Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet káros, ha hét hónapos...

Lehet káros, ha hét hónapos kisfiam állandóan állni akar és fel is áll, ha kap egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

Kb két hete kezdödött nála, hogy állandóan feláll mikor megfogjuk a kezét. Elöször felül, de azon nyomban lábra is áll, ha meg nem teheti akkor folyamatosan hisztizik. Mindig kézben szeretne lenni vagy talpon. Abban bízom, hogy nem tesz rosszat neki, ha sokat áll, gondolok itt a láb görbülésre....

Egyébként hiszti ellen milyen ötleteitek vannak?


2011. márc. 16. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
ha magától akarja akkor nem baj, de ne erőltessétek, csak ha ő kéri, és ha le akar ülni hadd üljön.
2011. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen. Lehet káros. Ha még magától nem tud állni, járni, akkor másznia kell, hogy az ellentétes mozgások segítségével a két agyfélteke közötti kapcsolat megfelelően fejlődjön.



"Nem érdemes megtanítani a babának, hogy anya kezét fogva mindenhová eljuthat, hiszen ha nem jár, akkor a minél több mászás csak jót tesz az idegrendszer fejlődésének."

[link]

2011. márc. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Nem érdemes megtanítani a babának, hogy anya kezét fogva mindenhová eljuthat, hiszen ha nem jár, akkor a minél több mászás csak jót tesz az idegrendszer fejlődésének."

De ha kimondottan igényli, és Ő akarja? Mert a lányomnál 2 hónapig ez ment (Igaz nem 7 hónapos, 15 volt akkor. Most 17 hónapos, 1 hete indult el.)

2011. márc. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7 hónaposan önállóan felállt a bútorba kapaszkodva, előtte ő is folyton a kezemet akarta fogni, hogy felállhasson. Én hagytam neki. Előtte is és utána is mászva közlekedett, leginkább még most is mászik, bár előfordul, hogy a kompját járássegítőnek használva lépked. Most 9 és fél hónaposan a kapaszkodás nélküli állást gyakorolja.
2011. márc. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy nem annyira elönyös dolog, hogy ilyen korán állni akar a kicsi, de nem eröltetjük neki egyáltalán, ö akarja eröszakkal meg nem ültethetem le állandóan. Remélem, hogy ö is hamarosan el kezd majd mászni és akkor talán nem igényli majd annyira az állást , hiszen akko majd tud helyet változtatni.
2011. márc. 17. 09:20
 6/9 anonim ***** válasza:

ne segíts neki!!!


fiam 7 hónaposan teljesen egyedül felállt minden segítség nélkül. most járunk az ortopédiára mert elgörbültek a pici lábai :(((( nem igen tudnak rajta segíteni csak gyógycipő és d-vitamin...

NEM ÉRI MEG!!!!

2011. márc. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, az én fiam is 7 hósan állt fel, a járókába kapaszkodva. Én igyekeztem nem segíteni neki, de persze a lakásban bútorok, asztallábak, rácsok vannak, ezek segítségével felállt. 11 hósan már önállóan járt, azóta 18 hós és fut. Nem görbe a lába, háta, mindene izmos és egészséges. Szerintem ha a baba magától akarja, akkor hagyni kell.
2011. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 7 hónaposan állt fel először.Én egyetlen egyszer sem segítettem neki.9 hónaposan már teljesen önállóan közlekedett.Sajnos neki is gond lett a lábával.Bár mi még nem voltunk ortopédián de tuti,hogy 2 éves kontrollon menni kell majd.Az egyik lábfeje nagyon befele áll és ez sokszor már a járásban is gátolja.Ja az én fiam 11 hónaposan kezdet el mászni.Akkor mászott csak ha már fáradt volt járni.
2011. márc. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia a lányom 7 hónapos 3hete magától feláll ha meg tud kapaszkodni!Szerintem ez csak akkor lenne rossz ha mi erőltetnénk!!!
2011. márc. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!