Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérdésem szokatlan, de ha más...

Kérdésem szokatlan, de ha más is járt már ilyen cipőben, segítséget kérnék, hogyan szoktathatnám 15 hónaposomat arra, hogy néhanapján ne csak egyedül a saját ágyában tudjon csak elaludni, hanem velünk együtt egy szobában is?

Figyelt kérdés
Szerencsére/sajnos ezt szokta meg pici kora óta, és mennénk vele pár napra nyaralni, de máshol katasztrófa az alvása, ha nem a saját szobájában, ágyában , és egyedül alszik el. Most pl beteg, és mellette vagyok éjjel, addig nem tud elaludni, amíg ki nem megyek a szobából.
2013. máj. 20. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyaralás mindig más tészta.

A legfontosabb, hogy ne görcsölj rá előre, és előre semmit ne csinálj, semmin ne változtass.

Menjetek el, és érezzétek jól magatokat. Az alvás meg majd lesz ahogy lesz.

Három gyerekem van, amikor még csak egy volt és életünkben először elmentünk nyaralni, elkkövettem ezt a hibát, hogy ezen szenvedtem, jó nagy sz***r lett az egész nyaralás.... Megbeszéltük a férjemmel, hogy ezután azt az elvet követjük, hogy nyaralás alatt lesz ahogy lesz, semmi nem számít. Azóta tökéletesek a nyaralásaink.

Hidd el, ha álmos lesz a gyerek, aludni fog.

2013. máj. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem csupán az elalvasrol van szó. Éjjel, míkor megebred, kipattan a szeme, ha valami a megszokottól eltérő van körülötte. Képes több órán át kukorekolni, mi meg zombik vagyunk másnap. Így meg nem nagyon merünk neki indulni.
2013. máj. 20. 19:50
 3/7 anonim ***** válasza:
A nyaraláskor az utazóágyban aludt, egyedül, úgy, hogy kimentünk, amíg elaludt. Nem tudom, mi lesz a bölcsiben...
2013. máj. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Értem, de akkor sem kell rágörcsölni, lesz ahogy lesz.

Az biztos, hogy gyerekkel a nyaralás nem pihenés, erre készülj fel. Ha pihenni is akarsz, vigyél magaddal dadust (nagymamát vagy akárkit).

Én gyerekeim is elég rossz alvók idegen helyen, de valahogy mindig megoldottuk ezt nyaralás közben. Nem alszanak olyan sokat máshol, mint itthon, és azt a keveset is felületesen. Nekik sem igazán pihenés a nyaralás.

Inkább feltöltődés az izgalmakkal és hogy végre más történik mint az "unalmas" otthon.

2013. máj. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az utolsóval. A nyaralás kisgyerekkel elsősorban nem a pihenésről szól...

A gyerekek 90 %-a nyaralás alatt kevesebbet alszik, mint otthon, mivel új környezet, új zajok, hatások stb.

Erre fel kell készülni. Ha több éjszakára mentek, akkor 1-2 éjszaka után megszokja az új helyet és a végén könnyebb lesz már + jobban elfárad, többet alszik.

2013. máj. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az én fiam is csak egyedül aludt születése óta

nyolc hónapos volt,amikor először utaztunk el rokonokhoz,de ott megoldható volt a külön szoba.egy év múlva ismét

két éves volt,amikor először mentünk nyaralni

előre rettegtem az egy szobában alvástól

és hihetetlen módon semmi gond nem volt,még tv-t is néztünk

elég nagy előtér volt,oda kiraktuk az utazóágyat,az oldalát letakartuk takaróval,hogy ne lásson minket.a megszokott dolgai,takarója,lapospárnája alvós állatai ott voltak vele.szépen elaludt,ráadásul a szokott időben,és nem is ébredt fel éjjel

így tavaly,amikor már három éves volt,megkönnyebbülve indultunk el,mert tudtuk,hogy nem lesz gond az egy szobában alvással.ja és érdekes módon nappal is simán elaludt.tavaly már a szobában levő kihúzható kanapén aludt,úgy fordítottuk,hogy háttal legyen a mi ágyunknak,így nem látott minket

most július elején megyünk nyaralni,akkor is egy szobában leszünk,és bízok benne,hogy nem lesz gond

ja és pont két hete voltunk rokonoknál,ahova évente egyszer megyünk,megint külön szobát kapott,de most én az ő szobájában aludtam,mert amiben mi szoktunk,kicserélték az ágyat,és nagyon kényelmetlen volt,de simán elaludt,nem zavarta,hogy ott vagyok

2013. máj. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem mai,de istenem,hogy irigyellek!Összetenném a két kezem ha ilyen gyermekem volna :-(
2017. jan. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!