Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a hamarosan 3.5...

Mit csináljak a hamarosan 3.5 éves lányommal?

Figyelt kérdés
Nem bírom tovább, feladtam, kikészültem. Nemsokkal a kistestvére születése után teljesen megbolydult, mostanra eljutottam oda, hogy képtelen vagyok kezelni a helyzetet és legszívesebben elmenekülnék... És igen, felkészítettük a tetsvér érkezésére amennyire csak lehet, rengeteget foglalkoztam vele mindíg is és most is sokszor csak kettesben megyünk bevásárolni vagy biciklizni vagy bármi...minden este mesélek neki és megdajkálom, viszem programokra őket amikor csak van valami jó. Amiről nem tehetek az az, hogy a kicsi fiam elég nehéz eset sokat sírt és most is sokat kell vele foglalkozni, lassan 1 éves. A lányom viszont képtelen egyedül lefoglalni magát, képtelen halkan lenni amig lerakom a kicsit és elalszik, képtelen elviselni hogy szoptatok, ugrál a fejünkön, nap közben mindent elkövet hogy rá figyeljek én is és a kicsi is, a feje tetejére áll vagy ordítva énekel, ha én főzök akkor is a kicsivel ezt csinálja, nem hagyja őt még a járókában sem nyugton, bármivel elkezdene a kicsi játszani otterem és a fejét ütögeti vagy mutogat neki dolgokat amiket aztán nem ad oda stb... Mindenért ordít, ha kap valamit vagy leülök vele játszani nem a köszi,jó volt vagy bármi a reakció hanem ordít hisztizik , hogy amit kapott az nem jó, vagy miért nem játszunk még 1 órát stb Álandóan rohangál a lakásban, ugrál mindenen, képtelen leülni és valami értelmeset csinálni, erőszakos, türelmetlen, hálátlan... nem használ a sarokba rakás, nem használ a mese megvonás, nem használ ha fogom és kettesben eltünök vele mamára hagyva a kicsit, mindenért morog, mégha kettesben vagyunk akkor is a viselkedése miatt sokszor nem tudjuk jólérezni magunkat pedig mindent megpróbálok amire képes vagyok... Beirattam oviba heti 3x megy délelött hogy biztos ez a baj mert unja magát itthon és kell a vele egykoruak társasága stb Most így megvan az ezeregyedik ok amiért rendszeresen ordít és sír... Apjával nem vagyunk tökéletesek, de szeretjük egymást és a gyerekeinket is, ő a munkától én az örökös felfordulástól és éjszakai kelésektől a kicsihez vagyok teljesen ki de még így is próbálunk a gyerekek kedvére tenni amikor tehetjük...Régen nagyon jó kislány volt, élvezet volt anyának lenni, mostanra egy rémálom az egész, összeroppantam
2013. máj. 30. 22:04
 1/8 rekh válasza:
Én is pont így vagyok nekem 4 eves a lányom 15 hós a fiam,én sem tudok vele mit csinálni tudom hogy féltékeny pedig mindent elkövettem érte hogy ne legyen így!Én is már mindent gondoltam azt is mondtam a férjemnek hogy nekem nem való az Anyaság.Nem tudom less-e job nagyon remélem hogy igen,kitartást kívánok neked vígasztaljon a tudat hogy nem vagy egyedül..
2013. máj. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő,se tökéletes anya.Csak szeretnék segíteni.Próbáld meg nem erősíteni benne a hisztit.Ha hisztizik,akkor különítsd el és ne foglalkozz vele.Nem lehet hogy eddig ezt erősítetted benne.Tehát ő hisztizik ezért te el kezded "körbe ugrálni".Ezért ő úgy érzi ha hisztizik,akkor anya vele foglalkozik.

Nekem 4éves és 16hónapos fiaim vannak.Nálunk is vannak problémák bőven.Játékelvétel,játék mutogatás,ellökés,harapás.Ha tehetem nem hagyom őket kettesben.

2013. máj. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyban hozzájárul a viselkedéséhez, hogy már unatkozik otthon veletek. Miért csak 3 délelőtt jár óvodába? Senki ne úgy értse ezt, hogy "majd az óvónők megnevelik a szülő helyett", hanem mert neki már tényleg unalmas hogy a kicsivel még nem tud úgy játszani mint a kortársaival, anyának meg a házimunkával is foglalkozni kell.

Nálunk az oldotta meg a helyzetet, hogy elkezdett oviba járni a nagy (3,5 éves) minden nap reggel 8-tól délután 4-ig, én pedig itthon vagyok a kicsivel 7 hónapos. Hamarabb is hazahozhatnám, de szeret az oviban lenni a lányom, így én a kisfiam mellett nyugodtan megcsinálom a házimunkát, pihenni is tudok és így még a páromra is marad energiám esténként.

