Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor meséltél lányodnak...

Mikor meséltél lányodnak először a menstruációról és hogyan?

Figyelt kérdés

Olyan hamar érnek a lányok... én is 11 éves voltam.

Már 8 évesen beszélni kell róla...

Gondolom van rá esély, hogy addig ő is rákérdez, de ha nem kerül szóba hogy álljak neki?

Ti hogy tettétek, és milyen "következményei" lettek? Hogy élt meg a gyermek?

Milyen könyvet javasoltok?



2013. máj. 29. 07:46
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk ez viszonylag egyszerű volt, mi "laza" család vagyunk, ráadásul egyben van a wc+ a fürdő... És volt, hogy rám nyitott a lányom, vagy én mentem be, de egyébként sem zavart annyira.. Szóval látta a betéteket+ a tamponokat és megkérdezte az mire való....
2013. máj. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy 7 éves, kis kíváncsi, de mivel sosem volt semmi tabu, mindenről mindig kérdezgetett, sosem küldtem el, hogy "te még kicsi vagy", így már most tudja. Bár annyiban merült ki, hogy "amikor a lányok cseperednek, elkezdenek vérezni, ez pár napig tart, semmi veszélyes nincs benne, neked is lesz. erre való a tammpon meg a bett." elsőkörben ennyi elég volt. Minek bonyolítani?? Én 10 éves korom óta menstruálok. 2 év múlva kérdez, akkor folytatom, mondok többet, hogy miért véreznek, mit jelent ez. De ha nem érdeklődik jobban felesleges traktálni...
2013. máj. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez tetszik:) Én is attól féltem, hogy rám nyit mikor tampont cserélek, de még kicsi volt, 3 éves. Féltem, megeilyed. Most 5, tudom még korai, de rá kell készülni:) Én is őszinte vagyok, ezzel nincs gond.
2013. máj. 29. 08:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek olyan témák, amiktől sokan félnek, de fő a lazaság, és a szintének megfelelő őszinteség :) A másik "hogy lesz a baba? hogy kerül a pocakodba anya"
2013. máj. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Igen, 8 évesen már tényleg kéne róla beszélni, hiszen sok kislány már 9 évesen menstruál. Mondd el neki, hogy a petefészkeiben minden hónapban megérik egy petesejt, de amíg nem lesz kisbabája, addig ez a sejt minden hónapban kiürül a punciján keresztül, amit pár napos vérzés kísér, de ettől nem kell félnie.
2013. máj. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Én először könyveket vettem nekik, van két lányom, 10 és 13 évesek. Kb. 4-5 évvel ezelőtt volt, hogy találtam néhány jó könyvet e témában, mert a nagy elég szégyenlős és bár próbáltam vele beszélni a témáról, valahogy éreztem, nem szeretné, kellemetlen volt neki. Így maradtak a könyvek.

Amúgy 11 és fél évesen lett nagylány a kislányból, tehát valóban korábban érnek a gyerekek, az én korosztályomban 12-13 évesen jött meg először a menstruációnk, sőt volt, akinek még nyolcadikban sem.


[link]

2013. máj. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Rám nyitott a 4 éves kislányom a wc-n. meglátta a vére sbetétet és meg kérdezte miaz kaki? :) Mondtam neki hogy a nénik akiknek lehet kisbabájuk szoktak vérezni, aztán elfordult és elment, azóta nem kérdi :). Gondolom majd ha nagyobb lesz akkor elmagyarázom neki pontosabban.
2013. máj. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, elírtam, 5 éves :)
2013. máj. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!