Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányommal nagyon rossz a...

Lányommal nagyon rossz a kapcsolatunk, hamarosan betölti a 18. életévét és megörökli az elhunyt apja után a ház 25%-át. Jogom van-e öt kirakni ha kifizetem a részét? Félek hogy idegeneket fog be engedni a házba

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 20:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
49%

hat ez ...pfff.. miert nem valtoztatsz a kapcsolatodon vele ?

rendes vagy ;) csak ugy siman kirakod ? --" felhaborito!!

2013. jan. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
39%
Ez a kérdés nagyon furcsa, ennyire rossz viszonyban hogy lehet egy anya a 17 éves lányával? Idegeneket engedne be a házba? Mindenki áthívja néha a barátait. Kompromisszumokat kell kötni, ha ön nem látja szívesen a barátokat, ezt beszélje meg a lánnyal, ha nem szeretne együtt élni vele ezzel is kompromisszumot kell felállítani. Meg kell próbálni rendbehozni kettőjük viszonyát.
2013. jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
77%
Ha neked haszonélvezeti jogod van a férjed részén, ki sem kell őt fizetned, simán kiteheted. A haszonélvezet pont azért van, hogy a túlélő házastárs érdekeit védje. Gondolom nem csak úgy jött az ötlet, hogy elküldenéd a lányodat. Ha később javul a viszonyotok még lehet változtatni.
2013. jan. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
szerintem meg az a felháborito hogy fenyegetözik hogy ö rak ki engem és hogy nekem pofa be lesz
2013. jan. 2. 20:54
 5/33 anonim válasza:
69%
Mindkettőjüknek változtatni kell. Ez a viszony az ön és a lány életét is megkeserítheti egy életre. Érdemes lenne szakemberhez fordulni.
2013. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
46%
A hozzájárulásod nélkül pedig senki nem teheti be a lábát a házba. Rendőrt hívsz, azonnal kitessékeli.
2013. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Ehhwz ügyvédet kellene megkérdezned, de feltételezem, ha elfogadja az általad kifizetett összeget, akkor igen.

ui: sajnálom, hogy ilyen rossz a viszony .-(

2013. jan. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
33%

Lehet, hogy 25 %-ban a lányod lesz a tulajdonos, de az ő 25 %-a felett is neked van haszonélvezeti jogod.

A haszonélvezet erősebb mint a tulajdonjog.

Téged a lányod sosem tehet ki a házból.

A ház a tied és az is marad!

2013. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
35%

szerintem is elég gáz az, hogy ezek szerint eddig az volt a felállás, hogy nem jöhettek barátok...mert gondolom elmondtad neki milliószor, hogy amíg kiskorú, mi? mégis, milyen más "idegeneket" engedne be?

nálunk se szerették, nem anyám, a mostohaapám (ugyanez a felállás, tesómmal apukánk halála után van egy-egy negyed részünk, konkrétan kitörölhetjük vele a fenekünket.)


jobb is lesz neki, ha elköltözik, nekem is jóval előbb kellett volna.

2013. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
76%

Az érzelmi életetekbe nem szólok bele, a helyzet jogi oldalába is csak egy mondat erejéig:


kifizetni csak olyan dolgot lehet, amit árulnak. Ha a lányod nem akarja eladni, akkor ez a klasszikus PATT. El lehet menni Bíróságra a keresettel (közös tulajdon megszüntetése), de ha haszonélvezeted van, akkor ennek semmi értelme.

2013. jan. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!