Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnátok a helyünkben?

Mit csinálnátok a helyünkben?

Figyelt kérdés
Van 2 kisgyerekünk,az egyik 4éves(ovis),a másik 20 hónapos vele itthon vagyok.Albérletben élünk,napról napra élünk,nem jutunk egyről a kettőre.Úgy néz ki hogy apának ausztriában lenne egy éves állása,de teljesen tanácstalanok vagyunk.Tudjuk jól,hogy mindannyiunk számára nehéz lenne.Arra gondoltunk,ha belevágunk,akkor talán pár hónap múlva tudnánk utána menni,vagy a határhoz közelebb költözni.Arra lennék kíváncsi,hogy akik belevágtak,azok megbánták-e,jobb lett-e utána az életük?Illetve bármi hasznos tanácsot,infót szívesen fogadok!!!
2013. jún. 1. 11:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, nekünk sincs egy darab nagyszülő sem, sem rokon, sem semmi segítség. Mi így neveljük a gyermekünket immáron 20 hónapja.
2013. jún. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Kedves 6os,gondolom ti sem egyből mentetek apával,vagy igen?Sikerült hamar albérletet találnotok?
2013. jún. 1. 12:19
 13/17 anonim ***** válasza:
Mi nem mentünk sehova, csak azért írtam, hogy ha lenne lehetősége a páromnak, menne,- és én is egyedül maradnék a gyerekkel, mert semmi segítségünk nincs. Ne félj ettől.
2013. jún. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Jajj tényleg,a debreceni anyukától szerettem volna kérdeni.
2013. jún. 1. 12:25
 15/17 anonim ***** válasza:

Mi 3 hónap után jöttünk. Mondjuk nekünk még kicsi volt a baba, nem járt közösségbe, én még nem dolgoztam, könnyen mozdultunk.


Most már 3. éve élünk itt a határ mentén, én is megtanultam a nyelvet, nyáron költözünk. Azért is döntöttünk így, mert a lányunk megtanulja a nyelvet, ha ott ragadunk akkor tud majd iskolába is járni oda.

2013. jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó,de jó nektek,hogy már túl vagytok ezen a részén :) mi is gondoltunk arra,hogy előbb csak közelebb költözünk és ha később úgy adódik,akkor esetleg ki is.
2013. jún. 1. 13:13
 17/17 anonim ***** válasza:
76%

Én mennék, mivel nem egy biztos életet hagynátok itt.


"A gyerekeknek nem lenne nehéz,hogy nem ismerik a nyelvet?"


Saját tapasztalat (mi is külföldre jöttünk a gyerekekkel, itt nagyon sok magyar kisgyerekessel tartjuk a kapcsolatot):

Minél kisebbek a gyerekek, annál könnyebben alkalmazkodnak. Még nincsenek szerelmek, akiket nem akarnak hátrahagyni. Ovis barátságok akkor is elmúlnak, ha más suliba mennek még ugyanabban a városban. A nyelvet meg pillanatok alatt felszívják és sokkal könnyebb a kicsiknek, mint a szülőknek vagy a 10+ éves gyerekeknek.

2013. jún. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!