Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha délelőtt elkoszolja magát...

Ha délelőtt elkoszolja magát a gyerek (udvar, játszótér), hogy teszed le aludni? Mosdás, öltözés?

Figyelt kérdés
Ebédelni is alig akar bejönni, nemhogy nagymosdást végezni meg öltözködni.
2013. máj. 17. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kezét, arcát gyorsan megmosom, ez egyértelmű! Koszos nacit egy mozdulattal lehúzom róla, de ha a fölső is koszos akkor azt is.

Biztos nem tenném le piszkosan aludni.

Ez az egész nem vesz igénybe 5 percnél többet. Ikreim vannak, tehát 10 perc.

2013. máj. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kantárosnadrágban nyomul meg pólóban, alatta body, na ezeket leveszem róla, body marad (ha tiszta) kezét mindig megmosom ha bejövünk az alap, de ha nagyon koszos lenne, mosdás... (nagyon koszos még nem volt, 13 hónapos)
2013. máj. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezeket mi is megtesszük. De a héten meglesz a homokozója, akkor biztos a feje búbjától a bokájáig csupa homok lesz. És ha megmosom kezét lábát, ruhacsere, még akkor is kerül az ágyba homok, nem? Vagy túllihegem?
2013. máj. 17. 16:21
 4/13 anonim ***** válasza:
kézmosás ,arcmosás alap...kislányom legújabb játéka a homok cukrászda...tiszta egy merő homok és mivel (üditő is van a cukiban)sár amikor bejön ...na ilyenkor nagy generál...lábmosás,esetleg zuhany...aztán benti játszós ruha fel...a kinti meg szennyesbe:)
2013. máj. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Előbb kell elkezdeni a "könyörgést", hogy menjetek be :)

Én mindig lezuhanyoztatom délben nyáron, 5perc alatt megvagyunk, utána ebéd és alvás.

Szeptembertől ovi, majd leszokunk erről.

2013. máj. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kezét, arcát, térdét lemosom. Kint is van csapunk és szappan, törölköző, de ezt ilyenkor még bent szoktam. Ha leizzadt, akkor teljesen átöltöztetem, ha csak koszos, akkor azt cserélem, ami kell. Nem szereti, de kibírja. A kullancsok miatt meg jobb is átnézni ilyenkor, nálunk sok van most.
2013. máj. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nem tudom, mennyi idős a gyereked. Az enyém homokozás után egyenesen zuhanyozni megy. Hiába mosod le a lábát, kezét, sokszor még a pelusában, bugyijában, hajában is homok van. Nem érdekel, meddig tart, én biza lezuhanyzom.
2013. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Két ovisom van, egész nap a homokozóban ha itthon vannak. Délben bejönnek, be a kádba, lezuhanyoznak, ebéd, alvás. Délután kimennek este újra fürdés. homokszemcsésen nem lehet kényelmesen aludni.

Nálam az részletkérdés mit akar délben. Bejövünk és kész, én vagyok a felnőtt , nem könyörgök:)

2013. máj. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is amikor bejövünk lezuhanyoztatom 5 perc és kész. Utána ebéd és alvás. Ha a homokozóban játszik mindenhonnan pereg a homok, azt sem akarom hogy a lakást telehordja. Bentre tiszta ruhát kap. Délután megint kimegyünk és amikor bejövünk akkor fürdés és vacsi majd később lefekvés.
2013. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mindig volt délutáni pizsijük, ami nem az mint az esti. Ezt akkor is mindig átvették, ha nem voltak koszosak. De csak bebújnak a takaró alá, ne azzal tegyék amivel a földön csúszkálnak. Bár az is tiszta:) Ezt most átgondolva lehet az én hülyeségem:)

Ha nagyon koszosak akkor lefürdetem őket. Nem alváshoz, hanem ha tudom hogy bent leszünk. Ne koszoljanak össze semmit. Ez olyan mint amikor én kint locsolok, nem a koszos lábammal fogok a tiszta házban mászkálni, hanem megmosom. A gyerekeimnek sokszor persze nem csak lábmosás kell.

Engem nem szokott érdekelni ha ez nem tetszik nekik, vagy próbálom poénosra venni a figurát, vagy ha nem sikerül akkor nyafogjanak. Ráérnek, én is :)

2013. máj. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!