Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónaposom nem eszi meg se...

16 hónaposom nem eszi meg se a kenyeret, se a kiflit. Másnál volt ilyen? Mit adtok neki reggelire?

Figyelt kérdés
Pár napja még elrágcsálta a kiflit, de már hozzá se nyúl, a kenyérről is csak a sajtot szedegette le.

2013. máj. 24. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is nagyon keveset és későn kezdett el kenyérfélét enni. Sajtot darabokra vágva eszegette, esetleg virslit, és tejpépeket adtam neki. Sose volt jó evő, kenyeret most is mértékkel eszik, ne aggódj emiatt (a kenyér,különösen a fehér kenyér egyébként sem a legegészségesebb kaja).
2013. máj. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én külön adok a fiamnak mindent! Tehát külön a kenyérfélét és feltétet! Az enyém arra szokott rá,hogy ha adtam mondjuk felvágottas kenyeret, akkor a felvágott lecsúszott, a kenyér nem. Sajttal ugyanígy.

Így most először kap egy kifli vagy kenyérdarabot és utána kapja a feltétet! :) Most úgy néz ki ez bevált!

2013. máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyümiket, joghurtot, almás/banános omlettet, muffint, kekszet, zöldséges rántottát, sajtos pogit pl (mind házi készítésű volt)
2013. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányopm most 4 éves, de még mindig nem szívesen eszi meg a kenyeret. (nem is bánom) Sonkát adtam neki, sajtot felszelve csíkokra, csíkokra szelt zöldséggel (pl az uborka nagyon ment neki) Ezeken elnyammogott:) Ennyi idősen főként gyümölcsöt evett zöldséggel, meg gyümölcslevest, joghurtot. Nagyjából ennyiből ki is fújt az akkori étrendje. A védőnő azt mondta, a gyerek nagyon jól tudja, mire van szüksége a szervezetének, így nem aggódtam:)
2013. máj. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dettó. Már 21 hónapos, de 16 hónaposan is ez volt a helyzet: kenyeret egyáltalán nem, kiflit, zsömlét néha evett. Sőt, ő még a sajtot, felvágottat sem eszi. Vajat sem...

Reggelire általában a tej után joghurtot kap, most már eszik valami pékárut is néha. Ami mindig beválik, az az Abonett kenyér! 16 hónaposan azt hiszem, 3-4 darabot is megevett reggelire belőle.

2013. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!