Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kezelhetetlen a 2,5éves...

Kezelhetetlen a 2,5éves lányom? (bővebben lennt)

Figyelt kérdés
Jövő hónapban lesz 2,5éves és mostanában egyre több vele a probléma sajnos. Van, hogy minden ok nélkül megüt minket, verekszik, ha nem akar valamit akkor meg fogja magát leül lefekszik, akár egy bolt kellős közepén vagy az utcán és nem fogad szót. Bilizni sem akar még egyáltalán, azt se mondja, hogy kaki van vagy valami. Mit lehet vele csinálni? Vagy valami könyv az ilyen gyermekekhez?
2012. okt. 17. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Ilyen gyerek az összes ilyen korú gyerek.

Ez a dackorszak.

Türelem, türelem, következetesség, nyugalom, idő. Kb ezek a megoldások.

Minden szitu más megoldást kíván, de tartsd be azt hogy következetes maradsz. Ha pl a boltban csokiért visít és nemet mondassz, akkor 10 perc visítás után is nem legyen, és ne rágj be a viselkedésén, maradj hiddadt (vagy csinálj úgy).

Idővel rájön, hogy a hisztivel semmit sem ér el, mindig modnd el neki hogy amit nem lehet miért nem lehet, és ha van rá mód, ajánlj alternatívát. Pl csoki helyett választhat gyümölcsöt.

2012. okt. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

MILYEN gyermekekhez???????????? Ezen kiakadok.

Van egy normál dackorszakos gyereked, de már beskatujázod hüle gyereknek.


Minden gyerekben elö jön a dac, csak valakinek erösen valakinek kevésbé. Lányom iszonyat hisztis, neki periodusokban jön. néha nagyon durva néha hetekig semmi. Ha valakihez megyünk játszani ö legjobb gyerek a földön, de otthon vagy a boltban simán hanyatvágja magát. sok anyuka nem is tudja mi bajom a gyerekkel, mert mikor máshol játszunk szuperül viselkedik. vagy is sok gyereknél csak látszat hogy nem hisztizik.


én a hisztikre nem figyelek, volt hogy otthagytam a bolt közepén, vagy beraktama ababkocsiba és hazáig üvöltött, kitekeredve a babakocsiban. vagy a vállamra kaptam és ott kitekerte magát és fejjel lefele lógva vittem haza.


neked minden gondoltata tetszik amit anyád mond?


az ütés nálunk nem megengedett, én sem ütöm öt, ö sem üthet engem, ha ilyet tesz akkor meg kell simogatnia. néha órákba tellik mire hajlandó. de kitartok a nevelési elveim mellett, így azt látom hogy jön megy a hisztizés.

2012. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dackorszak. Sok sok türelem a részedről.

A bilire pedig még nem érett meg. Vagy egyszerűen nem szereti. Probáld meg a rendes wc-t szűkítővel. Az én fiam soha nem használt bilit, utálta.

2012. okt. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!