Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az elkényeztetett...

Szerintetek az elkényeztetett gyermek hisztisebb? Van összefüggés?

Figyelt kérdés
2013. máj. 24. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit értessz elkényeztetésen? A válaszkész nevelést, ha figyelünk az igényeire? Vagy, ha teletömjük cukorral? Mire gondolsz? Ha az előzőre akkor nem a válaszom. Nekem egy tündéri, bájos gyermek lett belőle.
2013. máj. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit tekintesz hisztinek? Ha azt, hogyha nem kapja meg azt, amit akar, és hozzá van szokva ahhoz, hogy azonnal minden kívánsága teljesül, akkor azt látom, hogy igen. Nálunk van a családban egy gyerkőc, 5 éves, a nagyszülők elkapatták, mert pénz van bőven. Így sima hétköznapi ajándéknak vitték neki a 20-30 000 Ft-os legokat, szülinapra ennek a többszörösét is kiadták, hiába ment a veszekedés a szülőkkel, hogy ez túlzás. A gyerek most jelenleg ott tart, hogyha nem kap meg valamit azonnal, a földhöz veri magát és üvölt. (Szerintem, ez már a hiszti.) A szülőknek meg tele a hócipőjük, hogy hiába beszéltek, és most próbálják valamelyest korrigálni a dolgot, illetve a nagyszülőket visszafogni.

Szóval, azt mondom, hogy akit elkényeztetnek, hisztisebb lesz, de azért hisztivel a legtöbb gyerek bepróbálkozik, hátha elér valamit. Ha nem, akkor ugye hamar leszoknak róla, de ha igen, akkor fel kell kötni a nacit.

2013. máj. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Igen a hiszti elengedhetetlen a dackorszakban, de következetesen, kitartóan kell kezelni, nem engedni a hisztinek és abba hagyja. Amit a 2.válaszoló ír, igen az hiszti és öt évesen már elég nehéz erről leszoktatni.
2013. máj. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Pedig sajna, muszáj lesz leszoknia a kisfiúnak. Van egy kistesója, és félnek a szülők, hogy eltanulja a dolgot.

De ahogy már írta is az első: a dackorszakban nagyon valószínű, hogy bepróbálkozik a gyerkőc, de ha észnél vagy, következetesen neveled (és ebben ugye a család is partner, nem ahogy nálunk volt rá példa), akkor ennek hamar elejét lehet venni. Pl. keresztlányom 1-2 alkalommal próbálkozott be, semmi eredménnyel nem járt, így le is tett róla.

2013. máj. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem egy gyerekem van,és nem is lesz több,3,5 éves

ha úgy vesszük el van kényeztetve,mert ésszerű keretek között megkapja,amit szeretne

nem követelőző,nem veri magát a földhöz.a nagyon kemény hiszti korszakon túl vagyunk,most már ritkán van nagy hiszti,inkább csak kicsi,ha tv-t akar nézni és nem engedem

a hiszti,egy életkori sajátosság,de ha a szülők nevelnek a szó szoros értelmében,nem csak gondoznak,akkor ez sok-sok munkával meg lehet szüntetni

ha viszont a szülő midnent ráhagy,akkor nyilván megtanulja,hogy hiszti,és az van,amit ő akar.nem csak tárgyi dolgokról van itt szó,hanem teljesen hétköznapi dolgokról

2013. máj. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi idősen. 2-3 évesen még nem hiszem, hogy van ilyen összefüggés. Ha egy gyerek még iskolás korában is jelenetet rendez, ha valami nem tetszik, ott már talán lehet gyanakodni.
2013. máj. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!