Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok ilyen helyzetben tenni?

Mit tudok ilyen helyzetben tenni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves! Soha nem volt anyás, kiskorától úgy neveltem, hogy hetente egy vagy két alkalommal több órára is elvitték szüleim, így nekem is jó volt, tudtam addig a dolgomat csinálni, meg neki is, hogy nem csak velem van! Volt, hogy reggeltől estig is nagyszülőknél volt, vagy épp tesómmal! Soha nem is volt gond ezzel! Sőt, ha jöttem a mamáék, ő saját maga mondta, hogy szeretne hozzájuk elmenni! Viszont! 2 hónapja nem hajlandó nélkülem sehol lenni, sír utánam, még a szemetet sem tudom kivinni, mert észre veszi, hogy 1 percre eltűnök, már sír! De olyankor is, ha pl. itt van a mama, és én el akarok menni pl. pisilni, már fut utánam! Mitől lehet ez? Mit lehet tenni? Volt valaki ilyen helyzetben? Attól félek, hogy így gond lesz az oviban is!
2013. máj. 23. 15:57
 1/6 Irving válasza:
Ez egy természetes állapot és nagy sok mindenkinél előfordul. Újra közeledési fázisnak hívják. Már egyszer "elvesztette" a biztonságot jelentő anyát, mikor már nem volt szüksége Rád, ment a nagymamihoz, nem volt rád tapadva. Volt egy elszakadási szorongása, és ezután a regresszívebb utat választotta elindult az anyja felé a biztonság és nyugalom utáni vágyódás miatt. Nem szabad teljesen elutasítani, mert ez fokozhatja a szorongást, de túlzottan elfogadni sem, mert a csecsemőkori helyzetbe rántja vissza a helyzetet. tényleges regresszió is felléphet. Gyöngéd lökéssel bátorítani kell, tapasztalja meg az út vissza fele nem járható.
2013. máj. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És akkor konkrétan mit csináljak?Próbáljam rövid időre otthagyni pl.anyukáméknál?De akkor nagyon sír,semmivel nem lehet megvigasztalni!
2013. máj. 23. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:

én nem tudom ilyen okosan megfogalmazni, mint az első válaszoló, de egyetértek vele...

az én lányom épp dettó ezt csinálja. Én elfogadom, és átadom most neki magamat, sőt egy nagyot léptem, és visszavettem a munkából is, 4 órásba átmentem, hogy többet lehessek vele...

Én azért teszem ezt, és adom át magam neki megint, mert azt tapasztaltam, hogy ez is ha engedsz, hamarabb feloldódik.

Én a helyedben nem vinném egy pár napig a mamáékhoz, vagy ha igen, akkor én is mennék, és ha elmennék pisilni, akkor mondanám, hogy ha akar jöhet velem, de mindjárt jövök.

Most nem "tűnnék el" csak úgy, mint eddig, hanem mindig jóval előtte elkezdeném neki mondogatni, hogy muszáj elmennem, de sietek vissza, és ha megjöttem, akkor majd gyurmázunk, vagy valami ilyesmi..vásárlásnál pl. beígérnék vmi meglepit...Ez egy átmeneti időszak, nekünk 1 hónapban 1-2 alkalommal éjjel is van, hogy felébred, és hív engem...Mikor kipróbáltam, hogy nem megyek, akkor a végtelenségig sírt, 2-3 éjjelen át, tök kiborultam, vmelyik idióta ismerős mondta, hogy próbáljam meg, én meg bedőltem neki, de ez egy nagyon rossz ötlet, a gyerekem bizalmát tettem vele kockára...

ha meg bemegyek hozzá, akkor 10-15 perc, megnyugszik, és alszik tovább, és másnap éjjel már nincs is ilyen többet...

A bölcsiben is azt csináltam, hogy mikor kezdett 1-1 nap reggelenként sírni, akkor másnapra kivettem szabit, és mikor mentünk reggel a bölibe, kérdeztem, hogy akar inkább velem otthonmaradni? persze, hogy akart, így megvolt az öröme, megynyugodtott, hogy néha ilyet is lehet, és olyankor szinte egész nap vele vagyok, rá figyelek..másnap semmi gond a bölcsi-menéssel...


nem tudom, remélem érzed az összefüggést, szóval hogy add meg neki, hogy csak az övé vagy, és visszatér a bizalom..:-)

2013. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1-2 éves kor körül majdnem mindenkinél jellemző a szeparációs szorongás, tehát félelem: az anyától (apától, nevelőtől) való elszakítottság miatt.
2013. máj. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, és javaslatom az, hogy feltétlen legyél vele folyamatosan, ne add más kezébe. A bölcsődei elhelyezés például egy szükséges rossz, ha a szülőnek muszáj dolgoznia. Ha minden pillanatban veled akar lenni, akkor engedd neki, amennyire csak lehet. Fél év / egy év , és elmúlik.
2013. máj. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek!A helyzet az,hogy ő akar menni a mamáékhoz,én nem erőltetem,csak ugye legyek ott vele!Szerencse,nem bölcsis,így nem kell vele azon is aggódnom!Remélem,kinövi oviig!Köszi a válaszokat!
2013. máj. 27. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!