Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kb mennyi idős korig normális...

Kb mennyi idős korig normális ha egy gyerek cumizik, és cumisüvegből iszik? A tiéd meddig cumizott?

Figyelt kérdés
Arra nem vagyok kíváncsi hogy valakinek soha nem cumizott a gyereke,és cumisüveget sem látott!!!

2013. máj. 27. 15:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%
4 éves és még cumisüvegből iszik reggel este teát. Az ujját is szopizza de engem nem zavar. Sok gyerek szopizza az ujját és sok még cumit is visz az oviba. Én nem szólok érte, szerintem helytelen tiltani.
2013. máj. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
Kisfiam cumisuvegbol majdnem 2,5 éves koráig ivott, cumizni babakent kb 1 hónapig aztán ujjszopis lett(3,5 éves most)!
2013. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Az én kislányom kicsivel két éves kora előtt hagyta abba a cumisüvegből ivást. Tudott pohárból inni, csak reggel-este kapta a kakaót cumisüvegből. De már nagyon kirágta, nem akartam újat venni és egyszer gondoltam egyet és bögrébe kapta a kakaót. Észre se vette.

Még cumizik. 2,5 éves múlt, csak alváshoz, hosszabb távon kocsiban kapja meg és ha nagyon fáradt. A bölcsiben is cumizott, de két hete elkeverte és nem találták meg. Elaludt anélkül. Másnap előkerült, de megpróbálták nem odaadni. A 3. napon már nem is kereste, nem sírt utána és gond nélkül alszik cumi nélkül. Egyenlőre itthon marad a cumi, nem tudom hogyan alakul majd.

2013. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, hogy itthon egyenlőre marad a cumi...aztán majd meglátjuk mi lesz.
2013. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

A lányom 3éves 3hónapos,és reggel este meg a nappali alváshoz cumisüvegből issza a tejet/kakaót. Cumizni csak alváshoz szokott,igaz sokszor ha rajta múlna egész nap a szájában lógna. Nem hisztizik érte ha elveszem(néha egy kicsit),de magától nem teszi le.

Viszont a játszótéren van egy kislány aki pár hónappal fiatalabb mint a lányom,és neki ott is állandóan a szájában van a cumi,amit én már nem tartok normálisnak!

Az anyja ráhagyja csak hogy ne hisztizzen.

2013. máj. 27. 15:25
 6/21 gabszem ***** válasza:

16 hósom az ujját szopizza, kb. 2 hós koráig cumizott de csak alváskor. Ha elaludt én elvettem tőle. Engem nem zavar ha az ujját szopizza, de szeritem jobb mintha cumizna.

A tápszert issza csak cumisüvegből reggel és este. A vizet, gyümilevet csőröspohárból, vagy rendes pohárból issza.

2013. máj. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hát hogy mennyi ideig normális abban biztos megoszlanak a vélemények.Mind a 3 gyerekem cumizott,és cumisüveget is használtunk.Én szerettem volna ovi kezdésre ezeket elhagyni,a két nagyobbnál sikerült is,2 éves koruk előtt.A cumit mind a 3 csak alváshoz használta,cumisüveget reggel-este kakaó iváshoz.A legkisebb(fiú)januárban volt 3 éves,már csak reggel issza abból a kakaót,de a cumit nem sikerült elhagyni.Megpróbáltuk,kb. 2 hétig bírtuk és vettünk neki egyet.Annyira felborította a napirendjét hogy rájöttünk ez neki nagyon fontos az elalváshoz.Abban a 2 hétben elviselhetetlen volt.Remélem hamarosan azért el fogja hagyni-úgy mint a pelust is.
2013. máj. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%
Téged nem ítéljenek el,mert cumizik a lányod de más igen. Szép.
2013. máj. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam cumisüvegből másfél éves koráig ivott, két és fél éves koráig cumizott, de utcán nem engedtem meg neki a cumizást már másfél éves kora óta.

A kislányom 1 hónapos koráig fogadta el a cumisüveget, azóta nem, a cumit viszont 3 hónapos kora óta fogadja csak el, most 1 éves, de nem lóg állandóan a szájában.

2013. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Én is abban bízom hogy az oviban majd elfelejti a cumit(szeptemberben megy). Mindig mondom neki hogy oviba csak a "nagylányok" mehetnek akik nem cumiznak!:)

Amúgy már teljesen szoba és ágy tiszta.

2013. máj. 27. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!