Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez a túlféltés...

Szerintetek ez a túlféltés kategória?

Figyelt kérdés
Adott egy 6 éves,ovis kisgyerek. Egyetlen gyereke a szüleinek. Az anyja teljesen magához láncolja,alig vannak barátai. Az oviban jól érzi magát,de pl. nem mehet át ovin kívül a csoporttársaihoz játszani,ha meghívják. Nem sportol,mert bár szeretne,az anyja azt mondja,hogy megüti magát a gyerek. Nem aludhat a nagymamánál (az egyik szinte a szomszédban,a másik 20 percre kocsival),mert mi van,ha éjjel felébred a gyerek és haza akar menni. A gyerek 5 éves koráig nem aludt a férjével,mert a szoba a földszinten van,a gyerekszoba meg az emeleten és mi van,ha lerúgja magáról a takarót és fázik. Elítéli azt a szülőt,aki akár egy hétvégére másra bízza a gyereket,hogy mondjuk kettesben legyen a párjával. A gyerek 6 évesen köszönni nem tud,zárkózott,stb. Lehet emiatt?
2013. máj. 14. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem túlféltés, anyukát el kéne vinni egy elmeorvoshoz, mert nem normális.


És hol van az apuka, nagyszülők, stb, hogy megvédenék a gyereket tőle??

2013. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon is betegesen túlféltés kategória, az ilyen anya nem szereti igazán a gyerekét, mert tudatosan árt neki, de ezt szerintem te is így látod.
2013. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyerek 6 évesen köszönni nem tud, zárkózott.

Na most ez lehet ettől a szülői hozzáállástól tök függetlenül is.

Én fiam 6 éves sokszor utál köszönni...És én aztán nem féltem túl:)

barátnőm mindenhová hozza viszi küldi a kislányát különféle élményekben részesíti kb. csecsemőkora óta de a kislány egyszerűen alapban annyira zárkózott típus hogy őrajta ez mit sem segít.

Úgyhogy ez alaptípus kérdése is. nekem is egyik gyerekem nyitott barátkozós közvetlen (néha már túlzottan is) másik visszafogottabb, "anya szoknyája mellett ülősebb" pedig mindkettőt ugyanúgy igyekszem nevelni.

A kérdés elejéhez nincs mit hozzászólnom, csak az utolsó mondatra reagáltam:)

2013. máj. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen,a köszönés-probléma lehet alkati dolog is,ez rendben van. Apuka nem nagyon szól bele,mondjuk meg is értem,mindig le van hordva. Nagyszülők meg hiába mondják,kérlelik,az anya nem enged az akaratából.
2013. máj. 14. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!