Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket készítettél a gyerek...

Miket készítettél a gyerek szülinapjára (felnőtteknek, gyerekeknek)?

Figyelt kérdés
Édeset, sósat is szeretnék.
2013. máj. 14. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amiket szeretnek és amiket el tudok készíteni. Most konkrét receptekre gondolsz?
2013. máj. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
tortát. meleg ebédet.
2013. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok egy házitündér. De szeretném rendesen vendégül látni a vendégeket. Milyen ebédet illik ilyenkor készíteni? Milyen tortát (itt tényleg nem tudok bevált receptet, de valami gyümölcsöset szeretnék), milyen sós süteményeket szeretnek általában.
2013. máj. 14. 21:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nálunk most "álló fogadás" volt.

fasírt golyók, kis picikre gyúrtam, francia saláta, füstöltsajtos kukorica saláta meg krumpli sali volt.

torta meg a teknős torta lett, keress rá neten, több féle recept is van, sütés nélküli, túró, vanília puding és kerek babapiskóta és gyümölcs kell hozzá, előző este megcsinálod és isteni :)



de ha rendes ebédre hívjuk a vendégeket akkor mindig húslevest csinálok, ha karajból akkor sok krumplit főzök bele és csinálok mellé paradicsom szószt, ez mindig bejön :)


másodiknak meg most a család kedvence a tarjám :)

este felszeleteled a tarját, bepácolod (olaj, mustár, kakukkfű, oregánó, só, bors, ami van otthon, majd lefóliázod)

másnap a páclében megsütöd az egyik oldalát. hagymát felkarikázol, lisztbe forgatod és kisütöd, ezt teszed a tepsi aljára. rá a húsokat a nyers felükkel, tetejére szalonna csíkokat teszel :)

isteni, akár egy krumplipürével is tökéletes, elronthatatlan :)


vagy a másik ami sokkal kevesebb pepecseléssel jár, szintén tarjából vagy csirkemellből, felcsíkozod, pici olajat teszel a tepsibe, rá a szeleteket. sózod, borsozod, tejföllel megkened jó vastagon, majd a tetejére szórsz kis kockákra vágott paradicsomot, paprikát, backon szalonnát, annyit, hogy beterítse a husikat :)

ehhez hagymás krumplit szoktam csinálni :)


karácsonykor meg rántotthúst szoktam csinálni és petrezselymes csirkecombot (kifilézed, mikróban felolvasztasz vajat, petrezselymet keversz bele, ezzel kened meg a csirkecomb belsejét és backonba göngyölöd)


uh de éhes lettem :D


süti ami egyszerű, sajtosrúd, pogi, kuglóf, meggyes pite :)

tortában sajnos béna vagyok, ezért a teknős torta, az elronthatatlan :P

2013. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

lemaradt a recept lényege :D

szóval elsőnél beteszed a sütőbe, 180fokra és addig sütöd míg a szalonna kisül!


másodiknál meg fólia alatt sütöd egy órát (ha csirke akkor max fél óra), majd addig sütöd míg a paprika meg a paradicsom szélei elkezdenek pirulni :)

2013. máj. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Őszinte hálám! A nyálam is csorog. Köszi szépen!
2013. máj. 14. 23:00
 7/12 anonim ***** válasza:

volt már, hogy komplett vacsorát készítettem, tobbféle ételt, sosnak készitettunk sonkás pogácsát, mindenki szereti. Tortát, sutit nem szoktam, azt hozzák ajándékba.

volt már hidegfogadás is - hidegtál, kulonbozo kenok, kaszino tojás - svédasztal megoldásra.

Legutobb is hideg volt, szalámis saláta, szendvics és pizza (fiam kedvéért), sos rudacskák.

2013. máj. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm! Most már csak válogatnom kell!
2013. máj. 14. 23:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Múlt hétvégén volt a fiam 3.ik szülinapja!

Mi grilleztünk mivel nagyon jó idő volt odakint!Ja és előtte tyúkhúsleves volt,utánna meg házi citromos torta!A grillhusik(tarja,csirkecombfilé,húsos császárszalonna,csirkeszárny 2 napig pácolódott)mellé volt saláta(jégsaláta,paradicsom,uborka,paprika és joghurtos öntete)meg hajába fött apró új krumpli amit fővés után a hús páclevében aranybarnára sütöttem serpenyőben egészben!

Sajtos rúd volt még elötte-közben nasinak:fagyasztott levelestésztát kiolvasztasz,kinyújtod,megkened egy kis vajjal leszóros sajttal vagy szezámmaggal,felcsíkozod és 10-15 perc alatt aranybarnára sütöd!

2013. máj. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez a grillezés nagyon jó ötlet! Köszönöm! Mellé csak a torta és a sós, szuper!
2013. máj. 15. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!