Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszevő babák anyukáitól...

Rosszevő babák anyukáitól kérnék segítséget.8,5 hónapos kisfiam szinte semmit nem akar megenni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

4 hónaposan kezdtem neki tejpépet adni, mert nagyon sokszor ébredt éjszaka. Ez be is vált, de a mai napig nem eszik meg egy egész adagot belőle, max. 1/2 - 2/3-ot. 5,5 hónapos korában kezdtem kóstoltatni vele a gyümiket, de a mai napig nem tudtam igazából kiváltani egy szopit sem, mert ebből is max. 50-60 g-ot eszik meg. A zöldségeket egyáltalán nem eszi, az első kanál után soha többet nem nyitja ki a száját. Próbáltam hússal is a zöldséget és a gyümit is, de úgy sem kell neki. Babakekszből, kiflicsücsökből, kenyérhéjból is csak minimálisat eszik meg. Néhány napja kap egy kis margarinos kalácsot, ezt megeszi, de ebből is nagyon kis adagot. Éjszaka 3x - 4x kel, gondolom éhes. Ilyenkor kap cicit, de jobb lenne, ha az adagját napközbn enné meg.

Valaki volt ilyen helyzetben? Lesz ez jobb valamikor? Szeretnék már néhány szopit kiváltani, jó lett vlna, ha ekkorra már csak a reggeli és esti marad meg, de ez most elérhetetlennek látszik. Már az idegösszeroppanás szélén állok, kétségbeejtő, hogy semmit nem eszik!

A doki nem mondott rá semmit...

Segítsetek, ha tudtok! Köszönöm :-(((


2009. aug. 18. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én 8 hós lányom is ilyen. Próbálj meg neki vastagabb, folyékonyabb ételeket adni, ha enni nem nagyon akar. Pl tejbedara(anyatejes v tápszeres),esetleg dúsítsd rizsdarával.A tejpépet az én lányom ki nem állhatja, de pl a joghurtos bébiételeket, amik elég híhak már eszegeti.Mi sajnos 2 hós kora óta tápszeresek vagyunk, így abba próbálunk vegyíteni dolgokat turmixolva is, mert még nincs foga.
2009. aug. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát segíteni nem nagyon tudok, mert is ebben a cipőben járunk! 7 hónapos a fiam, már5 hónaposan kóstolgattunk, volt, hogy néha már megevett 100g gyümölcsöt. Aztán egyre kevesebbet, most meg 1-2 kanálnyit vagy annyit se. Így szépen hátrafelé haladtunk. Most úgy gondoltam nem adok neki 1 hétig semmit.

Teljesen kivagyok, hogy csak szopni akar!

Ő a 4. gyerekem, de egyikkel sem volt ilyen gondom.

Én úgy gondolom, hogy azért nem, mert már 3-4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, s megszokta sokkal előbb a kanalat.

2009. aug. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

ja, amúgy szopni sokat szopik, tehát nem rossz evő, 7 hónaposan 9,5 kg.

2.válaszoló

2009. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Már az állag-változtatásokon is túl vagyunk. Mindent próbáltam már hígabban, sűrűbben. Amúgy a sűrűbből talán pár kanállal többet eszik. Próbáltuk a rizspehellyel dúsítást is, nem nagyon szereti. A zabpelyheset inkább, de abból sem eszik meg 6-8 kanálnál többet.

Nektek sem mond ezekre a dolgokra semmit a védőnő meg a doki? Engem ez is kiborít, hogy mindenre csak annyit mondanak, hogy majd változni fog...

2009. aug. 18. 21:29
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A doki és védőnő is csak mondja, hogy próbáljam hígabbra, sűrűbbre, műanyag kanál, fémkanál, ne én etessem stb. De bármit próbáltam ne eszik. Talán a foga miatt???

Nem tudom... De azt most már biztosan tudom, hogy ha még egyszer kezdeném, biztos korábban táplálnám hozzá.

Sikerült a 4. gyerekkel cicifüggővé válnunk!

2009. aug. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha szopik és a súlya gyarapszik én nem foglalkoznék vele.

Valószínű az anyatej kielégíti az igényeit.Vagy eröltetted az evést és ezért nem akar enni.

Barátnőm kisfia 8 hónapig csak anyatejes volt,és szépen fejlődött.



[link]

2009. aug. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
így van az anyatej a fontos!!! De nekem tápszeres és elégé válogat nem minden nap de van hogy a 3. kínált kaja ízlikneki de van hogy a tápszer az utolso, azt mindig elfogadja
2009. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A 6. és a 8. hónap között 25 dkg-ot hízott, ami szerintem nem kielégítő. Igaz, elkezdett mozogni, mászik, feláll.

Az első 2-2,5 hónapban egyáltalán nem erőltettem az evést, mostanában már kicsit erőszakosabb lennék vele, de nem érek el semmit, mert egyszerűen nem nyitja ki a száját.

Tudom sokaknak nem tetszik, de nem szeretném szoptatni 2-2,5 éves koráig.

2009. aug. 18. 22:13
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Kisfiam 15 hónapos és csak szopik.10 hónapos koráig nagy nehezen ,de a gyümölcspürékből evett pár kanállal.5,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.10 hónapos korától semmi mást nem eszik meg csak szopik.Ha akarok mást adni akkor összeszorítja a száját és nagyon sír.Amiket mi rágcsálunk(kölesgolyó,sticletti),abba most már beleharap,de kiköpi.Szó szerint fél az ételtől.Ha a kezébe adom vagy elé teszem,hogy megfogja undorodva fintorog.Orvos csak azt mondta,hogy vannak ilyen babák és nem tudnak ezzel mit kezdeni.A védőnő azt tanácsolta,hogy éheztessem és ne adjak neki cicit,akkor majd enni fog.Nekem ez elég erőszakosnak tűnik és félek,hogy még rosszabbat tennék.Gondolhatod,hogy az én idegeim is ki vannak.Teljesen kilátástalannak látom ezt a helyzetet.

Ti még nem vagytok elkésve semmiről.Ne aggódj,a te babád azért eszeget és ez javulni fog.Egyébként az én fiam elég jó súlyban van.12 kg.segíteni nem tudtam,de együtt érzek.

2009. aug. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm,hogy lepontoztatok,mert szenvedek a kisfiammal...utolsó voltam.

Milyen sok a rosszindulatú ember,SZÜLŐ!

2009. aug. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!