Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem engedik be a babakocsit...

Nem engedik be a babakocsit az oviba?! Ez csak nálunk szokás?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtük az ovit, akkor voltam nagy poakos terhes, és felfigyeltem egy feliratra az ovi ajtaján: Babakocsit kérjük kint hagyni! Hát mit mondjak? Eléggé felháborodtam magamban, hogy majd a novemberben születendő babámat örökké vegyem ki a kocsiból, ha hozom- viszem a nagyot? És ha ellopják a kocsit, vagy bármit belőkle? Hogy segítsek a nagynak öltözni, ha a kicsi a karomban van? És még sok kérdés merült fel bennem. Szerintem ez alapból elég diszkriminatív, főleg egy nevelési intézmény részéről, ami ráadásul gerekekkel foglalkozik. Másrészt ott a szép nagy aula, és nem tolhatom be a kocsit, mert bevisszük a sarat. Miért, cipővel nem ugyanazt viszi be mindenki? SZóval nem értem. Jogos a felháborodásom, vagy ez csak nálunk szokás?
2013. máj. 28. 10:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%

Én komolyan emlékszek, hogy nálunk az oviban ami 25. éve volt sem lehetett bevinni.

Szerintem nem a sár miatt hanem ha csak minden második szülő bevinné már nem lehetne megmozdulni.

A diszkriminációt meg nem is értem, ki ellen a babakocsi ellen? Te bemehetsz csak a babakocsi nem.

2013. máj. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%
Még szép, hogy nem lehet betolni. Nehogy már azt kelljen kerülgetni a konyhásoknak, a nagy gurulós kocsikkal. Meg amúgy is. Ha mindenki betolná, szerinted mennyi hely maradna? Ez mindig is így volt.
2013. máj. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
46%

Nem lehet, hogy arra értik, hogy az ovis gyereket ne vidd babakocsiban? Ha kistesóval mész érte nyilván beviszed, és nem hagyod kint. Az első válaszát nem is értem. Nem minden második gyereknek van babakocsis testvére. Annyit meg kibírnak. Majd ha a tesó is tud már a lábán közlekedni, nyilván lehet mellőzni a babakocsit, de amíg icipici. Főleg télen.... pfff... nem is értem.

Nálunk a bölcsiben csak arra kérték a szülőket, hogy minél kevesebb babakocsi legyen a folyosón hagyva, már egy 2-2,5 éves is tud jönni kismotorral, vagy valamilyen járgánnyal, de tényleg sok babakocsi volt, nem lehetett tőle férni. De én a lányommal simán, még az öltözőbe is bevittem a kocsit, nem hagyom kint gyerekestül. Senki nem szólt érte, sőt...

2013. máj. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Mármint a lányommal mentem a fiamért a bölcsibe. De a fiammal mi is csak két éves koráig használtuk a babakocsit a bölcsibe, csak addig, amíg még a szoktatás alatt ebéd után kellett hazajönni, mert akkor a kocsiba hazafele elaludt. Utána már nem babakocsival mentünk, de vannak többen, akik még 3 év után is használják (3,5 évesek már a gyerekek a csoportban) 3. válaszoló vagyok
2013. máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk be lehet vinni szerencsére. Soha senki nem szól érte, és nincs is kiírva semmi ilyesmi.
2013. máj. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Már bocsánat, de a boltoktól kezve sehonnan nincsenek kitiltva a babakocsival az anyukák, szép is lenne, ha sehová nem lehetne bemenni vele. Az, hogy 20-30 éve mi volt, azóta sokat változott a világ.Az aula pedig elég nagy ahhoz, hogy az néhány, hangsúlyozom NÉHÁNY kisgyermekes anyuka beférje úgy, hogy kerülgetni se kelljen, ezért sem értem. Kíváncsi lennék, hogy az eddigi két válaszadó mit szólna, ha pl, kisgyeremekesen nem engednék be babakocsival valahová. Még a kisebb boltokban sem kérik a kocsi kinnhagyását, hogy pont egy óvoda tegye ezt, szerintem akkor sem jogos. Nem csak én gonodolom így, hanem azok sem értik, akiknek nincs kicsi gyermekük az oviban, csak az oviskorú.
2013. máj. 28. 10:51
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem, nem az ovodás korú gyerekemet akarom babakocsival vinni, hanem a picit tolom benne.
2013. máj. 28. 10:52
 8/23 anonim ***** válasza:
35%
Semmit nem szólnék, miért szólnék. Kiveszem a babakocsiból megveszem ami kell aztán megyünk. Nem egy nagy dolog.
2013. máj. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ki van írva, én megkérdeztem. Arra gondoltak a kiírással, hogy a 2-3 éves gyerekeket ne tolják már be babakocsival. Ha babáról van szó azt nyugodtan csak a nagyobbakat, ha megoldható vegyük ki.
2013. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, tényleg nem lenne nagy dolog, ahogy Te fogalmaztál, egy újszülöttel a karodban, kosárral a kezedben bevásárolni a boltban? Hát megnézném, a gyakorlatban hogy reagálnál, gyanítom, nincs kicsi gyereked, ezért beszélsz ooyan könnyen, Nem egy 5 nm-es boltba, én sem tolnám be nyílván, nem is ilyen esetekre gondoltam.
2013. máj. 28. 10:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!