Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » El lehet tanácsolni egy...

El lehet tanácsolni egy gyereket az óvodából?

Figyelt kérdés

A fiam 3 és fél éves és 1 hónapja próbáljuk beszoktatni sikertelenül. Minden reggel hisztizik , hogy nem akar menni , ugy kell betolni az ajtón. Délben hazahozom .

Meddig próbálkozzunk , mikor fogja megszokni? Van olyan gyerek , aki soha nem szokik be? A gyerektársaságra pedig nagyon szüksége lenne .


2009. okt. 2. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Ha mód van rá maradj vele délelőttönként,és fokozatosan csökkentsd az ottartózkodásodat,vannak helyek ahol ezt megengedik.
2009. okt. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én óvónő vagyok minden gyereknél más a beszoktatás!Van olyan kicsi aki 1 év alatt szokik csak be!Próbáljátok meg,hogy a párod viszi az oviba vagy mama.Gondolom te vagy az akihez a legjobban ragaszkodik.Vigye magával azt a dolgot amihez ragaszkodik/itt pl. plüssre gondolok/,ha megengedi az óvónő.Mi megszoktuk engedni.
2009. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet, hogy megérzi rajtad/rajtatok a feszültséget és azért pánikol ő is. Próbáljátok az ovit "felmagasztalni": szuper hely, ahová csak a legjobb gyerekek járhatnak, mennyi kisgyerek és sok szép játék van ott, de jó odamenni, stb.! Ha nem a következő hisztitől rettegve, remegő gyomorral indultok el, ő is nyugodtabb lesz. A búcsúzkodást is fogd a lehető legrövidebbre, maradj nyugodt, határozott és mosolyogj: "szervusz kicsim, érezd jól magad, délután/ebéd után jövök érted, pápá!" És már ott sem vagy. Ha mindig betartod az ígéreted, előbb-utóbb megnyugszik.
2009. okt. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, 12:03 vagyok, lehagytam,pedig fontos: mivel ő még nem ismeri az órát, tevékenységhez kell kötni, hogy mikor jössz érte. Pl. "mire megebédelsz, és elpakoltok, itt leszek" vagy ha ebéd előtt viszed el: "amikor bejöttök az udvarról és kezet mostok, pisiltek, jövök érted". Sok sikert!
2009. okt. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg vele, hogy miért nem akar menni. Mondjátok meg, hogy miért kell menni és mennyi jó dolog van. ott. Szerezzen barátokat, hogy ők is ösztönözzék. Az ovónéni kedves aranyos?? Ne hozd fel a témát ha nem muszáj mondjuk hétvégén és tényleg ne legyél feszült, mert az érzi rajtad!
2009. okt. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12:03 vagyok megint, újabb ötlettel: rendezzetek egy zsúrt, ahová elhívhatja az oviból néhány legkedvesebb pajtását. 2 óra közös játék az otthon biztonságában lehet, hogy segít, hogy következő hétfőn alig várja, hogy megint találkozhasson a többiekkel.
2009. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , próbálkozni fogunk mindennel !
2009. okt. 5. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!