Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » óvodai ballagásra illik...

óvodai ballagásra illik kiscsoportosnak valamit vinni az óvónéniknek, dadusoknak? Ha igen, mit?

Figyelt kérdés
fél éve jár oviban, nem tudom mikor mit illik adni, segítenétek? illik ilyenkor egy szál virágot vinni, vagy azt majd akkor mikor kezdődik a nyáriszünet?

2013. máj. 19. 12:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mi is örülünk, ha a szülők gondolnak ránk, bár nálunk sajna ez már egyre ritkább. Nem várunk semmit, de egy szál virág (akár a kertből is) nagyon jól tud esni. A kisebbek évzáró miatt szoktak hozni, a nagyok a ballagás miatt, erre a szülők összedobnak vmennyi pénzt, és ebből vesznek "nagyobb" ajándékot. (Pl. tavaly a nagyoktól a 2 óvónéni és a 2 dadus 1-1 orchideát kapott.)

Egy másik óvónéni voltam.

2013. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
52%
Új szokás? 55 éves vagyok, és mivel dolgoztak a szüleim (tudom, abban az időben még sok nő nem dolgozott) bölcsődés és óvodás is voltam. Még ma is emlékszem (ha elfelejteném fényképek is vannak róla, ) hogy minden év végén volt "óvodavizsga", ahol szerepeltünk. Sőt, minden alkalommal virágot és (mi pl. általában könyvet), vagy bonbont, vagy ajándékot vittünk az óvó néniknek és a dajka néniknek. Ezt a szokást szülőként is tartottam, a gyerekeim, sőt ma már az unokáim is visznek ajándékot. Egész évben törődnek a gyerekekkel, szerintem ez a minimum. (Tudom, sokan azt mondják, azért kapják a fizetést, de szerintem egy igazán jó óvó néni vagy odafigyelő dajka néni munkája megfizethetetlen.)
2013. máj. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én pedagógus napra szoktam virágot küldeni a gyerekekkel az óvodában. Június első vasárnapja előtti pénteki napon.
2013. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!