2013. máj. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 3 és fél éves és mintha róla írtál volna, na de a kistesó még a pocaomban van és már most ilyen örökmozgó és állandóan beszél, kiabél, hisztizik. Én egyszerűen nem értem, hogy halál komlyan de nem tud 2 percig sem a segén ülni és csenben lenni. Még a meséket is hangosan nézi, akkor is dumál közben. Minden nap megy oviba fél 9-től fél 3-ig. Megomodom nektek őszintén, ha nem lenne ovis már megőrültem volna. Szeptembertől 4 ig marad bent én meg babázhatok nyugodtan. Hidd el jobban jársz ha beíratod minden napra az oviba, mert ki fogsz készülni!! Az ovi jó, az én lányom imádja, ott vele egykorúakkal van és mikor hazajön este 8-ig elrepül az idő. kitartást!!!
2013. máj. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Na, most legyen okos az ember lánya :) Ezt csak azért írtam, mert nálunk is ez a helyzet többé-kevésbé: 3,5 éves a fiam és 9 hónapos a lányom. Csak: a fiam bölcsis már 2 éve. És én meg most tartok ott, hogy úgyis jön a nyár, júliusban szünet, augusztusban meg még nyár van, nyaralunk itt ott, júni végéig akartam hogy menjen, de most itthon van, és lehet, már nem is fog menni bölcsibe, annak ellenére, hogy kikészítjük egymást. Azt nem értem, hogy a "másik tábor" meg azt mondja, hogy minek jár bölcsibe ha itt a kistesó...

Ma is már felemeltem a hangom, és nem érdekelt, hogy kiabálok vagy nem (nem kiabáltam, csak határozottan, komolyan beszéltem vele) hogy miért kell ezt csinálni? Nyávog, sír (nem hisztizik, de ez az óbégatás még rosszabb), ugráltat, minden az kell, ami a tesónál van, látom rajta, hogy úgy néz rá mint a véres rongyra stb stb. Ő nem verekszik, bár ha útban van a hugi, akkor a lábával néha arrébb akarná tuszkolni, de engem egy ideje csapkod. Nem méregből, hanem jön, és ráüt egyett a fenekemre. Aztán meg adja a puszit. Nem is értem. Vagyis igen, de mondtam neki, hogy puszit csapkodás nélkül is lehet adni. Apját bezzeg nem, ő a minden, még akkor is, ha ő sokkal türelmetlenebb és figyelmetlenebb.

Nem tudom én sem, hogy mi lenne a jó megoldás, vagy hogy lehetne jobban benne erősíteni, hogy szeretjük: tényleg járkálunk el, gyereknapozni voltunk, kettesben megyünk biciklizni, rollerezni, apjával szintén, de azért szerintem túlzásba sem lehet esni, nehogymár azt gondolja, hogy ő a minden a tesót meg letojjuk... mert már már néha úgy gondolom, hogy ezt csináljuk ha itthon van.

Szóval ezért jár ő is bölcsibe (szereti, összeszokott társaság, velük legalább játszik, nem úgy, mint a játszón az idegenekkel... akkor csak anya, anya, anya veled labdázok, veled homokozok stb stb.).

De miután a fiam már 1 hónapja beteg, így a lányom is, a dokinéni szerint a féltékenység miatt nincs immunrendszere, ezért betegszik meg folyton, ezért gondoltam, hogy akkor most ne járjon bölcsibe. De itthon meg.... próbálok vele játszani, de mindig kihoz a sodromból, főleg a nyávogásával meg a kiabálásával, meg azzal, hogy óbégat (sír vmi miatt) és nem mondja meg, hogy miért...

Csak azt tudom kívánni, hogy kitartás, türelem én magamnak is ezt mondogatom.

2013. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tegnap este madnem kiolvastam ezt a sokak által emlegetett könyvet

[link]

Ma nagyon jó napunk volt, máshogy álltam sokmindenhez, erőre is kaptam mert látom van remény hogy jobb legyen!

Olyan hamar felnőnek, én nem szeretném mindennap oviba vinni ha még vele lehetnék...főleg nem azért mert képtelen vagyok kezelni, számomra az az anyaságom megbukását jelentené hiszen akkor a hétvégék és egyébb napok amikor ugyis itthon lenne ugyanolyan fosul telne...mindennap azért küzdök, hogy megtaláljam a megoldást ,

jó ez a könyv...

2013. máj. 31. 21:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Nállunk szóról szóra ugyanaz van mint az 5-nél!

bölcsis 3 éves fiú,nyávog,nyifog,hisztizik,sír,követel,dirigál mint egy kis zsarnok,visszafele fejlődik(nem akar vetkőzni,cipőt húzni stb)nagyon sokat beteg(kistesó előtt alig)sokat hiányzik a bölcsiből de én is úgy vagyok vele hogy mindegy is hát úgyis itthon vagyok a kistesóval,de borzalmasak a napjaink pedig van külön kettesben töltött program,játszóterezés,biciklizés,együtt csavargás,vásárlás,amikor alszik a kicsi CSAK vele foglalkozok(a háztartásról nem is említek semmit,kb az ÁNTSZ lezárhatná a lakást)különféle programokra viszem(most délután is lovasnapok vannak majd kimegyünk lesz mini vidámpark) stb!De SEMMi nem jó!Már rettegek reggel felkelni,hogy ma vajon milyen napunk lesz!(plusz még éjszaka a 4 hós kicsim is 4-5-6- x kel)

HULLA VAGYOK!KÉSZ VAGYOK!

De azzal vígasztalom magam,hogy sokan azt mondják,hogy késsőbb jobb lesz ha már a kicsi is tud vele játszani,ha már összenőnek!Legalábbis remélem mert én csak a nagy miatt vállaltam be a kistesót mert láttuk rajta hogy nagyon kell neki a játszópartner!

Remélem 1x lesznek még jó napjaink!

Kitartást nekünk!

2013. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es vagyok!

Igen kedves kérdező azt a könyvet én is olvastam mikor még csak a pocakban volt a kistesó!

Sajnos szerintem a könyv tanácsait késsőbb fogod tudni alkalmazni nem ilyen kis gyerekeknél!Nagyobb gyerkőcökre vonatkozik sztem!De majd írd meg mi a véleményed!

2013. jún. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!