szoval nem beszelunk.. otthon..

nem kell melle ulni teszem a dolgom es ha elmozdul a bunteto helyrol../ami minden esetben u.az a hely-sarok.. lehet samli/ vissza ultetem szepen...soha nem haraggal...mikor lejart az ido... odamegyek hozza lehajolok es megkerdezem tudja e mert kaptA A BUNTETEST...mikor elmondta megkerem mondjon egy neharagudj.vagy bocsanat.. Anyu atolelled puszi...annyira mukodik...probaljatok ki...nem hiszem ...hogy jobb a veres...csak turelem kell hozza...

u.i a poraz sem rossz otlet...kicsit szabadabban erzi magat..nyaron a kezzunk megizzad...stb..

2013. máj. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kedves utolsó el nem hiszed de itthon nálunk is ez van. büntetés.teljesen ugyan így (szuperdada módszer..) de nem tudom te mit csinálnál a gyerekeddel, hogyha fogja és kitépi a kezét majd elszalad ki a kocsik közé, reggel fél 8kor, főút mellett. régebben betartotta ezt hogy nem szaladt el hanem szépen jött mellettünk, fogta a kezünket. mostanában nem, mert most van úgy vele, hogy ő is tudja, nem kell neki segítség, próbál önállóbb lenni. Evvel nem is lenne baj, ha a fent leírtakat nem tenné. sokszor már nagyon bosszantó. nem tudom a te gyereked milyen, mindenesetre az enyém az egész napot végigrohangálja, ugrál..(pedig légzőszervi betegsége van, elég súlyos) olyan a világon nincs, hogy ő eléggé ki van fárasztva.. :( nem tudom elképzelni mit tegyek már. hiába mondom szép szóval, türelmesen, haragszom meg, egyszerűen nem és nem.
2013. jún. 5. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!