Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek a dolga kezelni az...

Kinek a dolga kezelni az óvodai konfliktust?

Figyelt kérdés
Ma reggel 4 éves fiam óvodai csoporttársának az apukája avval jött oda hozzám, hogy jó lenne ha beszélnék a gyerekkel, mert többször is-köztük tegnap- csúnyán megkarmolta az ő fiát. Nem értettem először a dolgot, mert az ovónéni nem panaszkodott ilyesmire. Természetesen megkérdeztem, hogy mi történt, mire elmondta a fiam, hogy csúnyát mondott rá a másik. Megbeszéltük, hogy akkor sem karmolunk. De azt meg igazságtalanságnak tartom, hogy én másnap szúrjam le azért, mert megvédte magát, és nem aznap lett ez elintézve. Nem az ovónéninek kéne ezt elintézni, és már úgy odaadni a másik gyereket a szülőnek, hogy ezt megbeszélték?
2013. máj. 14. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Alapbol az esemeny pillanataban az ovoneni dolga, de mivel nem az o gyereke, a szulore is tartozik a megoldasa. . Ne mondd, hogy te nem neznel szuros szemmel Pistikere, ha osszekarmolna a gyerekedet es nem tennel legalabb egy celzast a szulonek arra, hogy talan beszelhetne a gyerekkel.
2013. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Alapból a szülő dolga elsősorban a nevelés. Valami nálatok sem lehet rendben, ha a te fiadra csúnyát mondanak és ő szétkarmol egy gyereket ez miatt, akkor te úgy állítod be, hogy megvédte magát. Szóval aránytalan volt azért ez a védekezés.
2013. máj. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp a szülő dolga... Az óvónéni biztos, hogy nem szólt rájuk? nem látta az esetet?

Az is normális dolog szerintem, hogy utána a szülők próbálják megbeszélni.

2013. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi gond azzal, hogy szólt apuka és biztos nem azt kérte, hogy büntesd meg, csak hogy beszélgessetek el. márpedig ez a te dolgod, neked kell erre megtanítani, hogy bántani nem szabad a másikat, még ha csúnyát mondanak rá akkor sem! nyilván hatékonyabb lenne ha az óvónő megbüntetné akkor ott mert órákkal, napokkal később te már ezt nem teheted meg!


én is most készülök összefutni a csoporttárs szüleivel.

kinézte magának a fiamat, szegénykém kék-zöld, karmolja, arcába könyököl, dugónak csúfolja :(

a nagymama szokott érte menni, neki nem akarom mondani, de ha találkozom vele, biztos mondom majd neki, hogy beszélgessen el a fiával mert ez nem állapot.

az óvónő túl nagy jelentőséget nem ad ennek a dolognak, elintézi annyival, hogy "hát a kisfiú a legrosszabb a csoportban, hiába büntetik..."

na és akkor én mit csinálhatok ha a fiamat veri a legrosszabb aki hiába kap büntetést? :)


szóval szerintem semmi gond azzal amit apuka csinált, gondolj bele ellenkező esetben te mit tennél? mert a csúfolás és a verekedés között azért óriási különbség van

2013. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Természetesen nem az apukával van gond, hanem avval hogy nem tudtam az esetről, nem szóltak, hogy mi történt tegnap. Ha nem is látta az ovónéni, szerintem a kisfiú tuti odament panaszkodni......
2013. máj. 14. 14:42
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

1. Nem avval, hanem azzal...

2. Igaza volt a kisfiú apukájának. Lehet, hogy csúnyát mondot rá a másik kisgyerek ( ez sem biztos), de a te gyerekednek az volt a megoldás, hogy egyből összekarmolázta?! Nem akarlak megbántani, de te meg még megdicséred, hogy jól van kisfiam, te csak megvédted magad.... nem a másik gyerek ütött először, hanem a te fiad ment neki! Ha így neveled ne csodálkozz rajta, hogy majd egyre többször fognak rá panaszkodni.... az apuka meg nem tehet többet, minthogy megkér, hogy beszélj a fiaddal, nem rángathatja meg, hogy ilyet nem csináluk.....

A helyedben kikérdezném a fiamat finoman, aztán elmagyaráznám, hogy nem verekszünk. Az sem ártana, ha rákérdeznél az óvónőnél is, hogy ő tud-e valamit.

2013. máj. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja, és természetesen tegnap ugyanúgy elmondtam volna, hogy nem így kell a dolgokat elintézni, ahogyan ma. Csak az lett volna a különbség, hogy frissen lerendezzük a dolgot, és nem telik el közel egy nap úgy, hogy én ehhez nem szólok semmit...
2013. máj. 14. 15:34
 8/11 A kérdező kommentje:
Még egyszer!!! Nem azzal van a gond, hogy az apuka szólt, hanem azzal, hogy tegnap sem, és régebben sem szereztem tudomást a dologról!!! És nem dicsértem meg, hogy jól van kisfiam, hanem elmondtam, hogy nem így kell a dolgokat elintézni. És bocsánatot is kérettem a másik kisfiútól.
2013. máj. 14. 15:38
 9/11 anonim ***** válasza:

A konfliktus kezelése csoporton belül az óvónő dolga, mert ő vigyáz a gyerekedre azon idő alatt, amíg a kicsi az intézmény falai között van. A szülő tájékoztatása szintén az óvónő dolga, mert ő van a gyerekkel, látnia kell, mi történik vele nap, mint nap. A konfliktus kezelése csoporton kívül a szülők feladata.


Ha az óvónő nem beszél az esetról vagy nem tájékoztat nagy vonalakban arról, hogy mi is történt, menj oda és kérdezd meg, akár mindennap, így biztos, hogy nem fogsz nem értesülni.



Nálunk uez volt, a gyerektől tudtam meg, miért érte baleset. Ha nem mentem volna kérdezősködni, nem tudom meg az igazat- és még így sem biztos, hogy tudom, szimplán az eseményt tudtam meg....

2013. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%

Kedves 6-os válaszoló! Mielőtt kioktatsz valakit a helyesírás szabályairól, nem ártana neked sem áttanulmányozni, ugyanis egy mondaton belül kétszer is hibáztál :)


"Lehet, hogy csúnyát mondot rá a másik kisgyerek ( ez sem biztos), de a te gyerekednek az volt a megoldás, hogy egyből összekarmolázta?!"


Szóval, nem mondot, hanem mondott és

nem összekarmolázta, hanem összekarmolászta ;)

2013. máj. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!