Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fényevő lett a gyerekem?...

Fényevő lett a gyerekem? Tapasztalt anyukák segítségét várom, mert 3 napja nem akar semmit enni a fiam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pénteken hajnalban hányt, egészen reggel kilencig jött vissza belőle minden. Kihívtam a dokit hozzá, nincs gyulladás, nem vírus. Kapott gyógyszereket, amiket már be se kellett adni, mert egy kis alvás után remekül volt.

Viszont azóta szinte nem eszik és nem iszik semmit! A dokinéni szerint egyen-igyon, amit megkíván, de semmit sem kíván, mindent visszautasít!

Hiába főztem a gyomorkímélő, de kedvenc ételeit, semmiből nem eszik.

1-1 kanál leves, 1 kocka répa.

Toast kenyér fele, pirítósnak.

2 hajszálvékony almaszelet.

Max. kakaót hajlandó inni, de abból sem a szokott mennyiséget. Egész nap nem élhet kakaón, meg 2 dl kubun.

Tanácstalan vagyok, nem tudom, mi lenne a jó?! Hagyjam, majd megjön az étvágya? Az erőszakosságban e téren nem hiszek, mert megtömni úgysem tudom. Próbáltam már, hogy a kis barátai körében egyen, ott csúszott le a két szeletke alma. Az imádott apja mellett sem eszik, eddig, ha az apja evett, az ölébe kérte magát és beleütötte a csőrét az ételbe. Most az apjának sem sikerül megetetnie. Se ropi, se keksz, semmi sem csúszik... :(

2 éves, 93 cm, 14-15 kg között mozog, szóval stramm kölyök, de én mégis aggódom.

Normaflore-t és B6 vitamint ajánlott még a doktornő.


2013. máj. 12. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Folyadék, folyadék, folyadék............Ezt a fényevést meg hagyd már..a hideg kiráz tőée..ilyen nincs!!!!Ha éhes lesz a gyerek, enni fog..Ne erőltesd, mert annál inkább elutasítja..Nekem is csináltak így a gyerekeim, sőt, akárhányszor hányás volt, mindig "koplaltak" vagy 2 napig...Nyugi, ha nem eszik hétfőn este sem vacsit, például, akkor keress komolyabb gyerekorvost, de nem hiszem hogy szükség lesz rá....
2013. máj. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amíg rendesen iszik, és pisil eleget, addig nincs gond. Ha inni sem akar, irány vissza a dokihoz. Amint meggyógyul, az étvágya is vissza fog térni. (A kérdés első felét meg inkább figyelmen kívül hagyom...)
2013. máj. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van egy egy hányás után, 2-3 napig csak kubun, gyümölcs lén él, meg ropin. 3-4 nap múlva már eszik rendesen!

Azért gondolj bele, te is ha hánysz, beteg vagy, enni sincs kedved, nem kívánod!


Süssetek pogácsát, hátha ahoz lenne kedve, hogy ő készíti, majd csak megenné...

2013. máj. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na, de jó, hogy találtatok valamit, amibe bele lehet kötni!

Ironikusnak szántam... de mindegy.

Azért köszönöm a választ.

2013. máj. 12. 09:33
 5/8 A kérdező kommentje:

A 3. válaszolónak is köszönöm.

Próbálkoztam pogácsával is, de nem kell neki. Hiába ette a többi gyerek, neki nem kellett. A levest is együtt készítettük, segített répát "hámozni", mégsem eszik belőle, pedig favorit, nagy kedvenc.

2013. máj. 12. 09:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én lánykám olyan, hogyha beteg semmit nem eszik. Igaz ő szopizik, de akkor is, az már kevés egy kétévesnek. Pár kanál vizen kívül, szinte semmit nem tudok olyankor belediktálni. Úgy gondolom, hogy amit leírtál az még ha nem is sok, de valami. Úgy hogy folyadékot igyon és az étvágya majd megjön. Egyébként egy hasmenéses betegségnél kislányomnál, már nagyon féltem, hogy mi lesz vele, mert nem is ivott. De tényleg semmit nem vett magához. Aztán a tesók kaptak barackbefőttet és azt kikövetelte magának. Na mondom, az éppen nem gyomorbarát, de azt mondtam, hogy föladom a semminél ez is jobb. Ha meg rosszabbodik akkor kórház, infúzió. Onnantól még hasmenése sem volt. Két napig nem fogadott el mást, csak a barackbefőttet. Aztán szépen elkezdett rendesen inni, majd enni.
2013. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, neharagudj, nem kötözködésnek szántam, de tudod épp a napokban kavart port egy ilyen hír...Ez jutott róla eszembe...Bocsi...:) A mai világban nem lehet tudni..............:)
2013. máj. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a kisfiam 13 hónaposan kórházba került, eredetielg 3-4 napot kellett volna maradnunk ott elkapta rotát, az eredeti betegsége magas lázzal járt a rota ugye hányás hasmenéssel, és alapban egy rossz evő gyerek. Na most 14 napig voltunk ott ebből 10 napig nem evett szilárd ételt. tápszert se engedtek neki, mert attól is hányt csak sosk sok teát meg vizet , meg ropit kekszet de azt nem akarta enni. Volt egy műtétje is ami előtt ugye se enni se inni nem lehetett, de csak aznap kellett neki infúzió igaz akkor éjféltől délutánig mert akkora került sor a műtétre, mivel a rota miatt utolsónak kellett hagyni az ő műtétjét a fertőtlenítés miatt. Gondolhatot mennyit öregedtem aza alatt a pár nap alatt. De a mai napig olyan, ha beteg egy falat szilárd kaját nem eszik napokig. szerencsére már tudja mondani, hogy inni, és azt kéri is dögivel, de épp most jövünk ki egy hörghurutból megint 3 napja nem evett csak tápszert. én már kezdem megszokni... igaz biztosan gyorsabban őszülök ilyenkor :)
2013. máj. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!